«Вчимось бути громадянином» з Миколою Орловим

 

orlov_forum_120 листопада 2015 року учні 7-х класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. за числом 5 мали змогу поспілкуватися із заступником голови Здолбунівської районної державної адміністрації  Миколою Орловим. Він завітав до нас на запрошення нашої вчительки, яка викладає урок «Вчимось бути громадянином».

Зустріч пройшла досить змістовно: школярі почули чим займається Микола Орлов, як посадовець, як депутат, отримали настанови щодо громадської активності, дізналися як здійснюється управління районом та містом, почерпнули для себе багато корисної інформації. Говорили також про школу, її переваги та недоліки, про захоплення учнів, чим цікавляться сучасні підлітки. Дехто зі школярів дізнався багато цікавого навіть про своїх ровесників завдяки цій розмові. Дуже доречним з боку Миколи Вікторовича було й акцентування на тому, що кожен учень має мати своє хобі, захоплення, інтерес для того, аби реалізуватися у житті, тому що практика свідчить, що саме хобі є найбільшим мотивом до дій і часто стає справою всього життя.

Загалом зустріч пройшла жваво, адже не щодня школярі мають змогу поспілкуватися з владою, зрозуміти, чого хочуть управлінці від громади, і як люди можуть допомогти у створенні гарного, чистого, процвітаючого міста, району для його мешканців.

Сучасні електронні довідники подають велику кількість визначень поняття «влада», ось декілька з них:

  • Влада – це сила, яка з допомогою авторитету, захоплення та примусу, має здатність зі своєї волі впливати на інших.
  • Влада – це права та можливість керувати, розпоряджатися чимось або кимось.
  • Влада – це соціальна категорія, яка стосується стосунків між людьми.

У моєму розумінні влада – це правління над кимось та, з іншого боку, служіння комусь. Влада – це та машина, яка повинна уміти скеровувати громаду у вірному напрямі. Коли влада правильно виконує свої обов’язки і все ж, такі, виконує їх, тоді виходить конструктивний діалог між громадою і владними структурами.

Якби я належала до влади, то я зробила б своє місто чистішим, проводила би благодійні акції, створила би фонди  допомоги для тих, хто цього потребує. Потрібно тільки братися за роботу і запрошувати до співпраці небайдужих громадян.

Як на мене, сьогоднішня влада повинна бути мобільною, тобто вона повинна вести переговори, працювати з різними організаціями, робити все для того, щоб громада відчувала підтримку влади. Тільки тоді люди будуть вдячні своїй владі, за те, що вона живе в небайдужому суспільстві.

А ще що має забезпечити влада – це мир і спокій в нашій

Попова Наталія, учениця 7-Б класу    Здолбунівської ЗОШ № 5,

вихованка гуртка «Культура мови

та спілкування  Основи журналістики)»

Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтваВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети