Владислав Сухляк: Не сидимо на місці, а шукаємо шляхи співпраці з Європейськими країнами!

🇸🇮У перші дні нового року делегація зі Здолбунівської громади відвідала Словенію – чудову країну, з громадами якої в перспективі хочемо налагодити постійну співпрацю.🤝
💠 Трішки історії: у 1991 році Словенія стала першою республікою, що відділилася від Югославії й оголосила суверенітет і незалежність. У 2004 році країна вступила до НАТО та ЄС, а 2007 року стала першим членом Єврозони з колишніх комуністичних країн. 2010 року приєдналася до Організації економічного співробітництва та розвитку – асоціації розвинених країн з високим доходом громадян.
👉Наша делегація побувала у муніципалітеті Шкоф’я-Лока, де проживає близько 12 тисяч осіб. Передусім познайомилися з керівництвом та дізналися про особливості громади, економіку та інфраструктуру. Представив громаду її очільник – мер Тіне Радінья.
✅ Цікаво було дізнатися про особливості місцевого самоврядування у Словенії. Оскільки країна є членом ЄС та Єврозони, відкритість влади – це фундамент врядування. Радник голови муніципалітету, керівник напрямку міжнародного співробітництва Міха Єше розповів і про те, як формуються бюджети громад. З почутого зробили висновок, що українські громади мотивовані краще, адже фінансова децентралізація дає нашим ТГ більші переваги, аніж словенським.
Побували ми у кількох закладах громади, тож мали змогу порівняти їх з українськими.
🤝Надалі маємо чіткий намір розвивати співробітництво. Зокрема сподіваємося, що в перспективі вдасться втілити у життя спільні українсько-словенські проєкти, які ми вже обговорили. Йдеться про проєкти гуманітарного та економічного спрямування, а також про обмін досвідом, який дасть змогу не лише перейняти краще один в одного, а й налагодити по-справжньому міцні відносини. При цьому важливо розвивати таку співпрацю не лише на рівні керівництва громад, а й серед установ, підприємств та громадських організацій з обох сторін. Над цим будемо активно працювати.
▫️Дякую словенським друзям за щирість і гостинність. Вдячність раднику міністра закордонних справ Михайлу Бродовичу за сприяння в пошуку та налагодженні контакту з міжнародними партнерами.


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети