Випускний 2012 по здолбунівськи

 

 2012 рік. Рік для України – визначний: Євро 2012, а у звязку з цим – скорочений навчальний рік для випускних класів, прискорений випускний вечір та здача нашвидку екзаменів та ЗНО. А якщо повернемося на 11 років назад, то згадаємо, що це якраз ті діти, які потрапили під експериментальну 12-річну систему і пов’язану з нею зміну підручників. Це саме ті діти, які кожен навчальний рік  починали без підручників. Їм обіцяли, що вже незабаром будуть: спочатку у вересні, потім під кінець першого семестру, і зрештою замовкали. Тому що підручників не було. І не хочеться навіть з’ясовувати: чому? Через недбалість чиновників чи відсутність коштів сьогоднішнім випускникам довелося вчитися за новими програмами на пальцях, вишуковуючи програмні матеріали у інтернеті або перериваючи старі підручники. Та навіть зараз ті учні, які йдуть за ними, зокрема 9-ті класи ( які теж, до речі, є випускними) не мають усіх підручників. Але це вже пройдено. Рік закінчився, і на носі ЗНО. А буквально на цих вихідних пройшли в усій країні випускні вечори. Не оминули вони і наше місто. Цього року наша влада вирішила започаткувати нову традицію, яка прижилася у великих містах, – парад випускників. Не обійшлося тут без казусів. Усі знають. що батьки випускників замовляють залу для урочистостей та ресторан ще за рік. А черга до перукарів розписана до однієї хвилини. Не врахувавши цих нюансів, наше чиновництво вирішило все за місяць. І, звичайно,  наштовхнулося на спротив батьків. Але все відбулося, як завжди: партія сказала – треба… Всіма правдами і неправдами парад випускників відбувся ( правда, оркестр був не при параді – та це нічого, ми закриємо на це очі). І парад був на сонці. І було душно. І стояти довелося довго, а випускниці усі на каблуках, які одягли вперше. І сорочки у випускників липли вже до спини… Але вистояли, привітання послухали, медалі забрали (нічого – ми їх ще на шкільному випускному отримаємо) у відповідь подяку сказали, кульки у небо випустили. І пішли на свої урочистості.

Коментарі. Ми запитали в учасників параду випускників їх думку щодо випускного, параду випускників і самої ініціативи робити це щорічно.

Випускник Олег :

 Моє ставлення до того, що цьогорічне навчання  закінчується раніше, є негативним. Можна зрозуміти, що Україна приймає чемпіонат Європи, але в Україні-то приймаючих міст всього 4, чому має страждати саме покоління тих, хто першими переступив поріг 12-річної школи – я не розумію: то завжди нестача підручників, то ще щось, а ось і зовнішнє незалежне оцінювання починається в середині травня, випускний також ми вже звикли святкувати в кінці травня, а то і червня, коли вже тепліше, сонце раніше сходить, та й проблеми всі пов’язані зі школою позаду.

 Щодо параду випускників, то я розумію, що всім хочеться виділитися і нашому місту зокрема, але це ні до чого. Достатньо святкувати випускний в рамках свого навчального закладу. Адже випускний – це одна з найвизначніших подій у житті кожної людини. Всі на емоціях, купа  переживань, а парад випускників додав багатьом лише більше клопоту, ніж зазвичай. Це нормально і загальноприйнято для великих міст, але для такого міста як Здолбунів це недоречно.

Мені надзвичайно шкода, що мій випускний почався саме з цього! Це була, вибачте за слово, халтура чистої води! Рівень проведення надзвичайно низький, один із найгірших заходів нашого міста!

Ні не хочу! Це ганьба для міста та зіпсоване свято випускникам.

Пан Олександр, батько випускниці:

 Це все пов'язано з чемпіонатом з футболу Euro 2012, і мотивується тим, що є багато футбольних фанатів, буде багато туристів, а це  заважатиме навчальному процесу. На мою думку, навчання повинно проходити у звичайному режимі. Прискорення програми, на мою думку, – це неякісний результат, оскільки  збиває з колії, призводить до перевтоми і навчальний матеріал не розглядається цілком.

А щодо параду випускників –  давно треба було так робити, оскільки деякі учні міняли школу, а тут вони мають можливість зустрітись на такому величному святі, і гості не розриваються: до кого піти, коли запрошені від випускників з різних шкіл. Захід мені сподобався.

Пані Лілія:

Мені ініціатива проведення такого заходу подобається. Адже, як на мою думку, це виглядає дуже гарно. Хотілося б проводити такі заходи частіше, тому що випускники –  це молоде покоління – гордість нашого міста!

Катерина Кондратюк, Катерина МазурВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети