Відповідь рівненського юриста на закони “чорного четверга”

glotovНаш добрий помічник і юридичний консультант, адвокат Микола Глотов, підготував матеріал про засоби мирного протесту проти нових законів правлячого режиму в Україні. Далі йому слово..

Нові форми протесту проти “диктаторських законів” – нас врятує одночасний масовий мирний креатив

Шановні правоохоронці, прошу не розцінювати цю статтю як екстремізм. Адже вона є лише безоплатною юридичною консультацією для громадян щодо того як реалізовувати свої права на звернення, на інформацію, на мирний протест в умовах, коли в дію вступлять закони “чорного четверга” (посилання: http://nsju.org/item/2321 та http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=3879&skl=8 ).

Далі наводиться моє (як юриста) пояснення тих нових можливостей громадян креативно протестувати проти ухвалених у “чорний четвер” законів.

Отже…

Необхідність узгодження із МВС руху в колонах більше п’яти автомобілів.

Способи мирного протесту:

1. Одночасні звернення тисячів водіїв до МВС із повідомленнями про поїздки колонами, надання дозволів на такі поїздки та проханнями забезпечити супровід відповідних кортежів працівниками міліції. Подібний спосіб не придуманий автором, а вже використаний креативними водіями. Проте цей спосіб може мати різні вирази: повідомлення про поїздки колонами авто на весілля чи іменини, в баню, в село садити картоплю чи розкидати гній, в ліс по гриби, на пасіку по мед, на екскурсію по історичним місцям або замкам чи музеям, тощо. Важливо у зверненнях (заявах, повідомленнях) вказувати на те, що Ви просите на Ваше звернення надати письмову відповідь. У разі ненадання відповіді – писати скарги вищестоящим посадовцям і до судів. Цей спосіб при одночасній масовості його використання дозволить не лише показати недолугість положень відповідної норми, але й спонукатиме до її скасування.

2. Звернення із запитами до МВС щодо отримання інформації про те чи кортеж із більше як 5 авто голови ВР, депутатів ВР (наприклад, які їдуть з роботи) або ін. вищих посадовців  узгодив свій рух із правоохоронцями). В разі неотримання відповіді з інформацією по суті – оскарження в прокуратуру. В разі отримання інфи (копій документів) щодо неузгодження – звернення із повідомленнями / заявами про злочини із подальшим контролем їх розслідування (оскарження нереагування чи відмов у внесенні даних до реєстру досудових розслідувань).

Кримінальної відповідальності за наклеп.

Способи мирного протесту: виявлення та фіксація висловів представників чинного режиму і публікацій їх коментарів чи статей на провладних ресурсах, які ганьблять честь і гідність інших осіб (наприклад, на Вашу думку ганьблять вашу честь), та звернення постраждалих до органів МВС із повідомленнями /заявами про злочини по ст. 151-1 КК України щодо вчинення злочинів відповідними посадовцями. Тобто, щоб такий спірний кримінальний закон (у першу чергу) був застосований до тих, хто за нього проголосував. При цьому, надзвичайно важливо, через якийсь час (наприклад, п’ять робочих днів) після подання таких заяв / повідомлень – звертатися до правоохоронців із проханнями надати інформацію із реєстру досудових розслідувань щодо внесення до реєстру таких ваших повідомлень. У разі ненадання інформації чи її невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань – оскарження бездіяльності правоохоронців. Все це може спонукати депутатів скасувати такий закон.

Заборона участі в мирних зібраннях у касці, форменному одязі, з вогнем.

Способи мирного протесту: звернення в правоохоронні органи зі скаргами на організаторів будівництв елітних багатоповерхівок (представників і спонсорів режиму) щодо участі у  мирних зібраннях (присутності працівників – будівельників на будівлельній площадці) цих людей в касках, форменному одязі та із вогнем. Так як мирне зібрання як таке і порядок його проведення в Україні не визначено на рівні закону, то навіть групу працівників можна пробувати ідентифікувати як учасників мирного зібрання. Якщо чиновники із цим не погодяться, то їх незгоду можна оскаржити. Наприклад, іскри зварювального приладу на будівництві чи розпалювання багаття працівниками дорожніх служб під час зачистки гілля і дерев біля доріг можна трактувати як “вогонь”. Участь у новорічному вогнику із бенгальськими вогнями посадовців режиму, приготування ними як групою осіб (окремі із яких в камуфляжному одязі тощо) шашлика на природі чи розпалювання вогню в Пасхальну чи Купальську ніч – теоретично теж можна просити визнати порушенням норми про заборону участі в мирному зібранні в форменному одязі з вогнем.

 Необхідність реєстрації громадських об’єднань іноземними агентами.

Способи мирного протесту:

1. Масове одночасне подання громадськими об’єднаннями звернень до податкових органів і органів Мінюсту за отриманням консультацій (десятки, сотні, а той тисячі різних питань) щодо застосування норм одіозного закону.

2. Масове створення нових громадських об’єднань із поданням заяв на їх реєстрацію як іноземних агентів (якщо пам’ятаєте, то кілька років тому застосування норми закону щодо обов’язковості рєестрації баз персональних даних стало неможливим через одночасне надходження до відповідного органу сотень тисяч… якщо не мільйонів звернень про реєстрацію таких баз).

Заборона поширення екстремістських матеріалів. Обмеження доступу до веб-сайтів.

Способи мирного протесту:

1. Ініціювання кримінальних розслідувань фактів публікації й поширення політичних програм чи висловів представників різних провладних партій і їх видання (наприклад, частини їх програм щодо введення другої державної мови), а також оскарження нерозслідування таких фактів.

2. Направлення звернень щодо отримання роз’яснення, який орган може вирішити, що до певного сайту слід обмежити доступ, адресу такого органу. Після отримання інформації – направлення звернень про обмеження доступу до сайтів партій і рухів, які посягають на українську мову чи територіальну цілісність і суверенітет України (наприклад, сайти окремих провладних сателітів).

 Обов’язок держреєстрації інформаційних агентств.

Способи мирного протесту: ініціювання звернень до органів влади із проханням зареєструвати нові інформаційні агентства. В разі нереєстрації – оскарження за існуючими процедурами. Чим більше їх буде подано одночасно, тим і більший може бути ефект.

І на завершення…

Звичайно, можуть бути й інші способи мирного протесту, які не заборонені законом. ПРАВО НА МИРНИЙ ПРОТЕСТ НІХТО НЕ ВІДМІНЯВ, А ТОМУ КОЖЕН ВПРАВІ ЙОГО ВИКОРИСТОВУВАТИ. Фантазія ж і креативні ідеї не мають межі. Проте, перед тим, як щось робити, в силу “диктаторських законів”, раджу порадитися із юристом чи адвокатом, щоб самими не стати жертвами відповідних норм.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети