Всі райони озвучили плани обєднання на Рівненщині

сивий рНа Рівненщині місцеві громади переформатують. Із 365 сільських, селищних та міських рад попередньо планують створити 70 громад. Для координації процесів, пов’язаних з добровільними об’єднаннями та децентралізацією влади, на Рівненщині відкрили Офіс реформ.

 Офіс працюватиме протягом чотирьох місяців, серед основних завдань якого – допомога обласній адміністрації у розробці перспективного Плану формування територіальних громад Рівненщини.

 «Це буде майданчик для обговорення на напрацювання ідей. До роботи плануємо залучати депутатів-мажоритарників від Рівненщини. Слушними будуть поради й обласних депутатів і експертів, котрі працювали у цьому напрямку ще з 2008 року», – розповів директор офісу реформ Руслан Сивий.

 За його словами, райони вже подали пропозиції і попередній варіант Плану вже нанесений на карту. Проте його ще треба доопрацювати. Одні райони пропонують утворити дві громади, інші – до дев’яти.

 «Якщо в межах районів ця робота вже проведена, то мерам міст обласного значення треба активніше працювати щодо добровільного приєднання ближніх сіл – наголосив Руслан Сивий.

 Тим часом, час на підготовку планів обмежений. За словами першого заступника голови ОДА Юрія Приварського, вже до 1 червня Перспективні плани об’єднання мають бути готовими. А взагалі весь процес формування спроможних територіальних громад має бути завершений у вересні. Тим часом з фонду розвитку держбюджету для Рівненщини передбачено 110 мільйонів гривень, котрі отримають об’єднані громади

 За законом про об’єднання передбачається, що на території сучасного району може бути створено декілька громад. Об’єднані громади стануть більш спроможнішими та матимуть більше ресурсів, зокрема, матимуть змогу особисто розпоряджатися землею, а 60 відсотків податку на доходи фізичних осіб залишатимуться у бюджетах громад.

На відеоселекторній нараді з нагоди відкриття офісу Реформ на Рівненщині, прийняли участь представники всіх районів і міст обласного значення. Чомусь більша частина дискусії стосувалась трьох питань: чисельності об’єднаних громад, наявності чи відсутності графічних матеріалів та паспортів громад та механізму винесення питання на сесію обласної ради, яка має затвердити План.

Проте мало говорилося про механізми об’єднання, про подальшу підтримку об’єднаних громад, зокрема коштами фонду регіонального розвитку. Здолбунівський район подав як пропозиції сільських громад так і підтверджений розрахунками варіант існування повноцінних, збалансованих шести громад, щоб офіс реформ мав і ці розрахунки при розгляді різних варіантів об’єднання на Здолбунівщині.

За словами голови Здолбунівської РДА Сергія Кондрачука, він очікує від наступного включення професійної дискусії про доходи громад і шляхи оптимізації витрат, зокрема варіанти оптимального існування шкільної мережі в нових умовах, про інфраструктурні проекти в нових громадах та розраховує, що всі 22 громади району, а не 16 як є нині дійдуть до спільного знаменника під будь-яким варіантом обєднання, який буде підтверджений цифрами і згодою самих громад.

Активно апелював до присутніх громадський активіст Андрій Токарський, який наполягав на ознайомленні членів робочої групи із документами, які розглядаються.

Звучали, можливо і у жартівливій формі, різні пропозиції, включно із тим, щоб розділити громади Демидівщини між Радивилівським та Млинівським районами. Ідею таку озвучили саме радивилівчани.

До 12 червня всі райони мають ще змогу доопрацювати і переглянути свої пропозиції та надіслати їх до Рівного.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети