Відсвяткували 550-річчя від першої згадки села Гільча

День села запам’ятається жителям села Гільча надовго. Це було щось неймовірно надзвичайне. Цікаво було і найстаршим жителям села, і молоді, і дітям. В цей день сільська громада продемонструвала, що її мешканці — люди духовно багаті, котрі через віки не втратили прадавніх традицій, звичаїв та обрядів.

Веселая Гульче! Не знаю, як лучче
Твою милу вроду назвати;
Либонь для виразу найкраще відразу
Те слово простеє узяти.
Тебе, Гульчу красну, – не як зорю ясну,
З’єднану з життям моїм тісно,
Тебе я самую у думці милую,
Тебе я люблю безкорисно!

Саме такими рядками з віршованої поеми «Гульча» Олени Пчілки розпочали свято його неперевершені ведучі – Олена та Ярослав Жданюки.
Село Гульча. Джерело Святого Миколая – мальовничий куточок України, її жива історія, загадковий і дивний край… Пройдіться його стежками і відчуєте дух минувшини і сьогодення. Тут смакували цілющою водою повстанці Северина Наливайка. Вгамовували спрагу і омивали нею свої рани козаки війська Богдана Хмельницького. Побували біля святині і видатні письменники України: Тарас Шевченко, Іван Нечуй-Левицький, Олена Пчілка, Михайло Коцюбинський, Улас Самчук, Олесь Гончар.

18
20 червня 2016 року. У цей день ми відзначаємо ще один ювілей – 145-ти річчя заснування села Гульча Чеська, а згодом села Гульча Друга.
Найпочеснішими гостями свята стала велика родина мешканців села Гільча – від найменшого її жителя до найповажнішого.
Свої вдячні погляди гільчанці звернули до ветеранів Другої світової війни Гарбузюка Адама Климовича та Кіндрася Івана Устиновича, воїнів АТО, матерів краю, матерів багатодітних родин, матерів-героїнь Нетецької Ніни Іванівни, Ткач Надії Іванівни, Потапчук Софії Іванівни. Привітали та вшанували наймолодшого жителя села Новосада Богуслава Сергійовича та найстаршу жительку – прекрасну жінку, матусю, бабусю, прабабусю, 92-річну Карпову Лідію Петрівну.
Гарним прикладом для наслідування молодим сімейним парам стали сім’ї, які у шлюбі прожили понад 50 років. Разом трудились, разом відпочивали, разом ростили дітей, онуків та виховують правнуків, йдуть по життю рука об руку у горі і в радості. Тож вітання отримали шановні Скочипець Євген та Надія, Купріян Степан та Ольга, Яборов Володимир та Надія.

10

15
Пишаються жителі Гільчі своїми талановитими, знаними далеко за межами району та області земляками: художником, заслуженим діячем мистецтв України Юрієм Олександровичем Нагулко; науковим співробітником інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича Національної Академії наук, автором 52 наукових робіт, співавтором книги «Фізичні основи фотоелектроніки металічних кристалів» Ігорем Миколайовичем Максимчуком; громадським діячем, перекладачем, автором книги «Віхи історії села Гільча та околиць» Ігорем Васильовичем Паньковим; художником Віталієм В’ячеславовичем Літвінчуком; автором книги «Гільчанські джерела – кришталеві джерела духовності» Іваном Івановичем Федевичем; поетесою Тетяною Іванівною Шпичук; викладачем Національного університету водного господарства та природокористування В’ячеславом Леонідовичем Шляховим; викладачем Рівненського державного гуманітарного університету Тамарою Миколаївною Шкарбан.

На заслуженому відпочинку нині перебувають люди, які уславили та возвеличили Гільчу своєю працею та трудовими здобутками: заслужений працівник сільського господарства, в минулому директор ПСП «Колос» Більчук Василь Сергійович; орденоносець, заслужений зоотехнік України Мудра Ганна Олександрівна.
Розділити радість свята з жителями села завітали гості: консул Генерального консульства республіки Чехія у Львові пані Валерія Фюлеова, голова Здолбунівської районної державної адміністрації Кондрачук Сергій Юрійович, заступник голови Здолбунівської районної ради Бухало Олександр Павлович, радник депутата Верховної Ради України Дехтярчука Олександра Володимировича, депутат районної ради Тимощук Василь Олексійович, які побажали селу процвітання, а його мешканцям – злагоди, достатку та благополуччя.
Під час свята свою книгу «Віхи історії села Гільча і околиць» присутнім презентував Ігор Паньков. Придбати книгу з автографом автора згодом мали змогу усі бажаючі. Ця книга про нас самих, про історію рідного краю і народу. Адже це дуже серйозне відчуття – усвідомлювати свій зв`язок з попередніми поколіннями. Прочитавши цю історію, люди краще усвідомлять, чиїми нащадками вони є, і краще зрозуміють свою місію на цій землі.
45
Свої каталоги робіт «Арт-острів», «З глибин часу», книгу автора Корсунь Д. «Дзеркало часу. Юрій Нагулко», календар робіт «Код нації» дарував односельцям та гостям свята наш відомий в усьому світі земляк Юрій Нагулко.
Своєю збіркою поезій «Між двох світів» поділилася з жителями села поетеса Тетяна Шпичук.
Увагу присутніх приваблювала виставка робіт народних умільців села. Милували око вишиті рушники, серветки, доріжки, вишиванки Любові Миколаївни Гульчук; вишиті ікони та картини, вироби з лози, писанки Оксани Тарасівни Січкарук; картини з сімейного архіву Надії Дмитрівни Копервас; світлини місцевих фотохудожників Руслана Івановича Балащака та Валерія Анатолійовича Богатько.
31
Окрасою свята стали представлені картини Юрія Нагулко, Віталія Літвінчука, міжнародної громадської організації «Надія – людям».
Завирували ярмаркові настрої біля столів із яскравими виставками робіт декоративно-прикладного мистецтва та різноманітними стравами місцевої кухні, представлені колективами працівників сільської ради, школи, дитячого садочку, поштового відділення. І чого там тільки не було – лоскотало у носі вареним, і печеним, і смаженим. Пахло пирогами, медами, наливкою, вишнівкою, слив’янкою, яблунівкою, тернівкою. А їли рибу, закуски, галушки, пампушки, вареники, голубці, каші, поливки, м’ясо, завиванці, сіканці та й здорові були.

38

39
Надзвичайно цікавою та різножанровою була концертна програма. У ній взяли участь вихованці дитячого садка «Теремок», учнівський та педагогічний колективи Гільчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (солістка та керівник Гришина І.Б.), солістка будинку культури Оксана Свіріпа, гумористичний дует «Кумки-любки» (у складі Наталії Чекеренди та Олени Самолюк), дитячі танцювальні колективи «Струмочок» та «Росинка» (кер. Супрун О.М.), народний аматорський вокальний жіночий ансамбль «Гільчанське джерело» (кер. Ковальчук Т.П.), соліст будинку культури Григорій Грабко, вокальний дует у складі Юлії Доменюк та Олександра Усика, гості свята – вокальний дует у складі Леоніда Самардака та Олексія Луцишина, солістка, представниця Дубенського Чеського товариства «Стромовка» Катерина Мичка, фольклорний гурт «Залісянка», чоловічий квартет у складі Василя Гриськова, Тараса Павлюка, Олексія Луцишина, Леоніда Самардака, народне аматорське вокальне тріо «Мірина» Здолбунівського районного будинку культури (кер. Мельник І.Б.).
Кожен вихід аматорів сцени вдячні глядачі нагороджували цілком заслуженими оплесками. Родзинкою свята став показ стародавніх та створених нових костюмів нашого краю.
21

20

7

Мешканці Гільчі з цікавістю розглядали книги, буклети про історію села, про талановитих її людей, які представила завідуюча публічно-шкільною бібліотекою Юшкевич О.П.

Усі, хто завітав на свято села, переконалися, що гільчанці не тільки гарно працюють, але й весело і змістовно відпочивають.
Під час урочистостей сільська громада та гості мали змогу переглянути слайдову презентацію «Минуле села у світлинах» та фрагменти з документального фільму чеського режисера Яна Маньчушки «Волинські чехи», чимало епізодів якого було знято в Гільчі Другій у 2013 році.
46
Зі щирими вітаннями на правах господині звернулась до жителів села Гільча голова Урвенської сільської ради Балабат Лідія Михайлівна, в словах якої промовляла неприхована любов, глибока повага та щире захоплення цією мальовничою місцевістю та її щедрими, працьовитими людьми. Саме вони уславлюють село, возвеличуючи його своєю працею та трудовими здобутками. Усім, кого відзначили на святі, Лідія Михайлівна вручила подяки, сувеніри та привітала добрим словом.
27
Цього святкового дня відбувся турнір «Енергія життя», присвячений 550-й річниці від першої згадки села Гільча, організатором якого виступив вчитель фізкультури Гільчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Махлюк Ю.А. При підведенні підсумків голова сільської ради вручила команді-переможцю села Івачків перехідний кубок та диплом за зайняте І місце.
42
Неподалік свої вироби – шашлики та іншу смакоту, холодний квас, солодощі, морозиво пропонували сільські торгівельні заклади.
Надати безкоштовно батут та провести розважально-ігрову програму люб’язно погодилися представники міжнародної громадської організації «Надія – людям».
Свято села вдалося на славу.
Наступний ювілей, коли селу набіжить три п’ятірки − 555 років, організатори планують зробити ще цікавішим і грандіознішим.

Тетяна Ковальчук,
директор будинку культури
с. Гільча Друга



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети