Як детінізувати економіку при мораторії на перевірки бізнесу?

МораторійНікому не секрет, що в наш час є випадки, коли на підприємствах різної форми власності працюють працівники, з якими не укладені трудові відносини відповідно до законодавства.
Державою визначено, що легалізація ринку праці є одним з пріоритетів детінізації економіки та напрямів роботи адміністрації, адже, враховуючи дослідження Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, рівень тіньової економіки за підсумками 2014 року збільшився на 7 процентних пунктів і становив 42% від ВВП.

Хоча й не є прихильником тиску на бізнес, зокрема, шляхом перевірок, проте вважаю, що основною причиною невиявлення порушень є мораторій на проведення перевірок. Адже при райдержадміністрації створена районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, основною метою якої є виявлення незаконно оформлених працівників, проте на даний час у зв’язку з мораторієм на перевірки робоча група не має права їх проводити. Про обмеження перевірок чітко знають суб’єкти господарської діяльності. Про це свідчить відповідь юристів із супермаркетів Здолбунова, коли була здійснена спроба перевірити, чи всі працівники вказаного закладу оформлені належним чином.11406858_1455033238143173_7565254194251833073_n
За порушення законодавства у сфері трудових відносин з 1 січня цього року значно збільшено штрафні санкції. Так, розмір штрафу за одного неоформленого працівника станом на 01.06.2015 складає 36540 грн. Однак, з початку цього року у зв’язку з мораторієм на перевірки за дане правопорушення жодного суб’єкта господарської діяльності до відповідальності притягнено не було.

Мораторій на проведення перевірок підприємців контролюючими органами діє з 2014 року. У 2015 році такий мораторій буде до червня включно. У разі продовження мораторію на проведення перевірок з 01.07.2015, виконання завдань, які ставляться Кабінетом Міністрів України перед місцевими адміністраціями, зокрема, вишукування додаткових джерел надходжень до бюджетів, у тому числі за рахунок детінізації економіки (не менш як 2 відсотки доходів загального фонду), значно ускладнюється.

У іншому випадку, якщо мораторій на перевірки не буде продовжено, я впевнений в тому, що якщо на території Здолбунівського району десь і є неоформлені належним чином працівники, то до 1 липня цього року працедавці оформлять з ними трудові відносини належним чином. І районній робочій групі з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення залишиться лише переконатися в цьому та подякувати сумлінним та відповідальним працедавцям.

Леонід Власюк, перший заступник голови Здолбунівської РДАВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети