Відбулися установчі збори Здолбунівської сотні самооборони

У середу, 26 лютого, в сесійній залі Здолбунівської районної ради відбулися установчі збори Здолбунівської сотні самооборони, – організації, яка фактично створилася місяць тому, а тепер прийшов час, так би мовити, легалізувати свою діяльність шляхом реєстрації, прийнявши Статут, визначивши мету та завдання, обравши керівні органи.

Фото0420

На збори прибуло понад 70 чоловік, більшість з який уже проявили себе як активісти сотні, беручи участь в поїздках у мирних і «немирний» час до Києва, патрулюванні міста разом з міліцією, акції по викриттю незаконного грального бізнесу. Разом з тим, на захід прийшло чимало людей, які поки-що не є членами Сотні, а входять, так би мовити, до її резерву і в майбутньому після перевірки зможуть поповнити її ряди. Були на засіданні і запрошені – заступник начальника обласного відділку УМВС України в Рівненській області Сергій Гандзелевський та начальник Здолбунівського РВ УМВС Олександр Панасюк.

 Фото0418

На установчих зборах було затверджено Статут організації, в якому чітко описується те, чим займатиметься Сотня. Це:

  • виявлення та реагування в межах закону на випадки корупції, зловживання владою, нехтування прав громадян тощо. З цією метою заявляємо про початок роботи телефону гарячої лінії Здолбунівської сотні самооборони: 068 753 88 30.
  • створення районного люстраційного комітету, який не дозволить прийти у владу людям, які скомпрометували себе та не достойні в ній перебувати;
  • контроль за дотриманням громадської безпеки на території Здолбунівського району шляхом спільного з міліцією патрулювання вулиць міста, проведення рейдів тощо;
  • контроль за дотриманням законодавства про вибори на виборах Президента України, які відбудуться 25 травня 2014 року.

Також було визначено структуру Сотні. Організація поділяється на чоти. На чолі кожної чоти стоїть чотовий, який координує її роботу. Чотові формують раду командирів – орган, уповноважений здійснювати оперативне управління Сотнею, здійснювати прийом нових членів, розробляти та затверджувати план заходів, тощо. Кожна чота відповідатиме за певний напрям роботи: хтось разом з міліцією здійснюватиме піше патрулювання вулиць міста, хтось (у нас чимало таксистів) займатиметься автопатрулюванням. Важливим напрямком роботи є створення люстраційного комітету. Тут не може бути принцип “цей мені подобається, а цей – ні”. Люстрація відбуватиметься виключно за визначеними критеріями. Вже досягнуто попередніх домовленостей із активістами громадської мережі “ОПОРА”, яка вважається найбільш компетентною у вказаному питанні.

Також на зборах Сотні було визначено скарбника, писаря, контрольно-ревізійну комісію та сотника. Ним одноголосно був обраний Юрій Пшеничний.

pshen

Не оминули самооборонівці і питання ідеології. Було проголосовано, що Здолбунівська сотня самооборони сповідуватиме ідеологію українського націоналізму в трактуванні Степана Бандери.

Організація заявляє себе як неполітична та рівновіддалена від усіх політичних партій. З метою відкритості діяльності та уникнення непорозумінь, було прийнято рішення до 1 березня ц. р. оприлюднити в групі Сотні в соціальній мережі “Вконтактє” та на сайті “Здолбунів сіті” (за згодою) прізвища усіх членів організації.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети