Як інвестору знайти того, хто від нього ховається

Модна нині тенденція ГОВОРИТИ про залучення позабюджетного фінансування, інвестицій, створення інвестиційного клімату.  А що маємо в РЕАЛЬНОСТІ? Я навіть пам’ятаю одного охочого із нашого району вкласти мільйон в побудову футбольної академії для дітей. Ми допомагали проводити громадські консультації з цього питання. Гарячі були дискусії та все ж рішення було на користь його ідеї. Землю під це так і не дали. Районна влада НЕ ЗМОГЛА знайти алгоритму виділити ділянку під інвестиційний проект успішного місцевого бізнесмена.  То що вже можна думати про потенційних інвесторів з інших регіонів чи з-за кордону. А взагалі, звідки береться інвестор? Мені здається, що багато хто із чиновницьких кабінетів вважає, що інвестор з’являється десь із неба і одразу прямує в кабінети обласних і районних адміністрацій просити благословення працювати на підконтрольній владі землі. Але досвід підказує інші варіанти.

Варіант 1. Друг інвестора має бізнес у Здолбунівському районі, йому подобається якість трудових ресурсів, ставлення місцевої влади, сервіс від податкової, інженерні комунікації і транспортне сполучення. Він про це розповідає товаришу, і той теж вже потенційно хоче тут працювати.

Варіант 2. Делегація із Здолбунівського району чи уповноважена особа були на виставці, конференції, бізнес-форумі. Виступили, послухали виступи інших, роздали буклети інвестиційно привабливих умов господарювання в нашому районі, обмінялись візитками.

Варіант 3. Приїхала делегація до нас. Не за стіл, а в машини їх і возити по району. І не там, де вже працює бізнес, а туди де вони можуть зробити свій бізнес. Показати вільні ділянки, об’єкти на продаж, під оренду. Залізничний вузол, автошляхи. Записати всі їх побажання і під них КОНКРЕТНО розробити міні-бізнес пропозиції, які надіслати у максимально короткі строки електронною поштою. В дорогу дати буклети про район, подарунки, візитки, щиру посмішку.

Варіант 4. Він може бути як першим пунктом, так і другим до попередніх трьох варіантів. ВСІ звернуться до Інтернету перевірити інформацію, почуту про Здолбунівщину. Люди сідають за комп’ютери і заходять в Інтернет. Спочатку на сайти, зазначені на ваших візитках (що кинулись дивитись свої візитки і зрозуміли, що на жодній немає сайту?), потім на буклетах, за тим загальна інформація про регіон, життя і бізнесування у ньому. Спробуємо зробити це і ми. Не упереджено. Просто вибираємо ключові слова, вводимо, отримуємо перелік сайтів на першій сторінці видачі і аналізуємо, яку ж інформацію отримає потенційний інвестор про наш край.

Запит «Здолбунівський район, Україна»

Результат: Вікіпедія сухенько, прапор, герб, каталог сайтів, продаж нерухомості, школи. Жодного Здолбунівського сайту в першій десятці немає.

Запит «Здолбунів»

Результати: Вікіпедія, наш портал, 4 вже недіючих сайти Здолбунова, Здолбунівське православне братство, оголошення (пусто), група в соцмережах розважального нічного клубу. Жодного офіційного сайту влади, підприємства.

Запит «Бізнес у Здолбунівському районі»

Результат: половина із першої сторінки – це сайти виконавчої служби, санстанції, держкомзему, а також «У Здолбунові згорів магазин», «ДТП у Здолбунівському районі»

Увага!! Запит «Zdolbuniv, Zdołbunów»

Результат: з англомовних сайтів лише Вікіпедія з двома рядками інформації і фоткою цементного заводу, інформація польською мовою представлена сайтами про геноцид у другій світовій війні, історичний сайтах, де Здолбунів був частиною сусідньої держави, інформація про костел. Ми забуваємо, що наші потенційні інвестори не україномовні!!

Запит «Співпраця у Здолбунівському районі»

Результат: 4 з 10 повідомлень про відсутність співпраці або її однобокість, 2 – події міжнародного учнівського характеру від залізничного ліцею, сторінка РДА з відповіддю на наш запит про співпрацю, інформація про приїзд польської делегації до районної ради.

Запит «Корупція у Здолбунівському районі»

Результат:

Перші дві позиції займає історія про «рекомендацію» передплачувати приватну газету районною адміністрацією. Сайт «Ні корупції». Далі потрапили сайт управління юстиції, обласної адміністрації, сайт громадської організації «Стоп корупції», сайт райради з порядком денним однієї із сесій, інформація рівненської “Свободи” про те, що їх нардеп тепер буде працювати в комітеті, пов’язаним із запобіганням корупції.

Запит «Злочинність у Здолбунівському районі»

Результат: Сайти міської та районної ради із порядком денним сесії, де розглядались питання, пов’язані із РВ УМВС, красномовна стаття рівненської газети «Найбільше злочинів у Зарічненському та Здолбунівському районах», сайт обласної міліції, двох районних газет з інформацією як про звітність керівництва міліції, так і про невирішенні питання та скарги.

Запит «Здолбунівська влада»

Результати:

Заголовки статей: “Здолбунівська влада нав’язує передплату приватних газет”, “Влада лінується залучати сотні тисяч для своєї громади”, “Стараються для Президента, а не людей”, “Мерія примудрилась купити бензин на 15 % дорожче”, “Придбали апарати для дітей”, “Влада пропонує підприємцям корупційні «покращення»”.

Запит «Інвестиційні пропозиції від фірм Здолбунівського району»

Результат: в першій десятці два дуже важливих документи. Пропозиції із розвитку Рівненсько-Волинської агломерації. Проект, який ще не зреалізований, проте проведений аналіз дуже якісний. І що ви думали найбільше привертає увагу? Після багатьох табличок і розрахунків стоїть зірочка і примітка «Інформація по Здолбунівському району не надана (відсутня)». Видало також розподіл повноважень в РДА, програму соцекономрозвитку на 2012 рік райради. Із 102 сторінок, які ніхто, крім нас, мабуть,  не читає, ми знайшли абзац про інвестиції.

Продовжується реалізація ряду інвестиційних проектів.

На ПАТ “Волинь – Цемент” реалізується інвестиційний проект „Переведення обертових печей № 2, 3, 7, 4, 5, 6 на вугільне паливо І (перший) пусковий комплекс” та введено в дію нове пакувальне відділення,  оснащене сучасними фільтрами і обладнанням вентиляції.

На ТзОВ “Волинь-Шифер” введено в експлуатацію технологічну лінію з випуску вібропресованих виробів (бруківки), розпочато виробництво дорожніх бордюрів.

З метою подальшого впровадження інвестиційних проектів, направлених на розвиток територіальних громад району в жовтні 2011 року представники підприємницьких структур району, органів місцевих територіальних громад, підприємств, установ, організацій взяли участь у роботі виїзного бізнес-форуму на тему «Інструменти та механізми розвитку підприємництва на селі».

Із метою суттєвого збільшення  обсягу інвестицій в економічний  розвиток  малих та середніх підприємств району за рахунок більш ефективного використання   вітчизняних інвестицій та кредитних ресурсів розроблений паспорт муніципальної інвестиційної програми Здолбунівського району на 2011-2013 роки (окремо шукали цей документ – НЕ знайшли, звернулись із запитом до РДА і отримали його), яким передбачено реалізацію 12 інвестиційних проектів на суму майже 50 млн грн.

З метою впровадження єдиної стратегії залучення інвестицій забезпечується формування та поповнення інформаційних матеріалів щодо інвестиційного потенціалу району та галузей господарського комплексу, які розміщені на сайті Здолбунівської райдержадміністрації та представлені в облдержадміністрації.

На цей час проводяться роботи із залучення інвесторів для використання недіючих приміщень на сільських територіях. Кінець цитати.

Згаданих у документі інвестиційних програм і паспортів об’єктів пошукова система у першій десятці не знайшла. Броди, Остріг у наступній видачі, а Здолбунова немає. І навіть спеціально зробивши пошук інвестиційних проектів чи можливостей для інвестування, ми знайшли лише три згадки про це. І які!

  1. Інвестиції Волинь-цемента самих в себе.
  2. Виставлення на продаж Волинь-шифера.
  3. Проект із Копиткова по молочній фермі.

Це  все. За додатковою інформацією довелось звертатись безпосередньо в райдержадміністрацію. Нам ії, за підписом Володимира Миколайовича Сидорні, надали. Як видно з відповіді, всі заходи якось так обійшлися без людей. Інвентаризація земельних ділянок і передача документів агенції та в область. А де ж, власне, робота із залучення самих інвесторів? Хоч це дуже важка праця. Надзвичайно важка. Та все-таки вона здійснюється у набагато інтенсивніший спосіб. Якщо йти цим шляхом: Ми підготували документи передали в ОДА – то це шлях пасивного очікування на везіння. Якщо ж ставити за мету активно просувати район на інвестиційній карті світу, то безумовно потрібно зробити величезну роботу саме над позиціонуванням і виокремленням нашого міста і району із гущі сірої маси пострадянського простору. Якими це способами можна зробити? Та ви їх прекрасно знаєте, принаймні у планах самої РДА ми їх знайшли, але про це наступного разу.

Микола Орлов

Наші дослідження і аналітика, які здійснюються і публікуються у відкритому доступі – вклад ЗЕОНу у розвиток регіону. Одна голова добре, а дві краще. Не шукайте в них критики, шукайте пропозиції. Якщо не здатні запросити нас до конструктивної роботи, то хоч читайте і робіть самі. Влада змінюється, ЗЕОН залишається. +



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети