. Верховна рада і Кабмін користуються різними законами | Здолбунів City

Верховна рада і Кабмін користуються різними законами

пост КондрачукаУ своїму ФБ – акаунті голова Здолбунівської РДА поділився своїми думками стосовно законодавчих казусів, які затягують процес формування управлінської команди в РДА.

Сергій Кондрачук:  Вітання усім! Допоможіть, будь ласка, молодому голові РДА розібратися, бо маю проблему юридичного характеру. Суть в тому, що, виявляється, у нашій країні кожна установа живе за своїми законами. І це не “літературне викривлення”, а факт. У мене йде процес призначення заступників голови РДА. Ця процедура виписана в ЗУ “Про місцеві державні адміністрації”. Де шукати “оригінал” цього закону? Вочевидь, на офіційному сайті ВРУ. Навіть, мені казали, є якийсь лист, де говориться, що органам влади в роботі потрібно користуватися виключно цим сайтом. Заходжу. Читаю друге речення другого абзацу статті 10 (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/586-14) – зами голови РДА призначаються головою РДА за погодженням з головою ОДА. Здавалося б, все просто. Але не тут то було!троїсті потуги

Дізнаюсь, що заступників голови РДА має ще й затвердити Кабмін! Чому, де таке написано? – запитаєте ви. Відповідаю. На авторитетному, ПРИВАТНОМУ, комерційному сайті “Лігазакон” – зміст статті 10 абсолютно інший, де дійсно говориться про затвердження замів Кабміном:http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T990586.html . Пробую розібратися. Телефоную на Кабмін. Кажуть, так, ми затверджуємо ваших заступників. Бо законом від 23.02.14 ми повернулися до старої Конституції, і потрібно, як колись, замів погоджувати з Кабміном. Телефоную на ВРУ, питаю, чому в них на сайті неправильний закон. Кажуть, що у них якраз правильний, бо ми то повернулися до старої Конституції, але оскільки в самій Конституції про затвердження замів голови РДА немає ні слова, то норми, ухвалені 23.02.14 року на ЗУ “Про місцеві держадміністрації” не поширюються….

Мені не шкода, щоб моїх замів затверджував Кабмін (хоча це невідомо, скільки часу займе). Я щиро вірю, що там, в Києві, краще знати, хто мають бути замами голови райдержадміністрацій. Суть не в цьому, а в тому, що у нас ВРУ і КМУ… користуються різними законами. А це вже не жарти. Завтра мені потрібно буде, наприклад, дізнатися, як врегульовано законодавчо масове цвітіння кактусів в пустелях Здолбунівщини. Для цього треба буде глянути у відповідний закон. Куди дивитися? На сайт ВРУ? На “лігу”? Може, на якусь “полуничку.орг”??? ДЕ ЧИТАТИ ЗАКОНИ, ЗА ЯКИМИ ЖИВЕ НАША КРАЇНА???

Р.S. А Кабмін таки чекає документи на погодження моїх заступників..

Олександр Федчук: (коментар у ФБ) Загалом корупційна схема, щоб потенційні заступники голови РДА їздили у Київ з непустими руками. Було древнє логічне правило: “Васал мого васала – не мій васал”. А тут хотілося б погоджувати і “заступників сільського голови”

mykola orlov (6)Микола Орлов, претендент на посаду заступника голови РДА: Піднято важливе питання. Якщо ЗАКОН має різні тексти, то це вже не закон. Закон зворотньої сили не має. Якщо навіть Конституція стала іншої редакції, то мають голосуватись нові Закони чи зміни до них, а не відмінятись чи самовільно редагуватись прийняті!

Мені більше подобається американська Конституція, яка лише незначно доповнюється, а не докорінно змінюється, а з нашими темпами змін і правок, які часто суперечать одне одному, важко розраховувати на сміливі, рішучі кроки на місцевому рівні, коли над новоспеченими керівниками висять такі непорозуміння правового характеру.

Треба зробити три листи-запити в АП, КМУ і ВРУ  (Нацдержслужбу) із однаковим запитанням «Надайте текст Закону Про….» отримати, порівняти і зробити висновки, які знову ж направити за тими ж адресатами із запитанням-уточненням: то по якому Закону живемо, країно? Якщо будемо лише приймати вказівки згори, не аналізуючи виконувати і не надсилати догори ініціативи, пропозиції, запитання – то і далі будемо виконувати і бути коліщатками системи з небезпекою, все рівно бути винним чи не правим чи перед АП, чи КМУ чи ВРУ. Не пам’ятаю, щоб досі будь-хто із кабінетів на Грушевського, 14 у Здолбунові чи навіть на майдані Просвіти, 1 у Рівному публічно ставив питання про непорозуміння у кабінетах Києва, від яких можна запросто  «отримати на горіхи» за таку “вольность”.

Вперше робиться спроба отримати таку ж публічну відповідь, який ЗАКОН є законом і яким боком КМУ до команди місцевого рівня. Причина, висловлена Олександром Федчуком у своєму коментарі? Хм, може, я чогось не розумію, але це з КИЄВА треба їздити до Здолбунова з торбами (нормальними зарплатами), щоб запросити адекватних людей за 1,5-2,5 тисячі гривень в місяць у військово-революційний період  пострегіоналівського хаосу займатися системою державного управління в середовищі суспільної агресії у переддецентралізаційний рік нових потрясінь.

Від мене торб ніхто не дочекається. Всім здоровим починанням у місті й районі буду допомагати і сприяти в будь-якому своєму статусі.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Ольга Ферар

  Щиро вірю що це найближчим часом вирішиться, бо питання заступників занадто гостро і часто займає час у нашого голови. Хочеться бачити результати а не вирішення питань про заступників, їх конкурси, голосування і міждепутатські чвари. Пане Сергію дайте їм вже жару з тими законами і до важливіших питань – уперед як найшвидше) Перевізники та інші чекають вашого твердого слова і діла. Місто чекає.

  • Сергій Кондрачук

   Олю, дякую за коментар. Насамперед зрозумій, що піднята в цій статті проблема – це не проблема конкретно заступників, а проблема хаосу в законодавстві. Стосовно «важливіших питань» – є напрацювання в кожній галузі та сфері, є розуміння що, де і як робити. Просто не все робиться швидко, не все одразу дає результат і не все можна висвітлювати (а інколи фізично нема кому це робити). От минулого четверга відбулася друга зустріч громади села Лідаво з орендарями ставка поблизу їхнього села. Перша зустріч була організована мною. Якщо до цього громада і орендарі не знали і жодного разу не бачили один одного (крім того, орендарі впродовж декількох років ніякої господарської діяльності на ставку не вели), то тепер є домовленість про співпрацю, спільне «окультурення» території тощо. Цей приклад навів з метою показати, що вирішення не всіх проблем потребує коштів. Інколи достатньо лише бажання, зусиль та наполегливості. А в мене є і перше, і друге, і третє. Стосовно перевізників, то в понеділок, 6 квітня, декілька перевізників на 11.30 записалися до мене на прийом. Чув, що збираються ставити питання так: або я зупиняюся зі своїми скаргами і зверненнями в міліцію, або вони оголошують страйк і не виїжджають. Запрошую на цю зустріч і тебе. Хто ще хоче до нас приєднатися та поспілкуватися з перевізниками – звертайтеся у ФБ.

 • А.Г.

  Пане Сергію. Перш ніж призначати заступників варто було обговорити їх кандидатури з громадськістю. Адже обрані вами кандидати не мають досвіду роботи. Для прикладу претендент на посаду гуманітарного заступника далекий від освіти, культури, медицини району, оскільки не працював ні в одній з цих установ та не знає так би мовити їх зсередини.

  • Галина

   Три попередні заступники з гуманітарних питань були освітянами. А.Г., як ви гадаєте, вони були досить “близькі” до проблем медицини чи культури? Чи можливо, вирішили проблеми освіти?

   • А.Г.

    Вони були також директорами шкіл і мали багаторічний досвід керівної роботи де щодня учні, учителі, батьки. А чи були вони близькими до питань медицини чи культури – це те саме чи “близький” голова РДА до інших питань (економічних, соціальних і т.п) і чи у змозі їх вирішити. Зараз владою піднімається питання щодо закриття малокомплектних шкіл, от саме гуманітарний заступник має знайти вихід яким чином їх зберегти. Село в якій є школа має майбутнє і позбавляти його цього є неприпустимо.

  • Саша С.

   Головне, щоб була присутня комбінація із трьох складових: 1) людина розумна 2) людина чесна/порядна 3) людина здібна і швидко навчається. Тоді вона дасть фору усім освітянам, які тільки освітяни

  • Галина

   А раніше громадськість обговорювала кандидатури на посаду заступників? Будь-який керівник хоче мати команду однодумців і так робить Сергій.Він молодий керівник і потребує всебічної підтримки. Шкода, що все у нашій країні якось робиться для того,щоб ніхто нічого не хотів не робити….

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама