Вибори провели, а що робити далі невідомо

На Рівненщині триває процес децентралізації та об’єднання громад. П’ять об’єднаних громад вже взяли участь у місцевих виборах, а саме Бабинська  та Бугринська (Гощанський район), Підлозцівська (Млинівський район), Миляцька (Дубровицький район) та Клесівська (Сарненський район).

Як повідомили Офісі реформ в Рівненській області, голови громад вже працюють над впровадженням реформи децентралізації. Зокрема, на робочій зустрічі  з директором Офісу реформ Русланом Сивим обговорили ряд важливих питань. Їх вирішення  сприятиме  першопрохідцям швидше завершити заплановані обєднання територіальних громад та вийти на новий рівень життя та роботи. 

Найближчим часом об’єднані громади проведуть перші сесії, на яких планують обрати та затвердити робочі комісії. Першочергове завдання – призначити вибори старост у селах. Та закон суперечливий, ідвояко пояснює  хто призначає вибори –  чи Верховна Рада України, чи самі об’єднані громади.  Це питання найближчим часом буде узгоджено на вищому рівні.

У процесі роботи та обговорення з’явилось чимало запитань щодо діяльності у об’єднаних територіальних громадах фінансових органів, казначейства, правоохоронців, пожежників та медичних установ. За доручення голови Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова їх домовилися обговорити на розширеній нараді з фахівцями вже наступного тижня.

Тим часом, керівників громад турбує доля працівників сільських та селищних рад.  Адже їх потрібно або скоротити через ліквідацію сільських рад, або ж перевести у нові об’єднані громади. Наразі голови  об’єднаних громад готують проекти для повноцінного функціонування громад. Руслан Сивий порадив акцент робити на віддалених селах.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети