Виборчий марафон: Здолбунівщина (оновлюється)

Плануємо висвітлювати всі цікаві події навколо сьогоднішнього дня виборів на Здолбунівщині та поруч неї. Якщо у вас є цікаві факти, фото, надсилайте їх на zdolbunivcity@i.ua або на наші сторінки і групу у ФБ. Коментуйте. В разі виникнення ситуації щодо трактування ситуації з точки зору ЗУ в силу можливостей будемо робити і це. Звісно, це буде неофіційне тлумачення.

Ось перша ситуація:

09:40 Ситуація на одній із ДВК, яка може трапитися і в Здолбунові.

Ситуація: Таке в моїй практиці спостерігача вперше. на дільницю 759 о 8 ранку прийшов виборець нездатний самостійно пересуватись. Комісія не розгубилась і надала йому можливість проголосувати на дільниці.
Коментар: ст.77 п.15 ЗУ Про вибори Президента описує подібну ситуацію. Якщо витяг із списків для голосування на дому разом зі скринькою переносною ЩЕ не вирушив із ДВК то такий виборець може отримати бюлетень і проголосувати.
Ось норма: У разі якщо виборець, включений до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування, прибув у приміщення для голосування після того, як члени дільничної виборчої комісії вийшли для організації голосування за місцем перебування, такому виборцю не може бути видано виборчий бюлетень для голосування до повернення членів комісії, які організовують голосування за місцем перебування, та з’ясування питання, чи не проголосував цей виборець за місцем перебування.

13:00 Вибори відбуваються без інцидентів. Спостерігачі і члени комісії відзначають непогану активність на дільницях. На багатьох виходах із ДВК працюють представники двох екзит-політ. Не всі, звісно, дають відповіді за кого проголосували, але в селі і в місті ситуація поки що дещо різниться. Скажемо так, у селах більш очевидними виглядають позиції декількох лідерів, в місті – більше різноманіття прізвищ, за які люди голосують.

Плакати із програмами кандидатів здебільшого лежать прошиті за алфавітом в одній стопці, яку мало хто зачіпає. Але є лідери) які спромоглися розвісити всі плакати. І хоч висять вони у алфавітному порядку, та здається випадковим чином трапляються кумедні збіги. Якщо уважно придивитися хто біля чого вивішений.

Поліція, ДСНСники всі на своїх місцях. Не всі ДВК мають можливість щось роздрукувати, принаймні про таку проблему повідомили на одній із ДВК у с.Здовбиця

13:20 до здолбунівчан звернувся голова місцевої РДА:

Дорога громадо Здолбунівщини, вітаю зі святом демократії та народовладдя! Сьогодні своїм правом взяти участь в голосуванні можуть скористатися 43 473 наших земляків, які включені до списків виборців на 55 виборчих дільницях Здолбунівського району. Станом на 11.00 явка складає орієнтовно 16,6 %.
Хочу також звернутися до членів ДВК нашого району. Не забувайте, що з моменту прийняття присяги для Вас закінчилися інтереси штабів-кандидатів, а є лише інтереси держави.  Пам’ятайте, у Ваших руках голоси всієї Здолбунівщини!

13:30 здолбунівчани за кордоном готуються до голосування, Олег Панасюк зі Здовбиці вже у черзі на дільниці, Ірина Ящук, родом зі Здолбунова, збирається відвідати її коли черга трохи мине.

До здолбунівчан та ветеранів АТО звернувся учасник АТО, депутата міської ради Антон Українець  і закликав не проігнорувати вибори.

На дільницях раз по разу чути здивовані репліки від мешканців, які не побачили у бюлетенях графи “Проти всіх”

До поліцейських зверталися на Рівненщині 9 раз, серед них і мешканці району:

О 10:49 надійшло повідомлення жителя м. Здолбунів, що на виборчій дільниці у списках він побачив неправильну адресу його сусідки.

Об 11:00 надійшло телефонне повідомлення слідчого слідчого управління, що до нього звернулися жителі смт Мізоч, що на вулиці неподалік ДВК №560358 27-річний рівнянин проводить опитування громадян з приводу кандидата, за якого вони проголосували. (від ЗС: припускаємо що це було опитування для екзит полу)

13:35 Сайт селища Мізоч повідомляє, що станом на 12:00 ДВК560357 явка виборців 368.

14:40 КВУ повідомляє:

ТВО 154, дільниця 560357: В селищі Мізоч Здолбунівського району на дільницю в селищній раді прийшла старша жінка, пожалілася, що погано бачить і потребує допомоги. На прохання члена ДВК, з нею в кабінку зайшов спостерігач. Однак це порушення. Адже в такому випадку допомогти має право лише інший виборець. Не можуть це робити ані офіційні спостерігачі, ані члени виборчих комісій, ані довірені особи від кандидатів.

Доповнено: На думку інших учасників виборчого процесу в кабінку заходив інший виборець, а не спостерігач.

ТВО 154, дільниця 560358: В селищі Мізоч Здолбунівського району спостерігач Рівненського КВУ став свідком ситуації, коли до виборця, який вийшов з виборчої дільниці після голосування в будинку культури, підійшов невідомий. Він хотів дізнатися прізвище кандидата, за якого цей виборець проголосував, ніби-то для опитування. Але не мав ані анкети, ані підтверджуючого документа від організації, яка проводить дослідження. Тому виборець відмовився надавати таку інформацію.

16:00 На ДВК району явка складає від 32 до 60%, в середньому станом на 15:00 – 46%

16:20 Станом на 15:00, проголосувало 48,63% виборців від загальної кількості у окрузі 154 до якого входить і Здолбунівський район

16:30 Рівненська ОПОРА:

Cтаном на 16:00 год., явка виборців складає 45,54%. Проголосували 391339 виборців.
Зокрема:
🔹️152 ТВО – 43,58%, тобто 71627 виборців;
🔹️153 ТВО – 46,81%, 80579 виборців;
🔹️154 ТВО – 48,3%, 83656 виборців;
🔹️155 ТВО – 46%, 82126 виборців;
🔹️156 ТВО – 43%, 74005 виборців.

17:30 Ще одна жителька повідомила в поліцію: О 15:06 надійшло повідомлення, що у м. Здолбунів поблизу виборчої дільниці №560349 проводиться усне опитування і, на думку заявниці, жительки райцентру, це є порушення таємниці виборів.


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети