Владислав Сухляк: Безпека у Здолбунівській громаді має бути 24/7

Туди, де панує закон і порядок, приходять інвестиції, люди впевненні в завтрашньому дні, живуть і будуть плани на майбутнє. Тобто саме відчуття безпеки є головним фактором, який впливає на вибір місця проживання, діяльність людей, а в результаті, і соціально-економічний рівень життя. В цьому переконаний депутат обласної ради, Владислав Сухляк.

 – Якщо хочете розвитку вашій громаді, то подбайте про безпеку, – говорить депутат обласної ради Владислав Сухляк. – Щоб сформувати пріоритети подальшого розвитку безпеки в нашій громаді, спілкувався з мешканцями міста та сіл, які увійдуть до ОТГ, запитував поради у громади, де «їй болить». З почутого виходить, що одні люди вбачають свою безпеку у відремонтованих дорогах і їх освітленні, інші в належному рівні медицини, та ті й інші почуватимуться в безпеці там, де дотримуються закону. Все це почуте потрібно з’єднати в один документ, створити своєрідну дорожню карту, якою користуватиметься громада в напрямку безпеки.

З 2017 року в Здолбунові діє система «Безпечне місто». Понад чотири десятки камер на мільйони гривень мали б забезпечувати профілактику та реагування на порушення. Проте досі у здолбунівчан маса запитань, постів у соцмережах, фото на яких видно то розбиті ліхтарі, зірвані квіти, вивезений причеп сміття тощо і все це місцях, де це можуть «побачити» відеокамери. А тому виникає ряд питань у дієвості даної системи відеоспостереження.

– Днями у мене відбулася розмова з начальником Здолбунівського відділення поліції Олександром Годуном, говорили, зокрема, і про програму «Безпечне місто», – розповідає Владислав Сухляк.  – Виявляється, що з 44 камер, які є в системі лише 8 мають хороший зум, тобто можуть розпізнавати номерні знаки, обличчя людей. У поліції говорять, що мережу відеонагляду потрібно підсилити ще мінімум двадцятьма відеокамерами. Адже в перспективі безпечним має бути не тільки місто, а й села громади.

Владислав Сухляк наголошує, що можливості системи «Безпечне місто» великі, але вони не використовуються в повній мірі.

– Наразі ж система фактично лише «пише» все, що знімає. Монітор, на який виводяться зображення камер відеоспостереження, розміщений у приймальному відділенні поліції, де за всіма камерами слідкує черговий, – пояснює Владислав Сухляк. – На мою думку, це не дозволяє оперативно реагувати на всі правопорушення, які фіксують камери з системи «Безпечне місто». Адже працівник поліції крім відеомоніторингу має й інші посадові обов’язки, а тому не може вслідкувати за всіма правопорушеннями відразу. Коли трапляється якесь правопорушення в зоні видимості камери, то поліція передивляється запис. І це безумовно, допомагає у його розкритті. Та все ж хотілося б, щоб поліція могла реагувати на правопорушення зафіксоване камерою значно швидше. Адже безпека громади має бути 24/7.

Одним із варіантів підсилення роботи поліції, Владислав Сухляк вбачає у створенні при майбутній ОТГ муніципальної варти. До її лав можна буде залучити ветеранів війни і всіх небайдужих мешканців громади. Муніципальні вартові могли б допомогти поліції, чергуючи у зонах підвищеного ризику виникнення правопорушень або входити до «сигнальних команд», які можуть оперативно відгукнутися на правопорушення, якщо в поліції не вистачає сил і засобів це робити. І в той же час він закликає до збільшення кількості відкритих камер, щоб люди спостерігаючи за життям громади онлайн в разі правопорушення могли оперативно повідомити про нього поліцію.

Нині, здолбунівчани мають можливість бачити місто у режимі реального часу, завдяки чотирьом  відкритим камерам з системи «Безпечне місто». Збільшення їх кількості дозволить пришвидшити реакцію правоохоронців на злочини.

Сьогодні громада повинна стати рушійною силою у формуванні політики безпеки. Відтак, самі мешканці можуть допомагати органам влади та місцевого самоврядування створювати комфортне для життя середовище. Адже його розбудова полягає не лише у боротьбі та запобіганні злочинності, але й у розвитку самодостатніх, об’єднаних громад, які здатні ефективно вирішувати власні проблеми.

Люди можуть мати різні погляди на ситуацію, але це повинно бути приводом не для суперечок, а для творчого синтезу і спільного подолання проблем безпеки.

Компетентно

Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської ради, один з ініціаторів програми «Безпечне місто»:

–  радий, що колега депутат обласної ради звернув увагу на питання безпеки. Це надважливе питання, яким я займаюся ще з 2013 року http://zdolbunivcity.net/zdolbuniv-mozhe-dochekatysya-vulychnyh-kamer-videosposterezhennya/ І хоча традиційно у виборчий період з’являється багато «батьків» і децентралізації і програми Безпечне місто, та архів видання ЗС все пам’ятає😊 Отже, система має працювати, система має бути публічною, потрачені гроші мають давати видимий і очевидний ефект. Поліція пробуксовує і це теж факт, раз чи два рази в рік розказати про затримання за допомогою камер чи два слова сказати на звіті – це ніщо, порівняно з тим як має бути. Тому потрібно думати про посилення цього напрямку, про виведення камер на паралельний пульт в міській раді  і про збільшення частини загальнодоступних камер. Щоб зменшити бажання шкідників нищити майно громади, а у поліції виключити можливість індивідуального вирішення питань з порушниками. Прекрасна пропозиція Владислава Сухляка щодо єдиної комплексної програми Безпеки Здолбунівської громади, яка би включила всі, або більшість сфер життя, які несуть в собі відповідь на питання безпеки.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети