Все найкраще дітям ! Рівненський нардеп вважає подарунком розпаковані зубні щітки й мило?

Цьогорічний проект “Розвиток громадської журналістики у малих сусідніх громадах” містив такий блок як Розслідувальна журналістика. Це складна тематика, але для того й існують журналістські проекти, щоб на них відкривались нові імена. Саме Ганна Петрівська вже за ці декілька місяців провела декілька досліджень на гострі теми, одне із яких ми публікували тут. На днях інший допрацьований матеріал з’явився у її “Поліському репортері”, де вона є редактором, а нині з’являється й у нас. Головний фігурант -народний депутат України Микола Сорока, почесний президент рівненського НУВГП, колишній урядовець і губернатор Рівненщини.

did morozЩороку, у перший день літа, відзначають Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань; прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини й рідний край. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це несемо відповідальність ми, дорослі. Тому турбота про дітей та захист їхніх прав  повинні бути найголовнішим нашим обов’язком.
Проблема захисту та виховання підростаючого покоління ніколи не втратить своєї актуальності, адже діти – гарант самозбереження, здоров’я й процвітання нації. Піклування про дітей повинно бути не лише етапом розвитку України, але й пріоритетним напрямком політики нашої держави в майбутньому. Проте саме політики використовують дітей задля власного піару.
До мене з проханням повідомити суспільство про відверту несправедливість звернулись обурені батьки. У Дубровицькому будинку школяра 2 червня був організований концерт для обдарованих дітей, приурочений до Дня захисту дітей. На організовану місцевою адміністрацією подію районного рівня вручати цінні подарунки приїхала довірена особа Сороки Миколи Петровича – пан Мельник Володимир Денисович. З вітальною промовою до діток звернулися голова адміністрації Шатов О.В. та довірена особа п.Сороки Мельник В.Д. Далі Володимир Денисович вручив дітям листи подяки, а працівниці методкабінету вручали діткам коробки із цінними подарунками, які він привіз від Сороки М.П. та солодощі. То що ж тут такого спитаєте ви? Хороші люди приїхали привітати хороших діток!podarunki_Soroka1
Дітлахи та їх батьки, прийшовши додому та відкривши подарунки, швидко забули про святкову ейфорію та відчули справжній шок, коли їх розпакували. Дитячі сльози, які текли по щічкам, були викликані аж ніяк не безмежною радістю від отриманих винагород. Прострочені зубні пасти (які повинні були використатись до 2012 року), жувальні гумки та цукерки, що потекли від спеки, чоловічі сорочки в жовтих плямах від поту, дитячі ношені шапки, шкарпетки та колготи – це лише невеличкий перелік того, що, за словами батьків, наші “благодєтєлі” вважають цінним. Від усіх речей йшов нестерпний запах дезинфікатора, яким обробляють речі з «секонд хенду». Так званий «цінний подарунок» у великому яскравому пакунку  виявився «гуманітаркою» останнього ґатунку.podarunki_Soroka
От і виходить , що щасливій дітворі, яка щиро вірить у те, що їхні старання, знання та творчі здобутки дійсно оцінили належним чином, наша держава (в обличчі пана Сороки, Шатова та Мельника) просто «плюнула в душу». Що це, навмисно спланована акція? Якщо так, то вона мала на меті вказати нам, мешканцям чудового Поліського краю на наше місце! Спроба назавжди закарбувати в дитячих, неокріплих мізках те, що вони для держави – лише матеріал передвиборної самореклами та сіра маса, на яку усім начхати. Ми вже давно звикли до того, що сусідні держави вважають українців «бидлом», але, коли нас такими вважає наша держава, то це просто «моральний геноцид». Вищезгадані представники держави направо й наліво розповідають про те, як вони піклуються про долю дітей, а на ділі – за їх рахунок лише доставляють галочку в списку «власних доброчинств».
Із якого дива Микола Сорока чи його помічник вирішив, що подароване з його «барського плеча» – це цінний подарунок? І найголовніше, в чому ж саме полягає його цінність?
А може, тут інше. Працівники РДА, які відповідали за ці подарунки, або хотіли тишком провернути за його спиною аферу (покладаючись на те, що в області про це не дізнаються), або ж це навмисно спланована підстава. У будь-якому випадку ми просимо Миколу Петровича Сороку розібратися з цим, на наш погляд, ганебним випадком. А вже кого призначать винними, і хто відповідатиме за це – покаже час.
Дітки, які брали участь у різних конкурсах та олімпіадах, були б раді звичайній грамоті та солодощам (які, до речі, були хорошими). То чи варто було принижувати їх тими недолугими «цінними подарунками»? І чого буде очікувати держава від своїх майбутніх патріотів, якщо вона вже з дитинства показує, яким в дійсності елементом вони є в цій безжальній політичній конструкції? Хочеться навести кілька прикладів того, як в інших районних та обласних центрах вшановують дітей, аби читачі й можновладці мали змогу порівняти та зробити відповідні висновки.
У м. Луцьк (у минулому році) у подарунок обдарованим діткам Ігор Петрович Палиця (теж не простий депутат, детальніше тут – прим.ЗС) – народний депутат України, вручив десятиденну путівку до відпочинкового комплексу «Буковель». А цього року майже 30 малятам із особливими потребами вручили сорочки, вишиті волинськими майстринями та багато різноманітних подарунків.
Колектив сучасного танцю «Смайлик» любительського об’єднання «Школа танцю» Здолбунівського районного будинку культури в День захисту дітей, 1 червня, відвідав рівненський зоопарк. Відвідування дітьми одного з найкращих зоозакладів України було організовано народним депутатом Валентином Королюком. Також діти отримали від Валентина Королюка солодощі. У колективі «Смайлик» займається 25 дітей віком від 8 до 13 років, які проживають в місті Здолбунів та в селі Здовбиця. Юні танцюристи вже неодноразово тішили глядачів міста та району своїми напрочуд талановитими виступами. Тому й не випадково, що Валентин Королюк вирішив підтримати обдарованих діток.
У будинку культури «Залізничник» м. Сарни відбувся фестиваль дитячої творчості вихованців дошкільних навчальних закладів та закладів культури міста. Окрім представників місцевої влади міста, дітей привітав помічник-консультант народного депутата України Миколи Кучерука Микола Костецький, передавши дітям солодкі подарунки. Як бачимо, можна для дітей влаштувати достойне свято. Головне, хотіти цього.
Наші прагнення створити дітям достойні умови для повноцінного розвитку повинні знайти втілення у реальних діях, а не в обіцянках. Адже діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє України. І саме від батьків, можновладців та держави загалом залежить те, яким буде становлення «маленької» людини та як складеться її доля.

Ганна Петрівська, член мережі громадських журналістів

А от “5 канал” приїхав до Дубровиці нібито із зовсім іншою метою: попитати, чи знають у тутешніх краях про свого народного депутата, а тут і натрапили на цю публікацію й дуууже зацікавились гуманітарними дарунками від імені нардепа. І пішли з цією інформацією ще далі. Просто з’ясували походження коробок із гуманітаркою та зробили запит, щоб розібратись, де вони і де нардеп Сорока й талановиті дітки. І як все це між собою пов’язане.

Як видно із офіційного сайту  цієї організації, вона знаходиться у північній Ірландії. Збирають і надають гуманітарну допомогу через церковні громади, молодіжні літні табори в т.ч і в Україні з недавніх пір. Навряд чи працюють над підняттям іміджу провладних депутатів представники цієї гуманітарної християнської місії. І взагалі у жодних політичних симпатіях по світу Drop inn не помічена.

dropinn_1

dropinn_2Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети