Відновленій дошці Степанові Бандері – бути!
В останні дні грудня 2008 року, в Здолбунові, на приміщенні райполіклініки по вулиці Степана Бандери, №1, до сторіччя з дня народження, було відкрито пам’ятну дошку Степанові Бандері. Ініціатором її встановлення виступив тоді голова Здолбунівської РДА, депутат обласної ради Любомир Кінах та депутати фракції «Наша Україна» у Здолбунівській районній та міській радах. Якщо мене не зраджує пам’ять, це була перша меморіальна дошка провіднику ОУН на Рівненщині.
Пройшло декілька років, і патріотично налаштована громадськість Здолбунівщини вирішила, що однієї лише меморіальної дошки, тепер уже Героєві України Степанові Бандері, в такому патріотичному місті як Здолбунів замало – потрібен пам’ятник. Після двох громадських слухань, чималого обсягу «паперової» роботи по виділенню земельної ділянки під пам’ятник, збору коштів, першого січня 2012 року було відкрито та освячено пам’ятний знак на місці майбутнього пам’ятника.
21 жовтня 2012 року, за велелюдного зібрання, в Здолбунові відкрили перший в Рівненській області пам’ятник Степанові Бандері, авторства заслуженого діяча мистецтв України Володимира Шолудька.
Цілком логічно, що після відкриття пам’ятника, ми вирішили меморіальну дошку, яку самі ж встановлювали, зняти та подарувати якомусь сусідньому місту. Це мало статися орієнтовно влітку. Але, як ви знаєте, в ніч з 6 на 7 березня у декількох містах та селах України було понищено пам’ятники борцям за волю України, серед яких постраждала і наша меморіальна дошка. Звичайно, можна було б тихенько зняти пошкоджену дошку і про інцидент забути. Але це не правильно. Так вчинити – догодити вандалам. Тому фракцією «Наша Україна» у Здолбунівській райраді було одноголосно прийнято рішення пам’ятну дошку не просто відновити, а зробити ще кращою.
Станом на 13 березня ц.р. дошка майже готова. Нанесено портрет С.Бандери, роки його життя, тощо. У 2008 році мені було доручено вибрати і запропонувати для обговорення напис на дошці. Я запропонував 5 варіантів, серед яких колеги-однодумці обрали слова Степана Бандери, сказані ним незадовго до смерті в інтерв’ю радіостанції в м. Баффало. Ці слова наступні: «Український національно-визвольний рух живе. Він розвивається і бореться далі, всупереч всім намаганням і пропаганді ворога».
Сьогодні, порадившись, ми вирішили, що такий довгий напис не потрібний, варто вибрати щось нове. Серед декількох варіантів, які я пропонував, залишилось два:
1. Ми не можемо передати наступним поколінням свої кайдани.
Ці слова взято з праці Петра Дужого “Степан Бандера — символ нації”. Саме ці слова писав С. Бандера у одному зі своїх листів.
2. В могутньому гомоні слави встане Україна.
Ці слова взято зі “Звернення Воюючої України до всієї Української Еміґрації” від жовтня 1949 року, яке підписало близько двадцяти борців за волю України.
Остаточний варіант напису нам потрібно передати майстру в понеділок. Просимо вас висловити свою думку стосовно того, який напис має бути на відновленій дошці С.Бандери на приміщенні райполіклініки. Буду вдячний за вашу думку.
Депутат Здолбунівської районної ради
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.