Важко побудувати те, що не можеш уявити

українці і подорожіЩоб побудувати іншу країну –  її потрібно уявити новою. Як це зробити? Побачити, як живуть інші,  та взяти від них найліпше, не забути найкраще, що є в нас і все разом адаптувати до сучасних реалій життя в Україні.

Хто може це зробити? Ті, хто вміють мислити, переконувати, яким довірять, які  їздили за кордон і бачили, чули…

Хто у нас їздив за кордон і з якою метою? Статистика каже, що 77% українців НІКОЛИ за межами кордону не були. І з тих 23%, хто був, половина, напевне, бачила лише море й пісок або гірськолижний курорт. Іншу половину можу розділити на дві частини. Чиновники, які бачили, чули, але не запам’ятали для чого і куди їздили. Бо ні звітів про такі подорожі, окрім сухих інфоповідомлень немає, ні наслідків цих поїздок у вигляді прийнятих рішень. Чи то короваї смачні там були, чи пиво пінисте. Решта 5-7% чиновники, громадські активісти, журналісти і небідні люди, які бачили, чули, запам’ятали, розказують і показують, приклади роблять, але хто їх чує? Всі ті ж  77% відсотків, які не можуть цього уявити, а отже, і повірити, оскільки самі ніколи не були за кордоном.

Без довіри й уяви – ніяк, тому вкрай важливо берегти те, що маємо, та привносити нове й корисне від кращих закордонних практик.

Курс  долара імені Гонтарєвої вже 25 грн, а це означає, що працює більшість із нас за 100-200 доларів в місяць, яких вистачає на їжу й дешевий одяг та китайські іграшки дітям. На закордонний відпочинок, не кажучи вже про освітні, культурні, екскурсійні подорожі мова не йде, а значить, відсоток «прозрівших» від побаченого стилю життя у Європі не збільшиться, а отже, віри й довіри до нових ідей, які звучать з вуст 5-7% сумлінних, теж.

Як не дивно, але звичка – друга натура, і це правда. Коли тиждень, другий не харкаєш на зупинці автобусній, не лузаєш насіння на вулиці чи на стадіоні, не паркуєш авто на тротуарі, не розмахуєш руками в кафе, не пишеш ручкою дебільне «тут був Вася» на дереві у міському парку, тим більша ймовірність, що, повернувшись додому, теж не захочеш цього робити.

Але коли співвідношення 77 на 7, то шанси бути білою вороною і незрозумілим самі розумієте які.

Маленький приклад із сесії однієї із сільських рад на Рівненщині.замість-сміття-майданчик-у-Здовбиці_1

Група волонтерів (!!) безкоштовно (!!) на території села, на місці колишнього смітника (!!) зробила тогоріч дитячий майданчик (!!). Діти були задоволені, жителі прилеглих будинків теж, пластуни місцеві і заїжджі волонтери під дощем встановили цей майданчик та задоволені поїхали до іншого села робити добре діло.

Минув рік чи трохи більше, і ось на сесії сільської ради ставиться питання про ДЕМОНТАЖ дитячого майданчика, тому що …СМІТТЯ немає куди виносити з кладовища, і його почали зносити знову на дитячий майданчик, який став заважати горам сміття. І підстава нібито законна є: під час встановлення волонтери не узгодили місце для нього і сесія не приймала відповідного рішення. Люди, сільські депутати, реально вимагають у сільського голови зняти гойдалки, щоб там складати сміття. Вони – депутати, їм видніше, здається, серед них більше, ніж 77%, ніколи не бачили і не побачать з таким курсом від Гонтарєвої, що таке волонтерство, праця на благо громади, дитячі майданчики і місця для збору сміття, які одне одному ніде у цивілізованому світі не заважають.musor

Чи візьме сміття гору над дитячими усмішками у цьому селі, і чи готові ми будувати нову країну із таким сміттям у наших головах…

Микола ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети