. Вперше публічно змагались претенденти на посади | Здолбунів City

Вперше публічно змагались претенденти на посади

заміщення вакантних посад керівників та заступників керівників шкіл З 20 по 28 серпня в Здолбунівському районі відбувався підбір кандидатур на заміщення вакантних посад керівників та заступників керівників навчальних закладів Здолбунівського району, а саме директора П’ятигірської школи, заступників керівників у Глинській та Уїздецькій школах. Підбір був створений з метою забезпечити прозорість процесу та залучити досвідчених педагогів району на вакантні місця навчальних закладів Здолбунівського району. Подібні заходи дозволяють підвищити рівень поінформованості громадськості про діяльність освітньої галузі та вперше були проведені в районі.

Відбір кандидатів відбувався кількома етапами. На першому етапі відділ освіти опублікував оголошення про проведення підбору кандидатур в засобах масової інформації та на офіційному сайті відділу освіти Здолбунівської РДА. Усі бажаючі, які мали відповідну освіту та досвід роботи подали пакет документів до відділу освіти. На другому етапі, який відбувся 25 серпня 2015 року, претенденти отримали можливість відвідати той навчальний заклад, у якому вони планують працювати. Вони самостійно вирішували як провести час у школі та підготуватись до презентації свого бачення його розвитку.
заміщення вакантних посад керівників та заступників керівників шкіл
Третій етап був проведений 27 серпня 2015 року у ЗОШ I-IIIст. №6. Кандидати на заміщення вакантних освітніх посад пройшли професійно-психологічний тестування та психологічний тренінг. Метою було оцінити професійну компетентність та психологічну готовність кандидатів. Тому з бажаючими зайняти вакантні посади директорів та заступників шкіл працювали досвідчений психолог Наталія Глущук та педагоги-члени комісії. Психологічний тренінг був новинкою для більшості кандидатів, однак він допоміг їм познайомитись ближче та стати командою, яка працює на благо освіти Здолбунівщини, а не лише опонентами.
заміщення вакантних посад керівників та заступників керівників шкіл
Четвертий завершальний етап відбувся наступного дня, 28 серпня 2015 року. Претенденти презентували комісії свою стратегію діяльності та розвитку чи напрямку роботи школи, у якій вони планують зайняти вакантну посаду. Опісля комісія провела співбесіди з претендентами за результатами презентацій. Засідання комісії проходило у відкритій формі, у присутності представників ЗМІ. Члени комісії мали право висловлювати свою власну думку щодо того чи іншого претендента, тому активно використовували це право. Рішення комісія приймала теж відкрито та колегіально, тобто члени комісії голосували шляхом піднятих рук.
заміщення вакантних посад керівників та заступників керівників шкіл
Отож, в результаті голосування, переможцями відкритого підбору кандидатур на заміщення вакантних посад у трьох школах Здолбунівського району зайняли представники тих же шкіл. Щебет Марія Дмитрівна, учитель початкових класів П’ятигірської ЗОШ І-ІІ ступенів, претендує на посаду директора цієї школи. У Глинській ЗОШ І-ІІІ на посаду заступника керівника відтепер претендує тільки Мохіль Галина Валентинівна, психолог цієї школи. На ту ж посаду, але в Уїздецький ЗОШ І-ІІІ ступенів претендує вчитель тієї ж школи Шеретюк Тамара Юріївна. Усі рекомендації щодо підібраних кандидатур подалися директорам шкіл та начальнику відділу освіти для прийняття рішення про призначення на посаду згідно процедур. Слід зазначити, що у складі комісії з 19 осіб були представники батьківського комітету шкіл, трудового колективу, а також авторитетні директори інших шкіл. Мали можливість висловитись і сільські голови.
конкурс на заміщення вакантних посад керівників та заступників керівників шкілКоментує Микола Орлов, заступник голови Здолбунівської РДА: Мета такого публічного обговорення і підбору кандидатур дуже проста і зрозуміла – щоб до нас в район приходили найбільш кваліфіковані кадри, які можуть зайняти посаду продемонструвавши свої вміння, знання і напрацювання. На кожну із трьох позицій було по декілька кандидатур, люди вперше презентували своє бачення розвитку закладу, вперше доводили колегам, що саме вони заслуговують на ту чи іншу посаду. Тепер директор школи, подаючи на затвердження кандидатуру свого зама буде знати як його оцінили на публічній комісії, а керівник освіти буде зважати кого подавати на профільні комісії райради і відчувати додаткову відповідальність висловлену колегами та батьками.

Подібний варіант підбору кандидатур вже практикується у Києві, конкурсний підбір закладений і у новому проекті ЗУ “Про освіту” тому прозорість і фаховість перш за все,  підтримую починання у нашій районній освіті.

Прийняв участь  і на всіх етапах підбору, щоб наочно побачити де є які вузькі місця, що потребують доопрацювання, вислухав уважно і підсумкові висновки та рекомендації громадсько-освітянської комісії у якій, до речі, не було жодного представника адміністрації. Маю свої думки щодо почутого і рівня аргументації вибору, проте нічого революційного по жодній із шкіл не трапилося, вибір був одностайний та передбачуваний. Тим краще прийдеться готуватися іншим претендентам, особливо “варягам” з інших навчальних закладів, щоб переконати комісію у своїй виключній компетенції.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Освітянин

  Досвідом
  з чого ділитесь, автори-промоутери?
  Так от, у
  «прозорості і демократичності», за що
  так ратує нова Здолбунівська освітянська
  начальниця, на ділі – усе з точністю до
  навпаки. З самого початку, оголошуючи
  конкурсний відбір на заміщення вакантних
  посад директорів шкіл та їх заступників,
  (при тому на 0,5 ст.), цим самим фактично
  ігноруються закони України «Про освіту»,
  «Про загальну середню освіту» у частині
  призначення та звільнення з посад
  керівника та його заступників. Нині
  діючими трудовими відносинами в системі
  загальної середньої освіти
  цього
  не передбачено.
  Наступний
  «прозорий етап».
  До
  останнього дня кандидатів не можуть
  ознайомити з умовами, формами та «етапами
  проведення» так званого відбору, що
  описані, на жаль, постфактум у цій
  публікації. «Зіпсованим телефоном», а
  не особисто претендентам, в усній формі,
  по декілька разів змінюючи, передаються
  завдання для виконання на нікому
  незрозумілому «відборі»: то психологічні
  тести, а то тренінги, презентації то зі
  слайдами, то без них, представлення
  себе, а то вже свого бачення розвитку
  освіти і т.д., і т.п. Претендентів до
  вечора дня, що передував проходженню
  цих «дантових кіл», ніхто не повідомляє
  ні про точне місце і час, ні про форму
  проведення… казна – чого. Окрім
  кадрових документів, від претендентів
  вимагають ще й мотиваційні листи. Хіба
  ж важко зрозуміти – при
  0,5 ставки заступника мотивація очевидна
  – вирішення шкільної проблеми. Сільські
  школи Здолбунівського р-ну далеко не
  київські міські з відповідною
  наповнюваністю учнів. Ще одна прозорість
  у цьому освітянсько – здолбунівському
  новаторстві – «А судді хто?» Хто ж це
  все має … що? Слухати, оцінювати, приймати
  рішення… невідомо. (Виявляється,
  громадсько-освітянська комісія, як
  з’ясувалось з прочитаного вище).
  Проте безробітний претендент, котрий
  на даний час до освіти не має жодного
  відношення, не кажучи про школу, в якій
  хоче керувати виховним процесом, знає
  все і про все… Байдуже, що саме цей
  претендент, вигулькнув, як Пилип з
  конопель, за вихідні дні та ще й після
  оголошеної дати завершення прийому
  документів… Йдемо шляхом прозорості
  далі: утаємничені кандидати, з особовими
  справами яких, бодай з їх прізвищами, у
  відділі освіти (ну, напевно, випадково)
  не ознайомили навіть директорів шкіл,
  у яких вони мають бути заступниками.
  Висновок один – керівник відділу освіти
  району сповідує подвійні стандарти у
  прозорості та демократичності, що
  межують з незнанням специфіки управлінсько
  – кадрової роботи в освітянській галузі.
  Аби не вляпатись в черговий конфуз
  послуговується приказкою «Не вір, не
  бійся, не пиши…». Бо ж хто що доведе,
  коли жодної письмової цидулки про
  «прозорий підбір кандидатів» самі
  кандидати не бачили.

  • Здолбунівсіті

   У нас всі скорі на висновкі, не дуже скорі на пропозиції , а тим паче на допомогу. Перший раз в районі пробують робити так, щоб не призначати на вакансію через пакети і конверти, звісно що будуть моменти, які потрібно поправляти і ваш коментар був би цілком слушним якби він ніс в собі конструктив, в т.ч по озвучених вами питаннях. Але конструктив – це коли звучить пропозиція, а не висновок, давайте толерантніше ставитись до новацій і вони обовязково дадуть свої позитивні плоди.

   • Читач

    Нічогенько так собі: там про порушення законів, попирання прав директорів, некомпетентність освітянської керівниці, зловживання службовим становищем при прийомі документів у вихідні дні та по завершенню заявленої дати прийому (правда, невідомо хто ж ті документи приймав і чи приймав взагалі) А ВИ ПРО ЯКИЙСЬ КОНСТРУКТИВ І ПРОПОЗИЦІЇ. ЦІКАВО, ПРИ ТАКОМУ РОЗКЛАДІ ХТО Ж ТІ ПРОПОЗИЦІЇ СЛУХАВ БИ?

    • Lilia Karpenko

     не усьому, що пишуть у коментарях, варто вірити. Заходьте у відділ освіти – розкажу у деталях, що правдв, а що ні

 • Rina

  Сам конкурс був схожий на цирк! До останнього надіялась на прозорість дійства, думала,що справді сталися зміни на краще і молодим перспективним людям , які дійсно хочуть внести нове, креативне в освіту , нададуть можливість працювати на благо школі. Але все було вирішено раніше. Комісія, яка по ідеї мала бути незалежною))) , чомусь була більш ніж “залежна”! Приїхало пів села, щоб підтримати свою колєгу, яка навіть не змогла достойно себе представити. Тим більше, що в користування надавались і ноутбук, і проектор.Сільські претенденти показали себе не з кращої сторони, високого рівня підготовки не було показано. Але комісія одноголосно підтримала своїх односельців. Цікаво, чому Карпенко Л.Є. не взяла участі в нею ж вигаданому конкурсі? Чому її позиція, як керівника була такою пасивною? Ганьба таким нововведенням, які ще раз доказали недолугість роботи відділу освіти.

  • Lilia Karpenko

   Якщо ви один з учасників, дякую за участь у підборі кандидатур. Я б теж хотіла на якихось пасадах бачити інших претендентів, але ж у нас законодавство)))

 • Lilia Karpenko

  Прочитала всі коментарі і дякую за критику. Так, пробувати щось змінювати непросто. Але чи можна не змінювати? Недоліки виявлені, враховані, будемо вдосконалюватись. Жодних порушень прав претендентів на посади не було, а от щодо того, що сама пропозиція “показати” себе публічно і відкрито при бажанні зайняти керівну посаду викликала обурення викликає жаль…. Мабуть, ми справді не готові до змін, нам комфортно, коли все можна “порішати”. Свідомо не включені у комісію представники влади, щоб не було “тиску”, виявляється – і це погано. І все-таки вбачаю у цій спробі позитив.

 • Читач

  Під соусом прозорості, демократії, «змін на краще» тягнуть своїх людей. Ще й пишуть, які вони класні інновації впроваджують. Дарма що нехтуються закони, доходить до абусурдів з тими конкурсами на посади аж у півставки, чим начебто «порішалівку» викорінюють. Так-от ще й звинувать вчителів у пасивності до «змін». Вчителі так само хочуть змін. Але змін розумних, а не на вдоволення чиїхось амбіцій на кшталт его-новація (аби лиш про мене говорили). Не менш насторожує і скепсис пані Лілі стосовно того, що «у нас законодавство»: бачно саме воно, законодавство, їй завадило у призначенні інших кандидатур. І поневолі думається: якщо керівник – державний службовець прагне зневажати закони, то чому той вчитель чи зауч на 0,5 ставки, йдучи на оголошені цим керівником конкурси, має знати «Конституцію України; Закони України; акти Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо освітньої галузі; накази та розпорядження Міністерства освіти і науки України і т.д.». Ні, пані Лілю, тут Ваші декларовані наміри і роздвоюються. Бо ніхто, навіть Ви, не заперечить мудрості Цицерона «ми повинні бути рабами законів, щоб стати вільними».

  • Lilia Karpenko

   якщо ви не знаєте, то на посади призначені саме ті кандидатури, яких і хотіли бачити колективи шкіл і громадськість, нікого не “протягнули” зі “своїх” людей, хоча я б не ділила людей на “своїх” і “чужих”, ще раз запрошую в гості, обговоримо, якщо у вас є слушні зауваження і пропозиції – буду рада почути. А так, звинувачуєте в усіх гріхах під “ніком”, не так уже й прозоро

   • Читач

    Ну, гаразд, нехай я у відпустці, а як то Ви маєте час на такій посаді оце все коментувати …А не протягнули, бо не вдалось… І в жодному гріху Вас ніхто не звинувачує, позаяк це не “наша компетенція”. А йдеться, ще раз повторюсь, про елементарне – нехтування керівником законів , скепсис держслужбовця до законодавства, що є недопустимим, про особисто Ваш огульний висновок про вчителів (з Вашого ж коментаря). В гості ходити до Вас, напевно, буде не цікаво. Ви ж нікого не чуєте, окрім себе, що й підтверджуєте коментарями.

    • Lilia Karpenko

     ну добре, але мої коментарі зроблені у неробочий час, прослідкуйте)))))

     • Здолбунівсіті

      Це добре, коли керівник знаходить час обговорити Професійні питання в т.ч і на сайтах та в соцмережах. Це є свідченням бажання тримати діалог.

 • Irina

  Прочитавши всі коментарі , роблю висновок , усе нове ” рубається під корінь”. Не звикли у нас змінювати стереотипи. Можливо у конкурсі і були якісь недоліки , які будуть враховані і вдосконалюватись. Більш доцільним вважаю проводити такі конкурси для призначення керівників закладів. Хочу спростувати коментар щодо ” сільських претендентів” , які щоб себе презентувати не використовували ноутбук і презентації, а розповідали про своє бачення , як вирішити конкретні поставлені цілі у подальшій роботі на отриманій посаді . Це було набагато доцільнішим ніж читати теорію зі слайдів і розказувати присутнім методичні рекомендації загального значення

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама