Виплачену індексацію бюджетникам заберуть?

коментар КондрачукПочнемо, напевне зразу із коментаря, який висловив у ФБ голова місцевої адміністрації.

Сергій Кондрачук, голова Здолбунівської РДА:

  • Отримали з Мінфіну довгоочікувану інформацію щодо індексації заробітних плат працівників бюджетних установ. Питання – чи не найактуальніше, адже значний рівень інфляції “з”їдає” фонди оплати праці працівників усіх галузей, а оскільки вказані видатки з початку року в такому розмірі заплановані не були, то з такими темпами ми можемо “приплисти” ще у жовтні-листопаді. Маємо ситуації, коли при окладі – мінімалка, працівнику нараховується понад одна тисяча гривень індексації. Впродовж останніх місяців із цим питанням ми зверталися в Міністерство освіти, Міністерство охорони здоров”я (двічі), Міністерство фінансів, Рівненську ОДА. І от, нарешті, отримали відповідь з Мінфіну. Але ця відповідь (точніше її останній абзац) трохи насторожує. Там або технічна помилка (і замість “поточному році” має бути “у другому півріччі поточного року”), або ми, як і всі інші, нараховували індексацію з початку року не зовсім законно (адже, як слідує з листа, ми мали право її нараховувати лише після прийняття КМУ відповідної Постанови, а вона ще не прийнята). Якщо правильний другий варіант, то, вочевидь, доведеться перераховувати зарплати, вирахувавши з усіх індексацію за перше півріччя. А це для декого тисячі гривень…порядок індексації

Слід зазначити, що «штовханина» між адміністрацією і керівниками установ про виплату чи не виплату індексації триває щомісяця. Начфін та керівники районної адміністрації на всіх нарадах наголошують директорам установ, головлікарям, гол.бухгалтерам, що фінансувати потрібно лише зарплату та енергоносії, всі решта виплат в т.ч індексацію лише при умові наявності необхідного фінансового ресурсу.

Дехто із керівників закладів та бухгалтерів розуміє цю фразу по своєму «Якщо у місячному розписі на заклад такі кошти є – то значить виплатимо все по максимуму», не заглядаючи вперед, чи буде в наступному місяці вистачати хоча б на основну зарплату. Тому за півроку існує загроза, що більшість установ району вибере ресурсу на оплату праці  більше ніж залишиться для того щоб прожити другу половину року.

Вкотре у червні були проведені фінансові наради з усіма основними галузями медицини, освіти, культури, спорту де ще раз було наголошено, що фінансовий ресурс районного обмежений, а з державного бюджету жодної додаткової копійки на виплату зарплат не надходило і швидше всього не надійде. То якщо виплачувати ЗАРПЛАТУ та ІНДЕКСАЦІЮ з державної субвенції в якій є ЛИШЕ заплановані ресурси на зарплату то звісно що ця субвенція закінчиться швидше ніж у грудні.

Керівники деяких установ аргументують свої рішення про виплату індексації дією Постанови КМУ, яка встановила порядок індексації зарплат ще у 2003 році http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1078-2003-%D0%BF

Логіка у них проста, раз немає нової Постанови КМУ про новий порядок індексації значить діє попередній.

В цій же постанові вказано, що: Роз’яснення щодо застосування цього Порядку надає Мінсоцполітики.

Ось і  розяснення Мінсоцполітики, наголосимо, свіже квітня 2015 року:

http://www.profiwins.com.ua/uk/letters-and-orders/ministry-of-labor-and-social-policy/5540-4753.html

Частина роз’яснення, що стосується індексації: Що стосується індексації грошових доходів населення, то слід зазначити, що Законом України від 28.12.2014 р. N 80-VIII “Про Державний бюджет України на 2015 рік” визначене завдання Кабінету Міністрів України розробити та затвердити особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування на 2015 рік.

Законом України від 28.12.2014 р. N 76-VIII “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України” внесені зміни до статті 5 Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” стосовно проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування на відповідний рік.

Зазначену норму передбачено у проекті постанови Кабінету Міністрів України “Про особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення 2015 році та внесення зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення”, розроблену Мінсоцполітики на виконання вищевказаних законів.

Особливий порядок індексації передбачає обмеження індексації соціальних виплат, які фінансуються з Державного бюджету, Пенсійного фонду та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. Зазначене обмеження пропонується застосовувати лише у 2015 році.

Для інших виплат, які не фінансуються за рахунок державних коштів, індексація проводиться відповідно до чинного законодавства.

Таким чином Мінсоцполітики наголошує на ЗАКОНАХ України, які мають вищу силу від ПКМУ які вносять зміни у порядок індексації, а також визначають завдання Кабміну розробити на 2015 рік порядок індексації. З цим завдання Кабінет Міністрів не впорався. Ніхто з міністрів не звільнений, адміністративно не покараний. На відміну від директорів шкіл, головних лікарів, які, виходячи із останнього листа Мінфіну за підписом міністра Н.Яресько, схоже поспішили виплачувати індексацію не маючи запасу фінансової міцності на рік, не аналізуючи потреби закладу комплексно з урахуванням бюджетної політики Уряду та фіксованої величини державної цільової субвенції.індексація_1

Уряд далеко, а держінспекція з праці і держфінінспекції близько. Цікаво, кого і за що будуть наказувати:

відібрати грошіДиректора школи і бухгалтера за НЕ нараховану індексацію по 41 ст.КпАП, чи директора і бухгалтера школи за виплачену індексацію без врахування можливостей державного і місцевого бюджетів.

Здається і в Мінфіні і в Мінсоцполітики, Міносвіті  не дуже будуть перейматися за що саме покарають директора і бухгалтера школи…

П.С Перерахунок виплачених індексації в рахунок осінніх зарплат цілком можливий…?Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети