Запрошення до конкурсу “Демократична школа”

конкурсВсеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства в Україні “Демократична школа” (далі – Програма) запрошує зацікавлені школи до участі у Програмі.

32 відібрані шкільні команди пройдуть вступний тренінг у березні 2016 з демократичного розвитку школи, після чого з ними упродовж 2016-2017 навчального року працюватимуть експерти, які допоможуть їм здійснити оцінку потреб для демократичних змін у школі й надаватимуть підтримку у розробці та реалізації шкільних проектів, а також у налагодженні партнерства з громадою та співпраці між школами із різних областей України.

УЧАСНИКИ

До участі запрошуємо команди у складі 4 осіб:
1) директор школи чи заступник директора, відповідальний за позакласну роботу;
2) заступник директора чи вчитель[1];
3) представник батьківського комітету школи;
4) представник місцевої влади[2] або неурядової організації, що співпрацює зі школою.

Інформація про програму
Програма спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння побудові навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства (ОДГ/ОПЛ). Програма передбачає співпрацю між школами, представниками місцевої громади (батьків) та органів самоврядування. Структура Програми передбачає сприяння розвитку партнерських зв’язків між школами.

Програма реалізовуєтьсяу співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи з метою підтримки системних реформ у сфері середньої освіти в Україні.

Більше інформації про Програму на сторінці www.theewc.org

ЩО УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ ДАСТЬ УЧАСНИКАМ:
Програма пропонує вибраним шкільним командам тренініг з демократичного розвитку школи у березні 2016 року (проживання, харчування та транспортні витрати покривають організатори). Кожну шкільну команду будуть підтримувати підготовані Програмою тренери, які допоможуть оцінити ситуацію в школі, скласти план дій для її покращення, підтримуватимуть реалізацію шкільних проектів та сприятимуть налагодженню співпраці між школами-учасницями Програми. Вони також допомагатимуть відслідковувати демократичні зміни у школі на час тривання Програми. За цей рік школи зможуть навчитися самостійно підтримувати сталість демократичних змін та співпрацю з громадою та місцевою владою.
Початок: 01.03.2016
Закінчення: 01.05.2017

Критерії відбору:
— мотивація запроваджувати зміни з метою демократизації шкільного врядування та поглиблення демократичної культури в школі;
— чітко сформульовані ідеї щодо бажаних демократичних змін у школі;
— сильна команда, націлена на спільну реалізацію шкільного проекту упродовж 2016-2017рр. (із залученням усіх учасників навчально-виховного процесу, батьків, інших представників місцевої громади та місцевого самоврядування);
відібрані школи мають відображати географічну різноманітність країни.

Зобов’язання команд
Відібрані команди повинні взяти участь у повному циклі Програми, що триватиме з березня 2016 до травня 2017 року, а саме:
— узяти участь у тренінгу у березні 2016 року (м. Львів або м. Київ);
— оцінити ситуацію у школі та розробити план змін для втілення у 2016/17 навчальному році (з допомогою тренерів Програми) (квітень-травень 2016р);
— допомогти в організації 2 майстерень (тематика та цільові групи залежатимуть від вибору школи; ці майстерні мають служити досягненню цілей, які школа собі поставить у процесі планування; фінансові витрати, пов’язані з проведенням майстерні, бере на себе Програма) (2016/17 навчальний рік);
— перебувати у постійному контакті з тренерами, закріпленими за школою (електронна пошта, телефон чи скайп-зв’язок);
— запланувати та здійснити загальношкільний проект (проекти) з метою демократизації шкільного врядування, включення принципів демократії та прав людини та їх вивчення у навчально-виховну роботу школи, а також поглиблення співпраці з громадою (за підтримки тренерів Програми) (2016/17 навчальний рік);
— проводити регулярну оцінку змін у школіта надавати її підсумки координаторам Програми;
бути відкритими до співпраці та обміну досвідом з іншими командами-учасницями Програми.

Дати та місце:
Відібрані команди пройдуть вступний чотириденний тренінг у Києві або Львові впродовж березня 2016 року.

Зацікавлені команди просимо подати заявку, використовуючи онлайн-форму Програми. Заявки приймаються українською мовою. Кінцевий термін подання заявок 23:59 30 грудня 2015 року. Результати відбору будуть повідомлені обраним кандидатам до 20 січня 2016 року.

У випадку додаткових запитань чи уточнень, пишіть на електронну адресу Програми sfd@theewc.org або зв’язуйтеся з координаторами Програми Андрієм Донцем (+380502554635) і Христиною Чушак (+380731233989).

ЗАЯВКА ОНЛАЙН (https://theewc.wufoo.com/forms/p4uo5w00iv2p74/)

[1] До участі в Програмі запрошуємо вчителів, які мотивовані запроваджувати системні демократичні зміни у шкільному врядуванні. Предметна спеціалізація учасників шкільної команди значення не має.

[2] Команда сама має визначитися, кого з місцевої влади залучити. Це має бути людина, яка працює з освітою і може допомагати школі у реалізації її проектів (мер міста, староста об’єднаної громади, депутат, керівник територіального відділу освіти, тощо).Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети