. Відновленій дошці Степанові Бандері – бути! | Здолбунів City

Відновленій дошці Степанові Бандері – бути!

В останні дні грудня 2008 року, в Здолбунові, на приміщенні райполіклініки по вулиці Степана Бандери, №1, до сторіччя з дня народження, було відкрито пам’ятну дошку Степанові Бандері. Ініціатором її встановлення виступив тоді голова Здолбунівської РДА, депутат обласної ради Любомир Кінах та депутати фракції «Наша Україна» у Здолбунівській районній та міській радах. Якщо мене не зраджує пам’ять, це була перша меморіальна дошка провіднику ОУН на Рівненщині.

Пройшло декілька років, і патріотично налаштована громадськість Здолбунівщини вирішила, що однієї лише меморіальної дошки, тепер уже Героєві України Степанові Бандері, в такому патріотичному місті як Здолбунів замало – потрібен пам’ятник. Після двох громадських слухань, чималого обсягу «паперової» роботи по виділенню земельної ділянки під пам’ятник, збору коштів, першого січня 2012 року було відкрито та освячено пам’ятний знак на місці майбутнього пам’ятника.

21 жовтня 2012 року, за велелюдного зібрання, в Здолбунові відкрили перший в Рівненській області пам’ятник Степанові Бандері, авторства заслуженого діяча мистецтв України Володимира Шолудька.

Цілком логічно, що після відкриття пам’ятника, ми вирішили меморіальну дошку, яку самі ж встановлювали, зняти та подарувати якомусь сусідньому місту. Це мало статися орієнтовно влітку. Але, як ви знаєте, в ніч з 6 на 7 березня у декількох містах та селах України було понищено пам’ятники борцям за волю України, серед яких постраждала і наша меморіальна дошка. Звичайно, можна було б тихенько зняти пошкоджену дошку і про інцидент забути. Але це не правильно. Так вчинити – догодити вандалам. Тому фракцією «Наша Україна» у Здолбунівській райраді було одноголосно прийнято рішення пам’ятну дошку не просто відновити, а зробити ще кращою.

Станом на 13 березня ц.р. дошка майже готова. Нанесено портрет С.Бандери, роки його життя, тощо. У 2008 році мені було доручено вибрати і запропонувати для обговорення напис на дошці. Я запропонував 5 варіантів, серед яких колеги-однодумці обрали слова Степана Бандери, сказані ним незадовго до смерті в інтерв’ю радіостанції в м. Баффало. Ці слова наступні: «Український національно-визвольний рух живе. Він розвивається і бореться далі, всупереч всім намаганням і пропаганді ворога».

Сьогодні, порадившись, ми вирішили, що такий довгий напис не потрібний, варто вибрати щось нове. Серед декількох варіантів, які я пропонував, залишилось два:

1.     Ми не можемо передати наступним поколінням свої кайдани.

Ці слова взято з праці Петра Дужого “Степан Бандера — символ нації”. Саме ці слова писав С. Бандера у одному зі своїх листів.

 2.     В могутньому гомоні слави встане Україна.

Ці слова взято зі “Звернення Воюючої України до всієї Української Еміґрації” від жовтня 1949 року, яке підписало близько двадцяти борців за волю України.

Остаточний варіант напису нам потрібно передати майстру в понеділок. Просимо вас висловити свою думку стосовно того, який напис має бути на відновленій дошці С.Бандери на приміщенні райполіклініки. Буду вдячний за вашу думку.

Сергій Кондрачук

Депутат Здолбунівської районної ради

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Однозначно “Ми не можемо передати наступним поколінням свої кайдани”

  • kol

   Ви про які кайдани? то історія. Кайдани ми вже самі собі викували за 20 років незалежності.

 • Саша

  А я думаю другий варіант кращий, менше трагізму і більше віри у майбутню міць України, незважаючи ні на що.

 • SP93

  Кошти виділено з бютжета міста?
  Якщо так то коли буде виділено кошти на віднову нещодавно пошкодженому памятнику М.Приходьку?

 • Сергій Кондрачук

  ЖОДНОЇ КОПІЙКИ З БЮДЖЕТУ ЧИ ТО МІСТА, ЧИ РАЙОНУ, НЕ ВИДІЛЯЛОСЯ НІ НА ДОШКУ У 2008 РОЦІ, НІ НА ПАМЯТНИК БАНДЕРІ, НІ НА НОВУ ДОШКУ. ВСІ КОШТИ – КОШТИ ЖЕРТВОДАВЦІВ. НА НОВУ ДОШКУ – ГРОШІ ЧЛЕНІВ ФРАКЦІЇ “НАША УКРАЇНА” У ЗДОЛБУНІВСЬКІЙ РАЙРАДІ. Це говорить про те, що ми фінансуємо те, за що вболіваємо. Як депутат райради не дозволятиму виділити на памятник Приходьку з бюджету теж жодної копійки. НЕХАЙ ФІНАНСУЮТЬ ЗІ СВОЄЇ КОШЕТІ ТІ, КОМУ ЦЕЙ ПАМЯТНИК ТРЕБА, наприклад, Ви SP93. Так як ми фінансуємо памятник Бандері.

 • SP93

  Як депутат райради ,в першу чергу треба думати за благоустрій міста та району,а не робити те шо вам захотілося! На чиїй території стоїть памятник? Територія належить то земель державної власності.
  Я не пасічник ющенко шоб памятникі будувати,я за те шоб в місті був порядок! а з таким відношенням до благоутрою та підтримання архітектурних обєктів які належать державній власності ідіть ви під 3 чорти депутат.Думають тількі за власні інтереси а на слова жителів завжди було начхати! Не забудьте поставити ше міст через болото “восьмерка” і тоді всім стане від того краще!
  Прийде той день і таких як ви буде чакати така ж сама участь як Чаушеску,якій думав тількі про власні інтереси.

  • Сергій Кондрачук

   На жаль, Ви далекі від повноважень депутата райради. Благоустрій – завдання міського, селищного і сільських голів. У них на це в бюджеті кошти передбачаються.
   Міст через вісімку – це теж міськрада.
   Територія поліклініки належить не до державної, а до комунальної власності.
   Я не хотів Вас образити. І у Вас кошти на дошку Бандери не прошу. Але, як я розумію, памятник Приходьку у місті нікому не потрібний. Це ще одна відповідь: не треба нічого валити. Пройде час – і вся непотріб сама рухне. А народ збереже те, за що дійсно вболіває…

  • Микола

   Цьому депутату якраз не байдуже що робиться в районі, а хто за що відповідає в місті, районі, державі-то складна штука. В ній дійсно треба розбиратись, щоб не звинувачувати всіх гамузом.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама