Відкрили пам’ятник Січовим Стрільцям

Коментує голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук:січові стрільці_віли (5)

Сьогодні, як і анонсували, відкрили пам’ятник загиблим у 1919-му році від рук московських окупантів двом січовим стрільцям, які знайшли вічний спокій на кладовищі по вулиці Віли у Здолбунові. Мабуть, не мені одному здалося, що захід був якимось сімейним, малопафосним. Зібралися ті здолбунівчани, які впродовж багатьох років долучаються до таких акцій.

Цікавою була розповідь Раїси Мацюк, яка, фактично, була ініціаторкою встановлення пам’ятника та зробила дуже багато, щоб могила січовикам свого часу не зникла. А подвиг січових стрільців, як зазначив Іван Хміль у своєму виступі після освяти, на сьогодні до кінця не оцінений. Це були не просто воїни. Це була армія, яка, певною мірою, випередила свій час, адже несла із собою свою пісню, культуру, побут… Неповторності заходу додав спів у виконанні хору Петро-Павлівського храму УГКЦ м. Здолбунів, який, спільно з усіма присутніми, чудово виконав гімн січових стрільців на початку заходу та “Боже, нам єдність подай” – на завершення.січові стрільці_віли (2)

Як вже зазначалось, фінансову сторону на виготовлення пам’ятника взяли на себе Олександр Дехтярчук та Юрій Лиморенко. Допомагали Андрій Кардаш, Ігор Кульчинський, Святослав Клочок. Встановлювали пам’ятник активісти Здолбунівська сотня самооборони на чолі з Юрій Пшеничний та Здролбунівський ЦК АЗОВ на чолі з Сирота ДмитрійСаша Войцеховський.

… На Берестечку довелося почути думку, що ми відзначаємо лише свої поразки, але не святкуємо перемоги. Мовляв, приділяємо увагу лише могилам: козаків, січовиків, повстанців, а так не можна. Я погоджуюсь, що ми маємо пам’ятати свої великі перемоги. Але і про могили забувати не маємо права. Бо могила – це ідентифікація землі. Саме тому, коли приходив окупант, то чи не перше, що він знищував, були могили. Бо якщо на землі є могила українця, якій сто, п’ятсот чи тисяча років, то ніякий москаль, поляк чи будь-хто інший, прийшовши, не зможе сказати, що це його земля…Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети