Водопостачання у Здовбиці – непорозуміння продовжується
З моменту нашого розслідування від 13 травня минуло 5 місяців. Ми розбирались у системі забезпечення водою у с.Здовбиця Здолбунівського району. Зясувалось, що частину мешканців обслуговує КП «Здовбицьке», а частину неприбутковий обслуговуючий кооператив «Богунські джерела». Керівник останнього якраз здійснював обхід помешкань здовбичан і збирав кошти «за воду». Вже тоді виник ряд запитань і пропозицій, які і були озвучені публічно у статті http://www.zdolbunivcity.net/vodopostachannya-v-zdovbytsi-biznes-chy-blahodijnist/
Ні через місяць після цього матеріалу ні через три жодних відповідей на жодні запитання люди не почули.
А саме:
- Чому треба ходити до приватної оселі пана Примаса О. оплачувати послуги?
- Чи є здовбичани, які прокладали цей водогін спільнокоштом співучасниками обслуговуючого кооперативу?
- Що входить у розуміння «оплати за воду», які послуги збирається надавати кооператив і за що нести відповідальність?
- Чи є розроблений, економічно обгрунтований тариф на ці послуги?
- Чи є розрахована потужність водонапірної башти і мережі, щоб розуміти яку кількість споживачів ця система може ефективно мати?
- Чи затверджений тариф на сесії місцевої ради?
- Хто обліковує і куди витрачаються кошти які вже зібрані із здовбичан?
У пошуку відповідей звертаємось 1 жовтня до Здовбицького сільського голови і Здолбунівської районної прокуратури.
Юрій Боярчук запевнив, що жодних розрахунків і проектів рішень по тарифу не надходило до сільради.
Прокуратура каже, що є усні запевнення, що ведеться робота по вступу у кооператив і укладенню угод. Інформації про розрахунок тарифу та витрачання коштів їм не надано.
Шановні здовбичани, я розумію, що ми звикли користуватись так як користувались до того: багато поливати-мало платити,а в разі якогось спору обходитись словами і лопатами, розриваючі траншею і ремонтуючи порив, але невже ВАМ не цікаво куди у ВАС беруть гроші і що ВЗАМІН ви за те отримаєте, ВАМ не цікаво, якщо раптом людина із грошима зникне, якщо ви будете платити з пальця висмоктану суму?
Зараз по вулицям носять угоди з обслуговуючим кооперативом «Богунські джерела». Пам’ятайте-це не комунальне підприємства, а кооператив, де всі хто отримує воду мають бути членами цього кооперативу і ПРИЙМАТИ КОЛЕКТИВНЕ рішення. Йдіть, пишіть заяви у кооператив і вирішуйте спільно СВОЮ долю у цьому питанні.
Підписуючи договір, пам’ятайте, що ви маєте право бачити складові тарифу і ким і коли він затверджений. Також ви вправі вимагати розшифровки обов’язків надавача послуг, т.то що конкретно входить в ці три гривні за метр кубічний. Чи буде кооператив ремонтувати місця пориву трубопроводу, і якщо так то на яких умовах. Вимагайте проведення зборів кооперативу і звітування за зібрані кошти та створення Ревізійної комісії.
Публікація у ЗС стала приводом для втручання прокуратури. Тому наступний розвиток подій може бути таким:
- Члени кооперативу САМООРГАНІЗУЮТЬСЯ, можливо оберуть нового голову, якщо нинішній не наведе лад у господарстві, розроблять всі необхідні документи і будуть самі собі давати раду. До речі, якщо потрібні якісь платні послуги економіста чи менеджера то цього ніхто ж не забороняє. Всі б зрозуміли, що на початку треба організувати ПРАВИЛЬНО роботу, яку потім вже можна вести самостійно.
- Або кооперативу заборонять провадити таку незаконну діяльність і башту повернуть до управління сільської ради, а та, швидше за все, передасть її в управління комунальному підприємству «Здовбицьке».
- Ніхто не забороняє створити новий кооператив і запропонувати свої альтернативні послуги у цьому напрямку.
Здовбичани у багатьох питаннях прогресивні мешканці краю. Є шанс і у цьому вибудувати нормальні, цивілізовані стосунки, а не залишатися на рівні вуличних словесних перепалок.
Особисто я, готовий приймати активну участь у компромісному вирішенні наболілих питань по воді. Ще п’ять місяців тому за одну годину на руках у мене були угода, розрахунок тарифу і рішення про затвердження тарифу. Що заважає це зробити керівнику кооперативу? Консультуючись, питаючи можна швидше вирішити усі спірні моменти. Тільки хотіти треба це робити. Відкритість і прозорість – шлях до порозуміння. Без претензій на будь-яку керівну роботу у кооперативі (громадських навантажень у мене вистачає) не відмовлюся прийняти участь у роботі Ревізійної комісії. Тоді точно із прозорістю у кооперативі буде все гаразд.
Стаття була завершена і перед публікацією знову телефоную до сільського голови Здовбиці. Чую у відповідь: “Так, у нас тільки що відбулась сесія. На неї був поданий економічний розрахунок тарифу і затверджений сесією тариф 3 гривні за м.куб. Кооператив зобовязано оприлюднити дане рішення у ЗМІ і довести до відома споживачів”.
Ну, слава Богу, лід зрушився. Тоді назву статті слід читати так “Водопостачання у Здовбиці – непорозуміння закінчуються?”. Гайда до кооперативу записуватись, щоб контролювати стратегічно важливе питання постачання води і не ставити більше під сумнів роботу ініціаторів його створення. Заяви нести на вул.Шевченка, 31 с.Здовбиця. Сподіваємось незабаром ми отримуємо відповіді і на решту поставлених у цій статті запитань.
Микола Орлов
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.