Велосипедні імпульси Здолбунівщини

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

28-31 липня  на  території   Острозького району відбувся етнофестиваль «Новомалинська любава». Він проводився вже вдруге поблизу замкової гори на фоні мальовничих пейзажів старовинного села  Новомалин. До організації фестивалю долучилися громадські організації та місцева влада.

Започатковувався етнофест  як регіональний захід по утвердженню духовних, моральних та естетичних цінностей українського народу, виховання в дітей і молоді любові до сім’ї, роду та держави ; пропагування здорового способу життя, змістовного активного відпочинку, дбайливого ставлення до довкілля.

Але фестиваль швидко розширюється. Цього року до його проведення долучились  команди з сусідніх областей : Волинської та Хмельницької, а гості були майже з усіх регіонів України.

 Здолбунівський район на фестивалі представляла команда  «Торнадо», до складу якої ввійшли учні  Здолбунівської  загальноосвітньої школи № 6, учасники краєзнавчо- туристичного гуртка на базі РівнеОБЛСЮТур ( Гнатюк Світлана, Казнадзей Анастасія, Бєлова Тетяна, Конончук Віталій та Король Михайло).

Під час етнофестивалю учасники  команди навчились створювали ляльки – мотанки, вишиті обереги, солом’яні вироби, спробували себе у гончарстві та живописі, фотографуванні та журналістиці.

Захоплюючою виявилась презентація українського бойового гопака, знайомство з народною травицею ( лікувальними чаями наших предків). А скільки позитивних емоцій викликали козацькі забави ! Під час них і дорослі і малі змогли відчути як готували себе до подвигів козаки та як вони відпочивали.

Свій майстер- клас влаштував для підлітків і народний клуб «Верес», який долучився до проведення фестивалю. Гравці команди Олександр Лакуста та Тарас  Коблюк зіграли дружній матч з жителями  фестивального наметового містечка.

Працівники Дермансько- Острозького національного парку організували та провели змістовну екскурсію   заповідною територією, під час якої  учні ознайомились з унікальними рослинами, що зростають на території парку та долучились до розвішування совиних будиночків.

Фестиваль   також став платформою для обміну ідеями між громадськими організаціями  з вирішення проблем територіальних громад. В рамках даного заходу відбувся   конкурс   соціальних    проектів     з вирішення проблем територіальних громад та були проведені  тренінги  з управління соціальними проектами.

Приємно відзначити, що проект команди «Торнадо» («Облаштування еколого-пізнавальної  велостежки за маршрутом м.Здолбунів – с.Богдашів») здобув перемогу та отримав сертифікат на втілення своєї  ідеї у життя. Робота по його реалізації вже розпочинається. Слідкуйте за новинами та приєднуйтесь до створення еколого- пізнавальної велостежки.

   Вікторія Гнатюк

дехтярчукСьогодні вже відбулися зустрічі ініціативної групи проекту із керівником відділу культури Здолбунівської РДА Елеонорою Стеценко да заст.голови РДА, депутатом міськради Миколою Орловим та з керівництвом міста. На зустрічах були обговорені етапи роботи ініціативної групи над проектом та можлива допомога зі сторони влади. Одним із пунктів допомоги може стати станція підкачки колес для велосипедів, яку може подарувати місту народний депутат Олександр Дехтярчук – повідомив Микола Орлов. Для цього на сайті ЗС створене опитування праворуч у віджеті і за його результатами буде визначено місце розташування 1-2 станція підкачки колес. До речі, подібні корисні для велосипедистів пристої вже зявилися у Дубно та Радивилові.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети