Як громади на Здолбунівщині інформують своїх жителів

Завдання ми собі поставили просте – знайти через пошукові системи офіційні сторінки, канали, групи засобами яких посадовці Здолбунівської, Здовбицької, Мізоцької громад інформують своїх жителів про події, новини, анонси..І чи може хтось із не місцевих знайти інформацію про громаду, в т.ч потенційний: інвестор, житель громади, зарубіжний партнер.

Із першим завданням “інформувати своїх” кожна із трьох громад справляється по різному, але деяка інформація все таки є. Найбільше інформує своїх жителів офіс Здолбунівської громади. У них є і офіційний діючий сайт, сторінка у ФБ і чисельна телеграм спільнота. Телеграм канал найкраще, на нашу думку, справляється із функцією надіслати повідомлення людям, однак зворотнього зв’язку там не видно, окрім реакції на повідомлення смайлами. ФБ сторінка дає таку можливість, однак якість коментарів – це зріз зрілості нашого місцевого суспільства..і там далеко до цивілізованого діалогу, хоча як завжди. Офіційний сайт досі на стадії розвитку. Місцева рада не використовує розсилку для ЗМІ або цю розсилку ігнорують в ЗМІ та на обласних медіа ресурсах, оскільки за межами громади інформації про Здолбунів з’являється небагато і як правило це власні матеріали рівненських ТБ та декількох онлайн видань. В  інформаційному  просторі  здебільшого   кидається   в   очі  інформація   про діяльність  міського  голови  та   анонси, звіти з подій.  Також  видно  інформацію  про роботу  ЦНАПу,  проектного  відділу,  окремі  повідомлення  закладів  гуманітарної  сфери,  зокрема  деяких  ліцеїв,  садочків,  музею,  юнацької  бібліотеки. Загалом інформації  дається  багато, особливо в ТК. Щоправда мінімум з неї такої, яка розяснює зміст прийнятих рішень виконкомом чи сесією, натомість читачам у ФБ та сайту пропонуються проекти рішень, які розглядаються та відеотрансляції засідань.

Офіс Здовбицької громади протягом року змінив один офіційний сайт на інший, але часу його наповнити ще не знайшлося. Тому здебільшого інформація подається на офіційній ФБ сторінці. ЇЇ небагато, анонси, звіт про події. Колись організовувалися відеотрансляції сесійних засідань силами окремих  депутатів. Нині такої практики немає.

Опитувань думки, презентації рішень громади, інформації про залучення позабюджетних коштів небагато, однак є чимало інформації про волонтерську діяльність в громаді, поїздки закордон, поточні анонси.

Мізоцький офіс громади. Сайт чи то перший офіційний чи просто інформаційно-розважальний, оновлення інформації нерегулярне, чи то офіційна чи ні сторінка пишеться ук публічна приватна група, де є інформація про громаду, анонси, волонтерські акції. Знайшли і сайт який претендує на те щоб стати офіційним, поки правда більше схожий на філіал податкової).Про діяльність громади уявити ситуацію що в ній окрім цього відбувається за цими ресурсами складно. Колись організовувалися відеотрансляції сесійних засідань силами окремих  активістів. Нині такої практики немає.

Підсумовуючи. Детальнішу інформацію можна отримати формуючи і надсилаючи правильно оформлені запити на публічну інформацію, особистий візит, а також багато цікавого можна знайти в кабінетах закупівель громад.  І хоча коштів стає менше та вони все таки витрачаються, як і куди  це вже тема іншої статті.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети