Відомий і непотрібний?

Останки відомого українського письменника Олександра Олеся, який похований у Чехії, примусово ексгумовані. “У могилі Олеся на Ольшанському кладовищі у Празі збираються поховати іншу людину”, – йдеться у повідомленні. Олександр Олесь помер у 1944 році.

За чеськими законами після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі у 20 тисяч чеських крон на 10 років (приблизно 20 тисяч гривень), зауважує УНН. За словами представників місцевої української громади, донедавна ренту за могилу Олеся сплачував, за власною ініціативою, громадянин Чехії та виходець з України Володимир Михайлишин.

Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олеся. За словами українських діаспорян, перепоховання заплановано на 3 січня 2017 року, плани щодо подальшого поховання останків Олеся та його дружини невідомі. Могилу письменника вже розкопали. Наразі на Ольшанському кладовищі перебувають представники української діаспори, які чекають на консула. Міністр інфорполітики Юрій Стець зазначив, що “відповідні державні установи вже поінформовані про проблему і намагаються вирішити її”. Своєю чергу, на прохання про офіційний коментар Міністерства закордонних справ з цього приводу, у прес-службі МЗС попросили надіслати до міністерства інформаційний запит, пише видання.

Читайте більше тут: http://expres.ua/news/2017/01/03/221167-prymusova-eksgumaciya-chehiyi-rozkopaly-mogylu-slavetnogo-ukrayinskogoВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети