Все більше українців думають про виїзд за кордон

Міграційні апетити українців-01Українці – мобільна нація: згідно з результатами всеукраїнського дослідження кожен п’ятий мешканець України хоча б раз у житті змінював місце проживання на час тривалістю більше, ніж півроку. Про міграційні настрої та «вектори руху» наших співвітчизників запитала соціологічна агенція «Фама» у жовтні 2014 року.

Серед тих українців, які протягом останнього року думали про зміну поточного місця проживання (15%), більшість вирушила б за кордон (13,4%). Значно менша частка опитаних задумувалась про переїзд у межах України (2,6%). Респонденти, налаштовані на зміну місця проживання в межах нашої країни, найчастіше називали такі міста, як Львів, Київ, Івано-Франківськ, Харків.

Більшість респондентів із закордонними амбіціями тримають курс на Захід. У межах Європи – це такі країни, як Польща (1,6%), Німеччина (1,5%), Чехія (0,8%), Італія (0,6%), Іспанія (0,5%), Великобританія (0,4%), Білорусь (0,4%), Нідерланди (0,3%), Австрія (0,2%), Франція (0,2%), Швейцарія (0,2%), Швеція (0,1%), Бельгія (0,1%), Греція (0,1%), Норвегія (0,1%), Словаччина (0,1%), Угорщина (0,1%), Болгарія (0,1%), Молдова (0,1%), Фінляндія (0,1%).

Серед потенційних мігрантів є також охочі перетнути Атлантику та оселитись у Північній Америці – у Сполучених Штатах Америки (1,2%) та Канаді (0,6%); у Південній Америці – в Бразилії (0,1%); у басейні Карибського моря – на Ямайці (0,1%); у межах Африканського континенту – в Єгипті (0,1%).

На Схід готові податись значно менше респондентів: на Північний Схід – у Росію (1,2%), в Середню Азію – Казахстан (0,1%).

Південний напрямок еміграції представляють країни Близького Сходу, серед яких було вказано Туреччину (0,2%) та Ізраїль (0,2%).

 Середня відстань подорожі, враховуючи відрізок шляху до найближчих та найвіддаленіших країн, – 2 104,71 км. Мінімальна відстань, яку необхідно подолати потенційним мігрантам – 16 км (по Києву: із мікрорайону Оболонь до Шевченківського району). Максимальна відстань – 10 529 км (із м. Червоноград Львівської області до Бразилії).

 Серед потенційних емігрантів лише 0,2% є «міграційними дауншифтерами», тобто готовими відмовитись від цивілізаційних благ великого міста й оселитись ближче до природи. Решта – «діти урбану» – хочуть переїхати у більші аґломерації.

Дослідження також дозволило виявити цікаву закономірність: респонденти, які раніше змінювали місце проживання на час тривалістю більше, ніж півроку, – значно мобільніші, аніж ті, що ніколи не переїжджали. Втричі більше респондентів, що змінювали місце проживання, хотіли б знову емігрувати: 30,8% на противагу 10,6% респондентів, що ніколи не змінювали місця проживання.

Довідка

Дослідження проводилось соціологічною агенцією «Фама» методом «face to face» інтерв’ю у жовтні 2014 року. Було опитано 2000 громадян України (окрім мешканців Донецької та Луганської областей, а також АР Крим), старших 18 років. Похибка репрезентативності вибірки з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 2,2% для показників близьких до 50%, 1,8% – для показників близьких до 25% або 75%, 1,3% – для показників близьких до 10% або 90%, 0,9% – для показників близьких до 5% або 95%, 0,4% – для показників близьких до 1% або 99%.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети