Вшанували здовбичан

Вшанували земляків, що загинули у Микитових ровах у Здовбиці у 1944-му

ІСТОРІЯ: Центральний державний архів громадських об’єднань України, м. Київ.
Ф.1. Центральний Комітет КПУ.
Оп.23. Документи загального відділу (особливий сектор) ЦК КПУ (секретна частина)
Спр.929. Спецповідомлення, доповідні записки, політінформації про дії українсько-німецьких націоналістичних банд і заходи щодо боротьби з ними, 1944 р., арк.133-135.

Розпорядження Народного комісара внутрішніх справ УРСР Рясного «Про ліквідацію українсько-націоналістичної банди так званої УПА разом зі зверхником банди Трофимчуком»

21.03.1944 р. під час озброєного зіткнення в районі села Здовбиця і хутора Мартинівка Здолбунівського району «банда» Трофимчука ліквідована. Трофимчук Андрій і з ним 46 «бандитів» УПА ліквідовано, 7 поранено, 19 захоплено в полон, 2 зникло.
Захоплені німецькі рація, ручний кулемет, 30 гвинтівок, 10 автоматів, 3 пістолети, гранатомет, 1 ящик гранат, 5000 штук патронів.
Полонених віддати під суд Військового трибуналу.
Всі сім’ї учасників «банди» негайно вислати в Сибір, а на все майно накласти арешт
Це розпорядження 22.03.1944 р. затверджене головою Президії Верховної Ради УРСР Гречухою і головою Ради Народних Комісарів УРСР Хрущовим.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети