Віталій Дем’янюк: Ми зможемо пережити зиму і захиститись від Газпрому

Дем_янюк фото (1)Як здобути енергетичну незалежність для країни та пережити зиму, що наближається? В чому особливість нинішнього політичного моменту? Своїми думками і прогнозами на майбутнє ділиться Віталій Дем’янюк, кандидат у народні депутати від округу №154.

 Все життя я займаюся енергетикою. Понад 15 років працюю у вуглевидобувних, енергогенеруючих, газорозподільних компаніях. Під час навчання в Женевському інституті міжнародного права захистив дисертацію на тему “Інтеграція українського газового ринку в європейський”. Займаюся розвитком альтернативної енергетики, бо за нею — наше майбутнє.

 Маємо навчитися економити газ. Біда змусила, і вже сьогодні багато що для цього роблять. Дуже важливо зрозуміти, де брати газ із інших джерел, аніж Російська Федерація.

 Заміна газових котлів на твердопаливні — таку можливість скоро матимуть українці на всій території країни.  Я — один із тих, хто працює над державною соціальною програмою, завдання якої — стимулювати перехід від споживання природного газу до альтернативних видів палива. Вже за два тижні програма повинна вступити в дію. Тоді кожен зможе взяти кредит в Ощадбанку, придбати замість встановленого газового котла твердопаливний — і навіть отримати компенсацію. На території області працюватиме гаряча лінія, яка надаватиме людям роз’яснення та покроковий план дій.

 Зекономити від 2-х до 3 млрд кубів газу — реально, в рамках переходу на альтернативні види палива. Такий потенціал в Україні є, і його можна реалізувати упродовж 5 років.

 Як зробили поляки? Наші сусіди, поляки, стимулювали ті домогосподарства, які переходили з газу на альтернативні види палива, а також промислові господарства, де була така можливість.

 Захиститися від упливу Газпрому — реально. Ми маємо всі шанси виграти цю битву,  у тому контексті, що ми йдемо в Європу. Сьогоднішній європейський ринок газу — захищений від Газпрому. Газпром його втрачає. Якщо ми інтегруватимемося в Європу, то будемо так само захищатися від Газпрому, як це роблять ринки Польщі, Угорщини, Словаччини чи Прибалтики.

 Усі наші проблеми починаються з енергетики, в тому числі мілітарні.  Нас постійно схиляли до різних корупційних, тіньових схем, і ми  ніяк не могли позбавитися енергетичної залежності від Росії. Певні кроки до незалежності були, але бракувало політичної волі.

 Цю зиму переживемо. Ми встигнемо перебудувати енергетичну систему за наступні весну-літо-осінь, а через зиму вже буде краще. Щоправда, ця зима буде непростою, але кроки, які робимо всередині країни, дають надію: ми зможемо себе захистити, ми вистоїмо.

 Я працював у Південній Африці, в Росії, в одному з найбільших світових банків Лондона, стажувався в Нью-Йорку, мої кар’єрні перспективи були дуже широкими.  У 2006 році, після першого Майдану, як тільки з’явилася нагода повернутися в Україну, ми зібралися всією родиною — і вирішили повернутися, щоби працювати тут.

 Росіяни  є заручниками, вони — заручники вертикально відбудованої ментальності, яка переважає на території Росії. На них накладає відбиток те, в яких масштабах та  ідеологічних рамках вони живуть. Ми — кожен сам по собі, кожен на своєму хуторі, але бачимо один одного і об’єднані мережею. Ми — вільні люди, об’єднані ідеєю свободи,

 Я йду в політику, і це моя перша спроба. Що робитиму після виборів? Я буду і надалі займатися захистом українських інтересів, альтернативною енергетикою, зменшенням споживання газу, переведенням на альтернативні види палива, щоб ми зберегли свою енергонезалежність та захистилися від Газпрому.

 Досьє:

 Віталій Дем’янюк, 42 роки – експерт із енергетичних питань, має досвід роботи у вуглевидобувних, енергогенеруючих, газорозподільних компаніях, займається проектами із залучення альтернативних видів палива.

 Одружений, виховує 8-річного сина Данила і доньку Марійку – 1,5 року. Має чотири вищі освіти, три з яких здобував за кордоном. За першим фахом Віталій –  інженер-фізик, за другим – юрист. Третю вищу освіту здобув у Академії державного управління при президентові України. Четверту – в Женевському інституті міжнародного права, за фахом нафта і газ.  Кандидат у народні депутати від округу №154.

На правах політичної реклами


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети