Вулиці не перейменували, Петиції запровадили, голосували поіменно

sesia miskrady (1) Такі перші підсумки сесії Здолбунівської міської ради, яка відбулася 16 березня 2016 року. На ній було присутньо у різні проміжки часу 22-24 депутати з 26 обраних та багато тих, хто виявив бажання прийняти участь у роботі сесії: представники ЗМІ, НГО, ветерани АТО, представники військомату, керівники комунальних підприємств.

Одразу як депутати прийняли зміни до Регламенту, лічильна комісія почала проводити поіменні голосування, т.то за кожне рішення депутат голосував індивідуально і ці дані заносились у відповідний протокол. Питання введення у виконком, а фактично призначення заступником міського голови Здолбунова, Володимира Кондратюка пройшло без жвавого обговорення. 15 голосів вистачило щоб привітати нового зама мера і посадою.sesia miskrady (2) sesia miskrady (3)

Одне із ключових рішень на наступні півроку – це заходи із управління багатоквартирними будинками, проект рішення вийшов грунтовним, роботи намічається багато. Рішення прийнято було із пправками комісії.

План соцекономрозвитку пісдя депутатського дня зазнав змін лише в 1 пункту, у план 2010 року дописали влаштування стоянки для авто на Старомильському пляжі. Нагадаємо, що саме з цього приводу була створена Петиція на платформі Розумне місто.Здолбунів і приємно, що вона була вже помічена міською владою. Стоянка стоянкою, а перекрити рух авто можна вже і цього року, хоча б непопулярними і неестетичними бетонними блоками чи в інший спосіб.
sesia_zdolbuniv (1)

При затвердженні змін до місцевих програм затримка вийшла по позиції оглядових майданчиків у гідропарку, а де-факто мосту через “вісімку”. Так як виступ підрядника на депутатському дні не був переконливим, то була внесена пропозиція передбачити на цей раз кошти на проект, а після того представити його депутатам і громадськості для вирішення подальшої долі недешевої конструкції.sesia_zdolbuniv (2) sesia_zdolbuniv (3)

Вулиці існуючи перейменовувати не стали, новим дали назви. Приймаючи положення про Петиції, врахували думку депутатів Миколи Орлова, висловлену на депутатському дні, та Дмитра Сироти, які наполягли на залишені норми 100 голосів замість 300 як пропонували автори проекту рішення. Дана пропозиція на диво була підтримана одноголосно і це радує, що міська рада таки не стала відгорожуватись зайвими обмеженнями від здолбунівчан.опитування перейменування

А от рішення про електронні закупівлі не було підтримано, тому будемо чекати 1 серпня коли законодавчо настане час для безумовного використання системи ProzoRRo в органах місцевого самоврядування.

Декілька десятків земельних питань часто закінчувалися компромісами на користь справі, але декілька питань перенесено на довивчення.

Підтримали депутати і декілька питань, які виникли на депутатському дні, зокрема внесли зміни до порядку оренди комунального майна в частині прав громадських організацій.

фото Ольга Ферар

Своїми враженнями поділився Віталій Мороз, інтерн програми Стажування в органах влади, який відвідав сесію:

Все у житті буває вперше..
Сьогодні я вперше побував на сесії Здолбунівської міської ради.
Хочеться поділитись своїми думками та враженнями відносно роботи депутатів міської ради.
Оцінювати будь-яку роботу необхідно по результатам, які були досягнуті, або ж навпаки не досягнуті.
На сесії ми могли спостерігати прийняття кінцевого проекту рішення. Цьому ж передувала клопітка робота у комісіях та депутатських групах. Тому хочеться відмітити, що підготовлені 60 питань на порядку денному потребували значних зусиль при підготовці. Місцеві депутати у цьому випадку заслуговують на подяку.
коментар МорозголосуванняКоротко про прийняті рішення:
– питання про необхідність створення ОСББ та нові правила утримання багатоквартирних будинків (дане питання є дуже актуальним та потребує подальшого врегулювання);
– питання розподілу земельних ділянок учасникам АТО;
– прийнято план соціально-економічного розвитку м Здолбунова на 2016-2020 роки;
– питання про надання в оренду приміщень комунальної власність для громадських організацій (оренда буде надаватись на спрощених умовах);
– питання про подання електронних петицій (офіційно було затверджено умови та вимоги до петицій, а саме петиція повинна набрати більше 100 підписів на протязі двох місяців з дня її опублікування).
Дане питання особливо привертало мою увагу. Маючи досвід збору підписів, можу констатувати про необхідність популяризації даного інструменту серед жителів нашого міста. Це дійсно ефективний спосіб діалогу жителів міста з органами місцевої влади;
– питання про внесення змін до програм бюджету міста:
! окремо хочу відмітити, що на облаштування спортивного майданчику по вул. Незалежності 34,36 було виділено 15 тис. грн. (відповідно до кошторису Програми благоустрою міста Здолбунів на 2016 рік).
На сесії було розглянуто ряд інших питань. Основна їх маса стосується земельних правовідносин.
Також хотів би відмітити організованість роботи міського голови. Розгляд питань проводився конструктивно, всі питання та пропозиції були враховані.
Загалом враження у мене склались позитивні. Це той випадок, коли реальність навіть дещо перевищила очікування. Тепер лише сподіваємось, що всі прийняті рішення будуть чітко виконано.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети