Від нестачі уваги дівчинка почала колекціонувати чужі дитячі візки

Малу клептоманку упіймали в Здолбунові. 12-річна дівчинка цупила дитячі візочки та велосипеди й ховала їх у занедбаному приміщенні. У міліції школярка пояснила: хотіла просто побавитися, бо вдома – нічим.

ВІД Здолбунів CITY: Вперше повідомлення про крадіжки візочків почали з’являтись у групі ВК Здолбунів сіті 21 серпня, і там таких повідомлень було декілька, будувались різні припущення, проте, як свідчить результат роботи Здолбунівської міліції та репортаж національного каналу НТН, справа отримала незвичайний оборот.

vizky kradut_1 vizky kradut_2

12-річну дівчинку з візочком у Здолбунові бачили не раз. Дехто з місцевих навіть гадав, що школярка доглядає чийогось малюка.

– Там вона возила. Я бачила. Я думала, що вона дитину возить.

Незабаром до міліції почали надходити повідомлення про крадіжки колясок і велосипедів. Оперативники були впевнені – інвентар цупить якийсь підприємливий підліток, щоб потім продати. Та крадійкою виявилася школярка.

Ярослава Ногачевська, співробітниця Здолбунівського РВ міліції:

– До дільничного інспектора міліції звернувся житель міста Здолбунів, який повідомив, що по вулиці Стефановича на території складів залишено п’ять колясок дитячих.

Світлана Березнюк, кореспондентка:

– У цьому закинутому офісному приміщенні 12-річна дівчинка облаштувала собі справжній другий будинок. Її мама розповідає: раніше дитина гралася тут з подругою, однак останнім часом ховається від усього світу тут одна.

Напівзруйноване приміщення завдяки дбайливості школярки тепер схоже на квартиру. У ньому імпровізовані кухня та спальня, повсюди розкидані дитячі речі й одяг.

Оксана Олійник, мати дівчинки:

– Це в неї знаєте із-за чого? В неї немає ні братика, ні сестрички, після смерті батька, вона дуже цю травму тяжко перенесла, і з тих пір то в неї почалось. А народжувати в 43 роки я вже не збираюсь.

Психіатри ж радять матері приділяти доньці більше уваги, частіше спілкуватися з нею й бути завжди відвертою.

Василь Галябар, дитячий психіатр:

– Це часто зумовлено. Або це якись є спогад, ми називаємо це “слідовий спогад”, тобто що дитина колись в цьому була обмежена, або та річ ( це називається фетишизм) нагадує щось друге. Від того, що вона носила коляски, вона ж не стала щасливішою. Інакше вона не брала б другу коляску.

Кілька візочків ще на експертизі, решта – в міліції, їх повернуть власникам. Як відповідатиме за свої вчинки дівчинка, вирішуватиме суд. Найімовірніше, він зобов’яже матір заплатити штраф за неналежне виконання своїх обов’язків. Адже віку, з якого настає кримінальна відповідальність, донька не досягла. Втім, психологи радять не карати, а зрозуміти. І звернутися по кваліфіковану допомогу до психолога та соціального педагога.

Світлана Березнюк, Денис Коломис, ВІДЕО НТН тутВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети