Відбулась сесія Здолбунівської міськради 08 червня 2016

сесія міськради 080616 (4)Вчора пройшла чергова сесія Здолбунівської міськради. Більшість питань голосувалися швидко, були добре пропрацьовані на депутатських комісіях та депутатському дні. Певні дискусії викликали питання встановлення плати за землю для залізниці, формулювань у програмі підтримки багатоквартирних будинків, яка спочатку називалась програма підтримки ОСББ та управлінських компаній!!??, роздачі гаражів за принципом хочу даю-хочу не даю. З цього приводу депутат Микола Орлов вніс пропозицію розробити принципи чи критерії виділення дефіцитних земельних ділянок під гаражі. Тому що землі все менше, а бажаючих все більше. І відмови стають все незрозумілішими. Тому наявність чітких критеріїв, категорій громадян, які в першу чергу можуть претендувати на них, спростив би аргументацію в т.ч депутатам при прийнятті рішень. Наприклад, людям з обмеженими фізичними можливостями, багатодітним сім’ям, що мають автомобілі, тощо – надавати першочергово. Але потрібно щоб це питання вивчили спеціалісти апарату управління міськради та колеги з профільної комісії.

ВІДЕО:
голосуваня на сесії

Коментує депутат міськради Микола Орлов:

Деякі рішення були все рівно “сирими”, тому за них не голосував. Ну от взяти ту ж програму підтримки ОСББ та інших будинків. Я свою позицію викладав, або всі будинки незалежно від поверховості можуть претендувати на спільні міські гроші для покращення власного стану чи благоустрою навколо нього або ніякі. Те ж саме і щодо бізнесу. Чому ми лише компаніям, які займаються ремонтними роботами дозволяємо виділяти кошти з міського бюджету. За таким же принципом, якщо люди зібрали 3-30% співфінансування ремонту спортивного майданчика, тротуару, огорожі навколо свого будинку ми теж мали би надавати допомогу від бюджету шляхом відповідної програми і співфінансування. Ну і суто технічно, прийняту в кінцевому випадку програму ніхто із присутніх депутатів в чистовому варіанті не бачив.

Суттєво має доотримати бюджет від плати за землю від Укрзалізниці. Попередньо це сума більша 2 млн.грн, а це додатково 10% до загального розміру міської скарбниці.

Про гаражі…Ну це так само як і про земельні ділянки. Хто де знайшов, чи підказали, з тим в міську раду і прийшов. А далі суцільний суб’єктивізм “дати – не дати”. Я, наприклад, не голосував за гаражі по вул.Незалежності за РБК, там був спортивний майданчик він там і має бути.

Дивують деякі заяви від громадян, які надходять на сесію. Складно приймати рішення і про віддачу земель під об’єкти торгівлі в рекреаційних зонах. От, наприклад, чи потрібен магазин або кафе на пляжі, адже голосуючи за надання земельної ділянки, депутати віддають у приватну власність її на пляжі. Тут потрібно серйозно зважати що із дуету приватна вигода підприємця чи суспільна користь переважатиме.

Загалом сесія була не конфліктною і більшою мірою конструктивною.

Дуже приємно було, що сесія викликала інтерес у представників багатьох інституцій громадянського суспільства, були і Азов, ЗЕОН, Народний контроль, Здолбунів сіті, АТОвці…сесія міськради 080616 (3) сесія міськради 080616 (5) сесія міськради 080616 (2) сесія міськради 080616 (1)

фото Ольга ФерарВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети