Візит європейців до Здолбунова

17.11.16 – насичений візитами Здолбунів. Вранці з Німеччини, Ізраїля, Києва, Острога та Рівного приїхали представники фонду Конрада Аденауера, Європейської ініціативи єврейських кладовищ, єврейської громади Рівного, журналісти “Німецької хвилі” тощо. Візит розпочався відвідинами старовинного єврейського цвинтаря на переїзді (142 км) здолбунівської вулиці 8 Березня. Тут поховані євреї – мешканці Здолбунова, що відійшли у вічність протягом останніх десятиліть ХІХ ст. й до часу німецької окупації. Щоправда, представники мерії стверджують, що є тут і декілька могил післявоєнного періоду. Так ось, завдяки єврейській Ініціативі й на кошти німецького Фонду Карла Аденауера на цвинтарі було проведено благоустрій і встановлено паркан. Цими роботами опікувався острозький підприємець Григорій Аршинов. Представники місцевої влади зустрічали гостей на цвинтарі, де відбулося ряд інтерв’ю та обміну думками про долі євреїв, зокрема й здолбунівських. Далі гості перенесли зустрічі до Здолбунівської музшколи, де виступили як німецькі, так і єврейські представники проекту облаштування європейських єврейських кладовищ. Та фото – промовистіші…vizyt-na-kladovysche-3 vizyt-na-kladovysche-2 vizyt-na-kladovysche-1

Олег Тищенко у ФБ

П.С Нагадаємо, що саме за цим кладовищем здолбунівські волонтери регулярно доглядали за що отримали слова подяки як під час облаштування воріт на кладовищі так і під час цього візиту. Прибирали, висадили дерева, які буди ще молодими паростками і їх місце зайняли масивні цементні конструкції, які надійніше захистили кладовище від сміття, яке летіло зі сторони сміттєвих баків що по іншу сторону дороги.

Цитуємо: Яновер Яна – організатор проекту з міста Київ, вивчивши інформацію про роботу здолбунівських волонтерів на території кладовища. “Ми спочатку не могли зрозуміти причину висадки дерев і регулярного прибирання, тому що стикнулись з такою турботою вперше. Щиро вдячні за вашу  повагу до пам’яток історії і збереження їх у хорошому стані.” – написала здолбунівським волонтерам п.Яна

Також на кладовищі регулярно були помітні працівники, які виконували громадські роботи та не давали повністю зарости єврейським похованням.

Сайт Здолбунівської міської ради жодного разу не помічав цю допомогу волонтерів не побачив він цієї допомоги і сьогодні у своєму репортажі на сайті. Хоча на зустріч волонтерів запрошували…як з’ясувалось для масовки влади.

sajt-miskrady-pro-kladovysche

Ми ж нагадаємо тих, хто вартий слів подяки (не для подяки працювали люди, а тому що це нормально дбати про такі об’єкти):

підготовка до висадки дерев (1) підготовка до висадки дерев (2) підготовка до висадки дерев (3) підготовка до висадки дерев (6) підготовка до висадки дерев (9)

Ще одна зачистка:

142km_1 (2) 142km_1 (5) 142km_2 (2) 142km_2 (5) 142km_4 (1) 142km_4 (5) 142km_3 142km_8 (3) 142km_9 (1) 142km_9 (5) 142km_10 (1)Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети