Владислав Сухляк: треба з’ясувати причини зупинки здолбунівського ринку

Депутат Рівненської обласної ради від Здолбунівщини Владислав Сухляк, висловив свою позицію щодо зупинки діяльності найстарішого ринку міста.

У період складних і часто незрозумілих рішень, які потрібно приймати в період пандемії, особливо загострюються і оголяються задавнені проблеми міст і містечок.
Так сталося і у Здолбунові. Мова йде про майже сотню підприємців, які торгували на ринку по вулиці 8 Березня. Міському ринку, який переходить з рук в руки орендарів, однак мало змінює ситуацію як для продавців так і покупців.
В час, коли настало послаблення карантину для ринків, саме на цьому ринку підприємці готувалися до відкриття, однак його не сталося. Водночас навколо ринку вже скупчуються люди, хто з розсадою, хто квітками, а продавці досі не можуть отримати відповіді, яка ж ситуація із ринком і що чекає їх.
Терпець увірвався та чисельна делегація рушила до Здолбунівської міської ради, де не змогли отримати зрозумілої відповіді, мало того, запитань стало ще більше, включно із головним, а чи є взагалі такий ринок на папері, яка його площа, хто і на якій підставі збирає кошти з підприємців. Розібратися із цими питаннями після зустрічі із представниками міської ради і …головою райради (цікаво, а він тут до чого?) попросили мене самі підприємці.
Тому спробую в цьому розібратися в найкоротший термін, адже впевнений, що в місті мають існувати чіткі правила торгівлі, їх мають дотримуватися усі, місто має мати зиск від здачі в оренду площ чи ринків, а підприємці та відвідувачі – прийнятні умови торгівлі.
Оглянувши місцеву пресу та сайти, я переконався, що тема цього ринку неодноразово піднімалася, також приймалися відповідні рішення міської радою і давалися доручення в т.ч орендарям ринку, однак чи ВИКОНУВАЛИСЯ вони тоді і зараз? Ось, наприклад: ще у далекому 2013 році міська рада приймала рішення (витяг)
9. З метою забезпечення належної роботи ринків міста Здолбунова керівникам ринків :
9.1. Забезпечити дотримання Правил торгівлі ринків міста Здолбунова, затверджених рішення Здолбунівської міської ради від 05.06.2013 № 828 та ветеринарних, санітарних і протипожежних вимог.
9.2. До 01.09.2013 року забезпечити виготовлення/оновлення генеральних схем ринків та узгодити їх з державними органами контролю та Здолбунівською міською радою.
9.3. До 01.09.2013 спільно з міською радою розробити план благоустрою прилеглих до ринків територій та визначити межі прилеглих до ринків територій , правил їх використання ( у відповідності до рішення виконавчого комітету від 23.11.2011 року №36 «Про закріплення вулиць і скверів за підприємствами та організаціями для проведення робіт по благоустрою міста»).
9.4. До 01.11.щороку поновлювати паспорти ринків та подавати їх міській раді з відповідними пояснювальними записками до них;
9.5. До 01.02. щороку подавати на погодження міській раді перспективні плани розвитку ринків.
9.6. До 01.12.2013 забезпечити створення та ведення реєстру укладених договорів оренди та суборенди (утримання торговельного місця) і присвоєння кожному такому місцю порядкового номеру (цифрами) відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 №868 «Деякі питання організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків».
Впевнений, з’ясувавши обставини існуючого стану речей на ринку по вул.8 Березня, можна зробити правильні висновки і побудувати плани на завтра.


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети