Важливо про африканську чуму свиней

Африканська чума свиней – захворювання, яке все частіше реєструється в Україні та несе реальну загрозу галузі свинарства. Так, з початку цього року в країні вже зареєстровано 117 спалахів захворювання, з них 12 випадків на території Рівненської області, в т.ч 3 випадки на території Здолбунівського району.

Африканська чума свиней – гостра контагіозна вірусна хвороба, яка характеризується гарячкою, геморагічним діатезом (крововиливами) внутрішніх органів та високою смертністю.

Збудником хвороби є вірус, який дуже стійкий в зовнішньому середовищі. Вірус залишається життєздатним:

  • у м’ясі від хворих тварин – до 155 днів;
  • у гною та ґрунті – до 3 місяців;
  • у трупах свиней – до 2,5 місяців;
  • у копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців;
  • у солонині – до 1 року;
  • у замороженому м’ясі – до 3 років.

До африканської чуми сприйнятливі домашні і дикі свині незалежно від віку і породи.

Свині заражаються головним чином, при поїданні кормів заражених вірусом. Зараження можливе також через дихальні шляхи, пошкоджену шкіру і покуси заражених кліщів, що є переносниками і резервуаром вірусу африканської чуми свиней, в організмі яких зберігається роками. Небезпечним фактором передачі збудника інфекції також є продукти забою заражених свиней. Механічно вірус можуть поширювати люди, тварини, комахи, гризуни.

Характерними ознаками захворювання є раптова загибель тварин, за відсутності клінічного прояву, підвищення температури тіла до 40,5-42ºС, зниження апетиту, в’ялість, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарившись в підстилку, спостерігається задишка, кашель, блювота, діарея (іноді з кров’ю), параліч тазових кінцівок, синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, вух, п’ятака та кінцівок. Хвороба охоплює 40-65% поголів’я тварин, 85-100% з яких гине впродовж 6-13 діб.

Вакцинація і лікування проти даної хвороби відсутні.

У разі ігнорування вище описаних клінічних ознак хвороба може швидко поширюватися на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків, внаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свинопоголів’я.

При підозрі на захворювання свиней африканською чумою, раптової загибелі або виявленні трупів диких кабанів негайно повідомляйте спеціалістів державної установи ветеринарної медицини!

З метою запобігання занесення збудника хвороби необхідно дотримуватися елементарних правил біобезпеки господарства, а саме:

– не допускати сторонніх осіб, заготовачів в приміщення хліва, де утримуються свині;

– догляд за тваринами здійснювати лише в змінному одязі та взутті;

– при вході в хлів обладнати дезкилимок з тирси, який необхідно насичити дезрозчином (хлорка, респур, біоклін та інші), оновлювати дезрозчин необхідно щотижня;

– не використовувати для годівлі свиней відходів з кухні, а також залишків кукурудзи зібраної на полях після збору врожаю;

– вчасно проводити боротьбу з мишами, щурами, мухами.

– не проводити забій свиней без ветеринарного огляду.

 

Здолбунівське районне управління

ГУ Держпродспоживслужби

в Рівненській області



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети