“Ведмежа” оперативність НАЗК

ПроФФесіонали корчаківської контори вкотре «оперативно» відреагували на елементарні виклики часу. Багато хто з депутатів які змогли подолати два перші бар’єри: знайти інтернет і зробити електронний ключ таки добралися до тіла електронної декларації. Та відповідних роз’яснень тоді, де знайти себе депутату в цій декларації, що робити тим, хто і по держслужбі та депутатству повинен подавати декларацію (одну?, дві?, яку раніше:) ще не було. То й заповнювали хто як міг. Тепер у НАЗК є купа заповнених декларацій від підприємців, керівників фірм, вчителів з яких важко зрозуміти чого вони ті декларації заповнювали і депутатами якої ради вони є. Адже мало хто міг здогадатися в графу місце роботи писати громадську працю на благо міста чи села. То ж і писали своє основне місце роботи. І ось 20 березня за 10 днів до закінчення кампанії для особливо допитливих чи терплячих розродилися корчаківські спеціалісти роз’ясненнями. Як шуткують в соціальних мережах, найкращою датою для оприлюднення цих роз’яснень було би саме 1 квітня. Адже з такою проФФесійною роботою хіба що смішити за наші гроші і залишається.

А тепер самі роз’яснення. Ну хоч почитайте, якщо вже змінити нічого в декларації не можна.

Національне агентство з питань запобігання корупції надає роз’яснення щодо заповнення декларації особами, для яких посада суб’єкта декларування не є основною або які займають посади, обидві з яких є посадами суб’єкта декларування. Йдеться про ситуацію, коли основне місце роботи суб’єкта декларування не пов’язане з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування або основне місце роботи особи та робота (посада) за сумісництвом пов’язані з виконанням зазначених функцій.

Це стосується, наприклад, депутатів місцевих рад, які не працюють в раді на постійній основі, членів наглядових рад державних чи комунальних підприємств, для яких ця робота не є основною, тощо. Зазначеним суб’єктам декларування у розділі «Інформація про суб’єкта декларування» у полях, які стосуються місця роботи та займаної посади, необхідно зазначити посаду, у зв’язку з якою виник обов’язок подати декларацію. Наприклад, посаду депутата місцевої ради чи члена наглядової ради. Те саме стосується кандидатів на такі посади.

Якщо ж особа займає дві посади, обидві з яких є посадами суб’єкта декларування і при цьому одна з посад віднесена до посад службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, то вказується посада службової особи, яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище, оскільки її декларація підлягає обов`язковій повній перевірці. Відповідно, якщо жодна з посад суб’єкта декларування не віднесена до посад службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище (відповідно до примітки до статті 50 Закону України “Про запобігання корупції”), то вказується посада, яка є основним місцем роботи суб’єкта декларування, в дужках вказується інша займана посада.

При заповненні розділу «Інформація щодо роботи за сумісництвом» в полях, які стосуються посади чи роботи, що виконується або виконувалася за сумісництвом, у зазначених ситуаціях слід зважати на те, яка робота є основною для особи. Відповідно, в цьому розділі зазначається лише посада чи робота, яка виконувалася у звітному періоді за сумісництвом до основної.

Докладніше з роз’ясненнями можна ознайомитись за посиланням.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети