Влада пробує підвісити у повітрі вирішення питання безпритульних собак

І зібрані підписи і направлені листи, скарги на імя міського голови і голови районної ради обернулись несподіваним рішенням …голови райдержадміністрації. Отже згідно рішення №849 надано дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для створення притулку. Але…Не все так просто. Схоже що і 2013 рік пройде у бюрократичних тяганинах влади з громадою. Тому що найпростіше рішення яке можна було прийняти-це виділити землю і зробити там притулок, не зроблено. Натомість пропонується аукціон чи конкурс на право оренди земельної ділянки, орієнтовною площею 20 соток на території Здовбицької сільської ради (за нашою інформацією в районі колишнього хімскладу). Що це означає.

А те, що поки оголосять умови участі в цьому змаганні (аукціоні) пройде місяці два, проведуть його і на виході нічого. Можемо прогнозувати, що громадська організація ФАС на нього не заявиться тому що банально не має ні коштів ні персоналу здатного займатись фінансово-господарською діяльністю. Комунальні підприємства міста Здолбунова теж не заявляться, бо і так мабуть перехрестились, що «збагрили» проблемне питання адміністрації. Тож на аукціон може ніхто не заявитись. І тоді РДА з чистою совістю скаже «Ну ми ж створили вам можливість, що ж ви не прийшли». Але справа в тому, що обов’язку ВЛАДИ забезпечити спокій, здоров’я і безпеку населення ніхто не відміняв. Дане рішення ні до чого не призведе і нічого не вирішує. Тільки відтягує час і увагу «ми ж працюємо». Пропозиція сісти за стіл, обговорити проблему і знайти вирішення схоже зависає у повітрі разом із цим рішенням РДА. Для прогресу у цій справі громаді тепер треба наполягати щоб комунальні підприємства влади прийняли участь у конкурсі чи аукціоні і орендували землю, робили притулок і стерилізаційний центр для тварин.

І наприкінці пропонуємо вам Правила поведінки з бездомними собаками, що оприлюднені на ресурсі рівненської зоозахисної організації «Під егідою». Якщо влада насправді не збирається вирішувати «собаче питання», то ці пам’ятки скоро будуть потрібні усім здолбунівчанам.

Хочете ви того чи ні, але так чи інакше вступаєте в контакт з собаками. Вам може зустрітися як самотній агресивний пес, так і ціла зграя. При цьому варто знати, що собаки – прекрасні телепати. Вони добре відчувають ваш настрій і стан. Тому, відчувши ваш страх і переляк, вони зрозуміють, що господарем становища є вони і напад може стати неминучим. Навпаки, якщо ви будете всім своїм виглядом показувати, що не боїтеся собаки і будете продовжувати спокійно робити те, що робили до того, як зустрілися з нею, то собака не стане кидатися. Але все-таки варто знати деякі правила поведінки при зустрічі з бездомними собаками:

1. Не треба боятися собак, принаймні, не показуйте цього. Незважаючи на статистику, напад собаки на людину відбувається все ж у меншості випадків від загального числа контактів собаки з людиною. У більшості випадків собака вас просто обгавкає.

2. Не слід дражнити собаку, кричати на неї, замахуватися різними предметами: тим самим ви спровокуєте її на агресію.

3. Не сподівайтеся залякати собаку. Якщо вам попалася нешкідлива, нещасна, бродяча собачка, яка і так зазнала від людей багато поганого, то вона сама оббіжить вас за кілометр. А якщо пес досвідчений, то залякування знову ж приведе тільки до нападу. Тому кращий спосіб уникнути конфлікту – не провокувати його самому.

4. Найчастіше собаки збиваються в зграї. Їм теж так простіше існувати. Один за всіх і всі за одного! Якщо ви йдете і бачите, що у вас на дорозі розляглася така зграя, то краще спокійно завчасно перейти на іншу сторону. Не варто випробовувати долю. Але якщо обійти неможливо, зберігайте спокій і хоча б видиму байдужість, і собаки навряд чи на вас нападуть.

Але що ж робити, якщо неприємний інцидент таки відбувся? У собаки, як і у людей, є свої вразливі місця: не так багато, але все ж вони існують. Це, перш за все, кінчик носа, вуха, хвіст, суглоби лап, очі. На ці вразливі місця і треба впливати: всім, чим зможете. Пам’ятайте, що саме неправильне в бійці з собакою – це змиритися зі своєю долею, впасти на землю і закрити голову руками. У такому випадку ви точно постраждаєте і сильніше, ніж, якби активно оборонялися. Якщо собака вас буде кусати, а ви не будете чинити опору, то це буде її тільки заохочувати і може трапитися непоправне.

А щоб убезпечити себе від контакту з собакою на більш ранній стадії, до того, як вона нападе, варто бути готовим до такої зустрічі і заздалегідь придбати, приміром, спеціальний ультразвуковий відлякувач собак. Треба відзначити, що останній є більш надійним засобом.

Що ж робити, якщо собака вас все-таки вкусила? В першу чергу, необхідно терміново звернутися до лікаря. І так як тварина бездомна, вам належить потерпіти призначені уколи. Є одна приємна новина: якщо раніше необхідно було робити сорок уколів, то тепер, в залежності від застосовуваних препаратів, можна відбутися і шістьма.

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети