Віка Солоніцина розповіла здолбунівчанам, як живеться у Варшаві
На прохання ЗС, Wika Solonitsyna, керівник проектів НГО, що мешкає у Варшаві і має тісні зв’язки з Україною через центр гуманістичних технологій АХАЛАР, відповіла на ряд запитань про щоденне життя мешканців польської столиці.
Кор.: Віка, як живеться пересічному мешканцю у Варшаві? Як зиму перезимували, чи багато за комунальні послуги платите?
W.S: Зима у нас досі триває. Сьогодні йде сніг (розмова була у четвер, 04 квітня). Тому наш невгамовний помічник-міні тракторець вже двічі розчищав пішохідні доріжки навколо будинків. Чистить до бетонних плит чи бруківки. Щоб ходити було зручно при будь-якій погоді. От я зараз в гостях у подруги і прямо з вікна зараз сфотографую для вас цей трактор. Справа в тому, що цей будинок входить до стоварішення мешканців (наш прототип об’єднання співвласників багатоквартирного будинку), тому всіма побутовими питаннями, сміттям і очисткою займається саме воно. Мешканець укладає угоду і оплачує рахунки товариству. Так, наприклад за квартиру у 50 м.кв плата складає близько 500 злотих (1 зл=2,5 грн) на місяць, окремо сплачується за газ (для плити) близько 35 злотих і за електрику 50-70 злотих. Друг, який живе у власному котеджі площею 120 м.кв в елітному районі біля Варшави, сплачує комуналки в місяць 1400 злотих. Всі поточні питання вирішує комунальна служба самого товариства. На першому поверсі є всі необхідні телефони на всі випадки. Одного разу прорвало трубу, залило сусідку з нижчого поверху. Приїхала за кілька хвилин після виклику служба товариства, залагодила проблему, вивчила причини виникнення пориву і …компенсувала 200 злотих на фарбування підлоги, тому що порив стався через несправність труби загального користування. Сміття виносять на сміттєві майданчики, які з усіх сторін огороджені щитами із сітки-рабіци і криті зверху дахом. Є контейнери для загального сміття, але є й спеціальні контейнери для скла, пластику, паперу.
Кор.: Віка, а як у столиці із продуктами? Я ніколи не міг назвати Варшаву дорогим містом, може, я не по тих вулицях і склепах гастрономічних (гастрономах) вештався?
W.S: Я теж не назву столицю дорогою. Ось перерахую ціни на те, що сама купувала на цьому тижні.
Ананас – від 4 зл., банан від 3 зл., цибуля – 1,20., цукіні – 5 зл., лимон- 4,20, яблука великі 2 зл, капуста 0,48 зл, хліб від 2 зл., м’ясо індички 8 зл за кілограм (20 гривень), сири від 16 злотих, філе курки від 13 зл, свинина від 15 зл.
Кор.: Дякую за спілкування і цікаву інформацію.
W.S: Дякую за інтерес, завжди рада співпраці.
Спілкувався через скайп-конференцію Микола Орлов
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.