Відсьогодні нова пенсія, зарплата, ціна на газ, правила держслужби

З 1 травня в Україні мінімальна зарплата, мінімальна пенсія і прожитковий мінімум зросли на 6%. Це зробили в рамках виконання плану державного бюджету на 2016 рік.

Відтепер мінімальна зарплата становить 1450 грн, мінімальна пенсія — 1130 гривень, а прожитковий мінімум — 1399 гривень.

Другий етап підвищення соцстандартів уряд планує провести в грудні 2016 року. Згідно плану держбюджету, вони зростуть на 10%.

Нагадаємо, за інформацією Держстату, реальна заробітна плата в Україні в березні 2016 року (в порівнянні з березнем 2015) збільшилася на 1,6%, в порівнянні з лютим 2016 року — на 6,2%

Уряд України з 1 травня встановив єдину ціну на газ для населення і промисловості – 6,88 гривні за кубічний метр, яка дорівнює закупівельній вартості імпортованого в країну природного газу.

Таке рішення, нагадаємо, Кабінет міністрів України прийняв на засіданні 27 квітня.

До травня населення оплачувало газ за різними тарифами в залежності від спожитого обсягу і сезону – 3 600 тис. грн/тис. куб. м в опалювальний сезон (за таким тарифом надавалася лише 1200 кубометрів) і 7 тис. 188 грн/тис. куб. м.

Новий тариф включає в себе ціну на імпортований газ з урахуванням входження в газотранспортну систему та його доставки до західного кордону (4 942 тис. грн/тис. куб. м), ПДВ (1 146,5 тис. грн/тис. куб. м), тариф на транспортування територією України (219 грн/тис. куб. м), тариф на його розподіл (513,7 грн/тис. куб. м) і націнку облгазів (57,4 грн/тис. куб. м).

Сьогодні набув чинності закон про державну службу. Даний закон був оприлюднений у газеті “Урядовий кур’єр” 3 лютого 2016 року.

Закон передбачає наступні реформаторські новації: введення на всі посади державної служби відбуватиметься тільки за конкурсом на основі особистих якостей і досягнень кандидатів на посади, виключаються будь-які корупційні механізми при вступі та проходженні державної служби, державна служба стане деполітизованою, встановлюється прозора модель оплати праці, розроблена з урахуванням європейського досвіду, вводиться компетентнісна модель управління людськими ресурсами, оцінка результатів роботи державних службовців, їхня кар’єрна мотивація, підвищуються кваліфікаційні вимоги,Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети