Вперше публічно змагались претенденти на посади

заміщення вакантних посад керівників та заступників керівників шкіл З 20 по 28 серпня в Здолбунівському районі відбувався підбір кандидатур на заміщення вакантних посад керівників та заступників керівників навчальних закладів Здолбунівського району, а саме директора П’ятигірської школи, заступників керівників у Глинській та Уїздецькій школах. Підбір був створений з метою забезпечити прозорість процесу та залучити досвідчених педагогів району на вакантні місця навчальних закладів Здолбунівського району. Подібні заходи дозволяють підвищити рівень поінформованості громадськості про діяльність освітньої галузі та вперше були проведені в районі.

Відбір кандидатів відбувався кількома етапами. На першому етапі відділ освіти опублікував оголошення про проведення підбору кандидатур в засобах масової інформації та на офіційному сайті відділу освіти Здолбунівської РДА. Усі бажаючі, які мали відповідну освіту та досвід роботи подали пакет документів до відділу освіти. На другому етапі, який відбувся 25 серпня 2015 року, претенденти отримали можливість відвідати той навчальний заклад, у якому вони планують працювати. Вони самостійно вирішували як провести час у школі та підготуватись до презентації свого бачення його розвитку.
заміщення вакантних посад керівників та заступників керівників шкіл
Третій етап був проведений 27 серпня 2015 року у ЗОШ I-IIIст. №6. Кандидати на заміщення вакантних освітніх посад пройшли професійно-психологічний тестування та психологічний тренінг. Метою було оцінити професійну компетентність та психологічну готовність кандидатів. Тому з бажаючими зайняти вакантні посади директорів та заступників шкіл працювали досвідчений психолог Наталія Глущук та педагоги-члени комісії. Психологічний тренінг був новинкою для більшості кандидатів, однак він допоміг їм познайомитись ближче та стати командою, яка працює на благо освіти Здолбунівщини, а не лише опонентами.
заміщення вакантних посад керівників та заступників керівників шкіл
Четвертий завершальний етап відбувся наступного дня, 28 серпня 2015 року. Претенденти презентували комісії свою стратегію діяльності та розвитку чи напрямку роботи школи, у якій вони планують зайняти вакантну посаду. Опісля комісія провела співбесіди з претендентами за результатами презентацій. Засідання комісії проходило у відкритій формі, у присутності представників ЗМІ. Члени комісії мали право висловлювати свою власну думку щодо того чи іншого претендента, тому активно використовували це право. Рішення комісія приймала теж відкрито та колегіально, тобто члени комісії голосували шляхом піднятих рук.
заміщення вакантних посад керівників та заступників керівників шкіл
Отож, в результаті голосування, переможцями відкритого підбору кандидатур на заміщення вакантних посад у трьох школах Здолбунівського району зайняли представники тих же шкіл. Щебет Марія Дмитрівна, учитель початкових класів П’ятигірської ЗОШ І-ІІ ступенів, претендує на посаду директора цієї школи. У Глинській ЗОШ І-ІІІ на посаду заступника керівника відтепер претендує тільки Мохіль Галина Валентинівна, психолог цієї школи. На ту ж посаду, але в Уїздецький ЗОШ І-ІІІ ступенів претендує вчитель тієї ж школи Шеретюк Тамара Юріївна. Усі рекомендації щодо підібраних кандидатур подалися директорам шкіл та начальнику відділу освіти для прийняття рішення про призначення на посаду згідно процедур. Слід зазначити, що у складі комісії з 19 осіб були представники батьківського комітету шкіл, трудового колективу, а також авторитетні директори інших шкіл. Мали можливість висловитись і сільські голови.
конкурс на заміщення вакантних посад керівників та заступників керівників шкілКоментує Микола Орлов, заступник голови Здолбунівської РДА: Мета такого публічного обговорення і підбору кандидатур дуже проста і зрозуміла – щоб до нас в район приходили найбільш кваліфіковані кадри, які можуть зайняти посаду продемонструвавши свої вміння, знання і напрацювання. На кожну із трьох позицій було по декілька кандидатур, люди вперше презентували своє бачення розвитку закладу, вперше доводили колегам, що саме вони заслуговують на ту чи іншу посаду. Тепер директор школи, подаючи на затвердження кандидатуру свого зама буде знати як його оцінили на публічній комісії, а керівник освіти буде зважати кого подавати на профільні комісії райради і відчувати додаткову відповідальність висловлену колегами та батьками.

Подібний варіант підбору кандидатур вже практикується у Києві, конкурсний підбір закладений і у новому проекті ЗУ “Про освіту” тому прозорість і фаховість перш за все,  підтримую починання у нашій районній освіті.

Прийняв участь  і на всіх етапах підбору, щоб наочно побачити де є які вузькі місця, що потребують доопрацювання, вислухав уважно і підсумкові висновки та рекомендації громадсько-освітянської комісії у якій, до речі, не було жодного представника адміністрації. Маю свої думки щодо почутого і рівня аргументації вибору, проте нічого революційного по жодній із шкіл не трапилося, вибір був одностайний та передбачуваний. Тим краще прийдеться готуватися іншим претендентам, особливо “варягам” з інших навчальних закладів, щоб переконати комісію у своїй виключній компетенції.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети