ВРУ проголосувала за перекриття кордону з Росією

Парламент рекомендує Держприкордонслужбі у місячний термін розширити штат службовців для охорони ділянки кордону з Російською Федерацією. Кабміну рекомендується у місячний термін прийняти рішення про те, які пункти пропуску на російсько-українському кордоні слід залишити, а роботу призупинити. Також Кабміну рекомендується затвердити документи, необхідні для односторонньої демаркації сухопутної ділянки кордону.

 Верховна Рада України з другої спроби прийняла постанову про перекриття кордону з Росією. За постанову “Про вжиття заходів для посилення рівня захисту державного кордону” №4048а проголосував 261 народний депутат, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Постановою парламент рекомендує Держприкордонслужбі у місячний термін розширити штат службовців для охорони ділянки кордону з Російською Федерацією. Кабміну рекомендується у місячний термін прийняти рішення про те, які пункти пропуску на російсько-українському кордоні слід залишити, а роботу призупинити. Також Кабміну рекомендується затвердити документи, необхідні для односторонньої демаркації сухопутної ділянки кордону з Росією, яка буде обладнана за прикладом зовнішніх кордонів Європейського Союзу, призупинити роботу пункту пропуску через кордон з невизнаною Придністровською республікою та посилити контроль на цій ділянці.

Рада також наполягає на виділення Кабміном коштів для облаштування державного кордону з Російською Федерацією та розширення штату Держприкордонслужби. Контроль за виконанням рекомендацій покладено на парламентський комітет з питань національної безпеки й оборони.

Депутати з першого разу не змогли прийняти постанову, “за” проголосували 203 народних депутати. Не голосували регіонали й комуністи. У ході виступів народний депутат Олександр Кузьмук з парламентської трибуни заявив про те, що поки депутати сперечаються, практично відкритий кордон з РФ перетнуло незаконне воєнізоване формування під назвою “Армія Путіна”, де з’єдналася на території України з незаконним формуванням “Зоря” в угрупування бойовиків чисельністю 900 осіб. Вони мають важким озброєнням і рухаються в напрямку українського блокпосту, на якому знаходиться до 100 прикордонників. “Уявіть себе на цьому блокпосту і спробуйте тільки проголосувати проти цього законопроекту”, – сказав він.

Народний депутат В’ячеслав Кириленко запропонував опублікувати прізвища депутатів, які не підтримали проект постанови, в газеті “Голос України”. З другої спроби постанову підтримав 261 народний депутат, в тому числі 24 з 80 регіоналів. Комуністи, як і раніше, не голосували.

Спікер Олександр Турчинов доручив опублікувати прізвища тих, що не проголосували за цю постанову, депутатів в газеті “Голос України”.

Нагадаємо, 16 червня РНБО доручила Кабміну в односторонньому порядку провести демаркацію кордону з Росією і звести на ній інженерні споруди. Джерело: ДТВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети