Відео зборів трудового колективу лісників у Мізочі
ЗС вже розповідав про загрозу після санстанції, пошти, залізничних підрозділів втратити ще і ліси району. Свій погляд на події подає ще один автор, а також представляємо відео самої зустрічі.
Дванадцятого червня 2014 року у селищі Мізоч відбулися загальні збори колективу ДП “СЛАП “Здолбунівський держспецлісгосп”. Причиною цього зібрання стала тривожна для всіх 58 працівників та для самого підприємства загалом новина. Справа в тому, що наказом Державного агентства лісових ресурсів України № 209 від 10 червня 2014 року передбачена реорганізація Державного
підприємства “Спеціалізоване лісогосподарське агро¬промислове підприємство “Здолбунівський держспецлісгосп” та приєднання його до Державного підприємства
“Рівненське лісове господарство”.
Що принесе ця реформа?
По-перше, з 58 працівників лісового господарства, які є жителями Мізоча та навколишніх сіл, буде працевлаштовано 6-8 чоловік. Вони охоронятимуть ту площу лісу, яка буде передана Рівненському лісовому господарству. Решта залишаться без роботи через реорганізацію та відповідно до п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю. Про можливості знайти цим людям іншу роботу в нашому регіоні розповідати зайве.
По-друге, ліси, що знаходяться на території Здолбунівського району, тепер належатимуть (чомусь!?) Рівненському лісовому господарству. А ліси ТзОВ “Мізоцький лісовик”, яке наразі здійснює спільну лісову діяльність з ДП “СЛАП “Здолбунівський держспецлісгосп”, через звільнення працівників залишаться на довгий час без охорони, що може завдати значних матеріальних збитків державі.
По-третє, ті ж звільнення призведуть і до того, що ТзОВ “Мізоцький лісовик” не зможе виконати договори щодо поставки піддонів та щитів на ПАТ «Волинь-Цемент», дошки березової – на Рівненське УВП УТОС, не забезпечить дровами навчальні заклади та населення району тощо. Як бачимо, негативні наслідки реформи торкнуться й інших підприємств, установ та громадян.
У день зборів долю підприємства вирішували всі 58 його працівників, а також депутат обласної ради Олександр Мойсейович Андріюк, голова районної ради Василь Олексійович Тимощук, голова райдержадміністрації Олександр Павлович Бухало, голова селищної ради Богдан Юрійович Похилюк, начальник відділу лісового господарства Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Миколайович Ткач, голова профспілок Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Станіславович Сідлецький.
Виконуючий обов’язки директора ДП “СЛАП “Здолбунівський держспецлісгосп” Павло Анатолійович Дрозд (на фото) розповів присутнім історію створення й розвитку підприємства, роз’яснив, до яких наслідків призведе реорганізація. Виступи працівників були емоційними. Люди, які пропрацювали на підприємстві по тридцять років, яким через кілька літ виходити на пенсію, говорили про те, що їм важко буде знайти іншу роботу. А в колективі лісівників є і ті, хто, маючи певні фізичні вади, не відчуває себе тут ущемленим і працює на рівні зі всіма. І про іншу для них роботу не може бути й мови, бо ніякої гарантії, що приймуть.
Дехто хвилювався не тільки за себе, а й за тих, кому тепер підприємство не зможе допомогти: одиноким і престарілим – дровами, потерпілим від пожеж – дошками тощо. Не давало спокою людям і те, що ліси можуть на тривалий час залишитись без охорони. Кому це вигідно? Головною тезою виступів було: “Чому ми не можемо працювати на своїй землі?”, а також те, що всі працівники підприємства готові захищати свої права у будь-який спосіб, а наказ Держагентства лісових ресурсів вважають антинародним.
О. М. Ткач, наводячи деякі цифри і факти, намагався довести правильність позиції і дій відділу лісового господарства обласного управління в цій ситуації. Працівники слухали напружено, та довіри, як здалося, виступ не викликав, швидше – іронію. О. С. Сідлецький зауважив, що ображати людину праці неприпустимо, та пообіцяв працівникам захист з боку профспілки.
О. М. Андріюк у своєму виступі був категоричним. Він вимагав від начальника відділу лісового господарства О. М. Ткача пояснень щодо доцільності виконання наказу та можливих наслідків, до яких може призвести таке реформування. Також депутат переконаний, що Рівненське ОУЛМГ зацікавлене в тому, аби забрати всі ліси, що знаходяться в постійному користуванні ТзОВ «Мізоцький лісовик». Олександр Мойсейович задекларував позицію, що не допустить реорганізації підприємства та звільнень.
Виступ В. О. Тимощука стосувався ситуації у Здолбунівському районі взагалі. Голова районної ради згадав про Дермансько-Острозький національний природний парк, 2/3 земель якого – територія Здолбунівщини, а належить він Острозькому району. Відповідно, туди надходять і податки. Василь Олексійович розповів і про листи, направлені районною владою до Рівненського ОУЛМГ та Рівненської ОДА щодо створення на території Здолбунівщини лісгоспу, до якого входили б ліси, що територіально знаходяться в районі, або створення комунального господарства, яке б об’єднало всі ліси ДП «СЛАП «Здолбунівський держспецлісгосп» та ТзОВ «Мізоцький лісовик». Відповіді не отримано. Держспецлісгосп є прибутковим, сплачує всі податки. А якщо підприємство не збиткове, то навіщо його ліквідовувати?
Така політика ОДА у сфері лісового господарства може призвести до того, що у Здолбунівському районі згодом не залишиться підприємств, які наповнюють місцевий бюджет.
Згадали на зборах і про санстанцію, яку чомусь забрали із Здолбунова у Клевань, і про «Укрпошту», яка переселилась у Острог, і про вагонне депо, цех експлуатації якого приєднали до вагонного депо Ковеля. Така ж ситуація і з лісами: як мостівський ліс може бути острозьким? Це все може видатись смішним, якби не було таким сумним: податки йдуть куди завгодно, та тільки не у Здолбунівський район. Питання: Здолбунівський район знищують?
Резюмував виступи селищний голова Б. Ю. Похилюк: якщо реформи не несуть користі людям, то навіщо тоді вони?
Рішенням зборів стало звернення до депутата облради О. М. Андріюка та голови райради В. О. Тимощука з проханням сприяти призупиненню виконання наказу Державного агентства лісових ресурсів України про реорганізацію ДП “СЛАП “Здолбунівський держспецлісгосп” до повного вивчення цього спірного питання. Під зверненням підписалися всі 58 працівників, а також голова РДА О. П. Бухало та Мізоцький селищний голова Б. Ю. Похилюк.
P. S. Не можуть не тривожити вищезгадані факти одного ряду, що однозначно ведуть до зубожіння Здолбунівського району: санстанція, пошта, локомотивне депо, лісове господарство. Якщо перші три помилки обласної влади потрібно виправляти, то останню є всі шанси не допустити. Впевненості у цьому додає позиція депутата облради О. М. Андріюка та голови райради В. О. Тимощука, які готові захищати інтереси громадян, їхнє право працювати на своїй землі. В. о. директора підприємства П. А. Дрозд – компетентний керівник, який вболіває за підприємство та колектив. У мізоцьких лісівників надійний захист. А це вже немало. Так що, все буде добре!
Леся ЧЕРНИШ,
селище Мізоч.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.