Внеси свій вклад до народного бюджету Здолбунова

Прозорий бюджетАналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» розробив електронну форму за допомогою якої кожен мешканець Здолбунова зможе надіслати свої пропозиції до бюджету міста на 2016 рік. Для цього, просто потрібно зайти на сайт видання Здолбунів Сіті, натиснути на банер у правому віджеті сайту і безпосередньо подати власні пропозиції до бюджету міста.

Прозорість використання публічних коштів є однією із складових демократичного суспільства. А бюджети – це найпотужніший інструмент уряду та місцевих рад для задоволення потреб і пріоритетів країни та її громадян. На цьому неодноразово наголошують у своїх аналітичних матеріалах експерти Центру політичних студій та аналітики, який спеціалізується на моніторингу використання бюджетних коштів. В ряді міст України існує практика, коли місцеві органи самоврядування залучають мешканців міста до процесу планування міського бюджету. Проте, на жаль в м. Здолбунові ні мешканці міста, ні представники громадських організацій ніяким чином не залучені до процесу планування бюджету та програм розвитку міста.

Керівництво міста та депутатський корпус міської ради не проводять консультацій з громадою міста щодо того, куди першочергово та на що мають бути витрачені бюджетні кошти. Як результат бюджет на 2015 рік був прийнятий без врахування думки мешканців міста та завчасного оприлюднення перед сесією. Тому «ЗЕОН» та видання «Здолбунів Сіті», які спільно реалізовують проект «Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан», пропонують скористатися запропонованою електронною формою та висловити свої пропозиції до проекту бюджету на 2016 рік.

Всі пропозиції будуть зібрані, систематизовані і у формі звернення громадян будуть направлені до Здолбунівської міської ради та оприлюднені на веб-сайті «Здолбунів Сіті». Пропозиції до бюджету можуть стосуватися широкого кола питань. Пропозицією може бути ремонт дороги або встановлення освітлення на конкретній вулиці, встановлення дитячого майданчику в конкретному дворі, а також пропозиція організації в місті тематичного фестивалю, який допоможе залучити туристів в місто, або проведення в місті заходів популяризації енергозбереження.

Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» просить свої пропозиції надіслати до 20 жовтня 2015 року, бо саме у цей день міська рада має розпочати формування бюджету та проекту рішення про місцевий бюджет. Якщо пропозиції надійдуть пізніше, то відповідно зменшується вірогідність, що вони будуть враховані при плануванню бюджету і включені до проектів міських програм розвитку. Саме останні містять чіткій перелік видатків, які мають бути профінансовані з бюджету.

Електронну форму можна заповнити зі свого ПК чи будь-якого іншого комп’ютера під’єднаного до мережі Інтернет. Якщо у когось немає такої можливості, то комп’ютерами можна буде скористатися в приміщеннях наших партнерів-бібліотек (зверніться до бібліотекаря і він допоможе заповнити!) за адресами:

м. Здолбунів, вул. Шкільна, 39 (Здолбунівська центральна районна бібліотека).

м. Здолбунів, вул. Княгині Ольги, 34 (Здолбунівська районна бібліотека для дітей та юнацтва).

Електронна форма розроблена в рамках проекту «Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан», який реалізується Аналітичним центром розвитку міста «ЗЕОН» в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ — за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією «Комітету виборців України», Фундації «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» за фінансової підтримки Європейського союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

За докладнішою інформацією звертайтесь: Анатолій Бондарчук, координатор проекту тел.: +38 096 918 74 08 E–mail: tolyabondarchuk@gmail.com Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети