Влада здолбунівських невеликих територіальних громад може скористатись шансом на грант ЄвроСоюзу

Наші чиновники невтомно повторюють, що гранти є джерелом вирішення багатьох місцевих проблем, щоправда поза диктофоном натякають, що не дуже вірять в них, бо розподіл переможців, мовляв, наперед визначений. Як свідчить практика аналітичного центру ЗЕОН, Урвенської сільської ради, рівненського Екоклубу, агенції 4 влада, та інших гранти можна і треба вигравати, і не тільки вітчизняні (з одного бюджету в інший), а й міжнародні (чим не інвестиції закордонні?). Ось і зараз така можливість є у громад Здолбунівського району, чисельністю до 50 тисяч населення, долучитись до написання серйозних інфраструктурних проектів для розвитку своїх територій. Тим більше, що спрямовані вони можуть бути на реалізацію стратегій своїх населених пунктів, а наші сільради і міська рада, такі стратегії вже з різним успіхом, але розробили. Саме час втілювати. Допомогою може стати солідний грант ЄвроСоюзу. Для цього потрібно розібратись у підготовчій документації, скласти проект, перекласти на англійську і чекати на позитивний результат.

26 квітня Європейський Союз оголосив новий конкурс проектів для підтримки регіональної політики України. Конкурс дасть можливість регіональним та місцевим органам влади отримати фінансову підтримку для реалізації стратегій розвитку своїх регіонів.

Конкурс складається з двох «лотів» («кошиків»): для обласного рівня і для рівня району/населеного пункту:

Лот 1 націлений на вирівнювання розривів між регіонами і допомогу найменш розвиненим регіонам України (орієнтовний бюджет Лоту – 4 мільйони євро; можуть подаватися проекти з максимальним бюджетом у 2 мільйони євро).

Лот 2 націлений на підтримку стабільного та збалансованого розвитку сільської місцевості та малих громад (орієнтовний бюджет Лоту – 2 мільйони євро; можуть подаватися проекти з максимальним бюджетом у 500 тисяч євро).

На конкурс у рамках Лоту 1 можуть подаватися органи регіональної та місцевої влади Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей.

На конкурс у рамках Лоту 2 можуть подаватися органи регіональної та місцевої влади усіх регіонів України.

Метою конкурсу є реалізація цілої низки пріоритетів, зокрема удосконалення та відновлення інфраструктури, створення нових робочих місць, розвиток туризму, підтримка бізнесових ініціатив, зміцнення енергоефективності, розвиток сільськогосподарських ринків.

Цей конкурс є частиною ширшої програми регіонального розвитку України, на яку ЄС виділив 31 мільйон євро. Ця програма націлена на підтримку децентралізованого розвитку українських регіонів.

Кінцевий термін подання коротких концепцій проекту (Concept Notes) у рамках даного конкурсу – 1 липня 2013 року.

У травні 2013 року у різних регіонах України Представництво Європейського Союзу проведе низку інформаційних заходів, спрямованих на роз’яснення детальної інформації про конкурс.

Контактна особа: Тетяна Шульга, Представництво Європейського Союзу в Україні. Tetiana.SHULHA@eeas.europa.eu; Tel: +380 (44) 390 8010.

Аплікаційні форми документів знаходяться на сайті ЄК:

grant ECВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети