Всеукраїнський семінар-обмін досвідом на Здолбунівщині

Гості із 7 областей України завітали вчора на Здолбунівщину, щоб поділитись і, в першу чергу, почути від здолбунівчан рецепти успіху “Самоорганізація населення – шлях до розвитку територіальних громад”, хоча правильніше було би сказати “Рецепти життєвої енергії Лідії Балабат та її любові до своєї роботи”.

Саме завдяки енергії сільської голови Урвенської сільської ради Балабат Л.М ми й приймали гостей з ресурсних центрів створення та підтримки Органів самоорганізації населення в своїх областях.

Перша частина семінару пройшла в приміщенні зали засідань Здолбунівської районної ради. Вітальні слова сказали голова Здолбунівської РДА В.Шуль, голова Здолбунівської районної ради В.Тимощук, заст.голови Ради Інституту аналізу державної та регіональної політики О.Савчук.

seminar_1 seminar_2 seminar_3

До речі, про цей семінар ні організатори, ні здолбунівська влада не повідомляли ні громадським місцевим організаціям, що займаються розвитком громад, ні ЗМІ чи он-лайн порталам, які висвітлюють життя міста та району. Тільки по телефону і тільки тим, кому вважали за потрібне.

Сама ж атмосфера в залі була невимушеною. Багато хто посміхався, дехто ще був стомлений з дороги.

seminar_4 seminar_7

Потім виступали люди із президії. І.Гайворонська, єдина жінка у Президії, розповіла про досвід Інституту, який очолює, у відновленні інституту старост в Україні. Без доповіді можемо підтвердити – результати, принаймні короткострокові, вже видно і відчутно! Цю тему наш портал активно висвітлює і не лише про події від сільських старост на Здолбунівщині.

seminar_8 seminar_6

Далі був експресивний виспуп А.Крупника, голови ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”. Згадався СРСР і профспілкові збори. Не знаємо, як довго перебував п.Андрій на нашій землі, що встиг так швидко оцінити дружбу й тісну взаємодію між усіма гілками влади на Здолбунівщині :). Обіцянки та епітети так і летіли з вуст цього промовця. Члени Президії все гадали, кого це він назвав, обмовившись, головою ОБЛдержадміністрації. І обіцяв про наш досвід розповідати всюди. Ну просто добра і позитивна людина. А от сайт і робота за 2012 рік очолюваної п.Андрієм Асоціації зацікавила. Рекомендуємо почитати і познайомитись ТУТ. Виступ директора програм фонду “Відродження” торкався законодавчих ініціатив фонду щодо закріплення позицій самоорганізації населення в Законах України.

Змістовним був виступ Я.Мельника, заст.голови Здолбунівської районної ради. Всі почули й побачили статистику. 12 з 20 сільських рад вже пробували писати заявки на конкурси. Хтось, 1, 2,3 чи 4, але безперечним лідером є Урвенська сільська рада, яка написала і подала 15 проектних пропозицій протягом 2011-2013 років та виграла 10 з них.

Ось після цієї доповіді й почалися запитання. “Чи співпрацює Здолбунівська районна рада із міжнародними фондами?” – справедливе питання, адже саме ці кошти є інвестованими позабюджетно, а участь у конкурсах на право перерозподілу на твою користь бюджетних коштів – це перекладання з однієї кишені в іншу. ЗЕОН неодноразово пропонував Здолбунівській районній раді створити відділ міжнародного співробітництва та інвестицій, який би й займався пошуком конкурсів, написанням проектних заявок. Ми навіть візитку  колеги Василя Олексійовича із Зборівського району Харківщини передавали, де подібний відділ зробили і вже пожинають з того плоди. Проте у відповідь тоді почули чергову історію про безгрошів’я.

Наступне запитання: “Чи отримали кошти переможці Всеукраїнського конкурсу 2012-го року?”. Яків Романович трохи зам’явся, але правди ніде діти і не його в тому вина – не отримали й досі те фінансування із державного бюджету.

Після цього був ще виступ О.Чуприни з обласної ради, і всі рушили до об’єктів, створених руками людей у селах Урвенської сільської ради. Треба відзначити, що дуже вдалим є поєднання такої схеми, коли працю й енергію людей підтримують міні-грантами на створення матеріальних цінностей для громад. Це дало свій ефект. Якби був лише процес навчання та обрання самих старост, ефект був би значно менший.seminar_12 seminar_11

Ключовими особами вчорашнього дійства по праву були Лідія Балабат та чомусь занадно скромний Віктор Гомоль, хоча саме завдяки йому та його публікаціям Україна більше дізнається про цей корисний досвід. Звичайно, все це за підтримки фондів та інституцій, які сприяють реалізації даного проекту за що їм від імені й нашої НГО подяка.

Микола Орлов, фото Ігор Яремович, Віктор ГомольВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети