Варіанти вирішення проблеми поклейки спам-реклами в Здолбунові



Для того, щоб існував рекламний спам на наших вулицях і в наших головах, достатньо просто нічого не змінювати. Оголошення й далі будуть клеїти, депутати із комісії з благоустрою Здолбунівської міської ради будуть мовчки розводити руками, а комунальники й далі будуть стверджувати про щоденну боротьбу із цим явищем, а міліція у нас взагалі в цьому питанні наче квартирант у нерідному районі: “ми не ми і справа не наша”.vnutrashni organy

Остання публікація про студентського спамера викликала шквал коментарів, виправдань і пропозицій. Особливо слушним був коментар Алекса, цитуємо: “Дійсно, стаття досить-таки розворушила громадськість…обговорення-це добре. Тут проблема не конкретної особистості, яка клеїла ту чи іншу рекламну продукцію, а проблема системна. Тут ще є момент виховання, і виховання не тільки в сім’ї, а й в аспекті суспільної моралі. Цей процес самовиховання в теперішніх українських реаліях важко запустити, але це можливо. Основна перепона – типове мислення пересічних людей: “А чому я маю бути першим? А дивіться – вони так само роблять і їм за це нічого. От нехай хтось почне робити по іншому, я подивлюся і, можливо, почну робити так само”….Суть в тому, що починати треба з себе. Так, це важко. Важко позбутися думок на кшталт “А воно мені треба?”

Ми вирішили розповісти про досвід інших міст України й Росії у боротьбі з вуличним паперовим спамом. Інспекція з благоустрою Сімферопольської міської ради вирішила боротися з незаконним розклеюванням оголошень на елементах вуличного обладнання – стовпах , ліхтарях , парканах – вельми незвичайним способом: настирливими телефонними дзвінками .stop Система автодозвону.
– Планується ввести програму автодозвону, за допомогою якої на телефони, вказані в оголошеннях , будуть регулярно приходити дзвінки , що змусить недбайливих підприємців очистити дерева та стовпи від своїх рекламних оголошень , – каже начальник інспекції з благоустрою Сімферопольської міськради Людмила Кухтєєва . – Ця програма вже використовується в деяких містах України і має значний успіх.
З номерів порушників складуть список і передадуть такий в «Укртелеком » для включення до системи « Автодозвон ».
І буде автомат дзвонити на вказані номери цілодобово. Чиновники переконані , що цей захід виявиться дієвим.
– У ході спеціальних рейдів ми виявляємо, яка фірма займається розміщенням зовнішньої реклами, і складаємо на порушників протоколи за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення , а також видаємо приписи , – додає начальник інспекції . – Подібні рейди проходять регулярно. Крім того , співробітники районних ЖЕО , підприємства «Чисте місто» , а також балансоутримувачі електричних опор регулярно очищають елементи вуличного обладнання від рекламних оголошень. Ну, а всім бажаючим розміщувати рекламу слід пам’ятати , що для цього є спеціально відведені місця. Наприклад, біля під’їздів багатоквартирних будинків висять інформаційні стенди, де можна розклеїти необхідну інформацію.

Не менші збитки в боротьбі з рекламно – паперовим спамом несуть і інші міста України. Наприклад , у Вінниці , за словами начальника інспекції з контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Олексія Зубрицького , протягом минулого року було складено близько 20 протоколів про адмінправопорушення . У Маріуполі теж працює така інспекція . Вона ж займається фіксацією недобросовісних виробників реклами та рекламодавців.
Останнім часом у Кам’янці- Подільському ситуація з розклеюванням вже не така критична , як була раніше. У місті діє інспекція з контролю за благоустроєм , створені спеціальні місця для розклеювання оголошень та реклами . Крім того , у найпопулярнішій місцевій газеті вже більше 15 років (!) діє рубрика безкоштовних оголошень , яка відтягує на себе великий потік поточної реклами.

Приклад Росії

antykleyЗараз активна боротьба з розклеюванням оголошень ведеться в сусідній Росії. Причому способи протидії найрізноманітніші і в кожному місті свої . Найчастіше просто наймають на гроші платників податків бригади « обдирал » , і ті цілу ніч чистять місто . Але трапляються і нестандартні методи вирішення проблеми . Наприклад , незвичайний спосіб ініціювала одна з московських рекламних компаній , що встановлює рекламні стенди біля під’їздів. Жителям , які стали свідками незаконної розклеювання , пропонується повідомити організаторів номер і адресу підприємства , які вказані в оголошенні і , по можливості , опис зовнішності розклеювача . За це «ловець » отримує заохочення.
В Іркутську розставили по місту для розміщення безкоштовних оголошень спеціальні тумби , а в Бішкеку – стовпи на центральних зупинках захистили сіткою. У свою чергу , у Хабаровську , використовують недорогу , але дуже ефективну міру боротьби: всі вертикальні поверхні , які облюбували «паперові спамери » , очищають і обробляють спеціальною речовиною – « антиклеєм ». До обробленої ним поверхні просто неможливо нічого приклеїти . Такий склад діє протягом півроку після обробки. Як показує практика , обробка « антиклеєм » обходиться в рази дешевше , ніж проведення очищення та ремонту інфраструктури. У Москві такою речовиною покриті навіть деякі пам’ятники (наприклад , Маршалу Радянського Союзу Жукову ) .
Можна вчинити ще радикальніше. Прийняти закон , який би дозволяв відключати телефони, вказані в незаконній розклеювання .
stovp_pisokПропозиція із Калінінграду. Для боротьби з розклеюванням несанкціонованою рекламою на вуличних стовпах пропоную розглянути такий варіант вирішення даної проблеми:
Очистити стовп від «рекламного сміття»;
Підготувати його до фарбування;
У фарбу, якою буде фарбуватися стовп додати крупнозернистий пісок;
Покрити стовп даної фарбою з піском.

Отже, вивчивши досвід іншим міст, ми виявили наступні способи боротьби із спамом:
Система “Автодозвон”, яка блокуватиме телефонні номери постійними нагадуваннями про порушення правил благоустрою.
Нічні групи обдирал, які будуть існувати за бюджетні кошти.
Фарбування площин антиклеєм чи фарбою із крупнозернистим піском.
Обтягування площин тонкою захисною сіткою.
Надання публічності фактам незаконної поклейки та широка реклама спамерів (метод ЗЕОНа)
Є і радикальні методи, які спонукають швидше проявляти політичну волю і боротися із спамом:
Поклейка оголошеннями офісів спамерів і мерії, щоб швидше одні одного знайшли.
Відключення номерів спамерів від обслуговування.

ne smityЯкий шлях позбавлення від цієї зарази спільними зусиллями бачить Волонтерський рух Здолбунівщини:

1. Зробити й вивісити в Інтернеті базу усіх площин, на яких можна здійснювати поклейку (як безкоштовних, так і комерційних дошок оголошень). Це може зробити міська влада в т.ч депутатська комісія із благоустрою, ще швидше це могла б зробити рекламно-поліграфічна фірма, яка має рекламні дошки і площини під рекламу та оголошення, та поки чомусь вони стоять осторонь цього питання, хоча по ідеї із зникненням спаму в місті в них має збільшитись кількість клієнтів.
2. Провести місячник, декаду благоустрою саме з обдирання спаму, за прикладом акції 04.09.13, яка була проведена в окремій частині міста волонтерами. Спільно міська влада, комунальники і волонтери, а також ті, кому призначені покарання громадськими роботами та безробітні з ЦЗ. Вже, поки не холодно.
doshka3. Постійно моніторити місця, де не можна клеїти рекламу, фіксувати нових порушників і на БЕЗальтернативній основі складати протоколи про адмінпорушення, виносити їх на комісії при міській раді і вперед-наповнення казни тих, хто хотів зекономити на рекламі. Фото порушників-у тираж в газети та Інтернет. Їм же начхати на місто і співгромадян. То чому спамерів має бути шкода? Крупним планом і з різних ракурсів. Щоб десятому заказав як НЕ треба робити, коли живеш у СПІВтоваристві.
4. Вибір способу убезпечення міста від подальших дій спамерів (сітка, антиклей, додавання місць для реклами, нам видаються вдалими варіанти великих тумб в людних місцях або дошок біля усіх зупинок громадського транспорту та багатоповерхових будинків, супермаркетів). Виготовлення рекламних площ і захист існуючих площин.
5. Популяризація принципів добросусідства і співтовариства. bila zupynky tumba v budapeshte ne smity_1

Хто має які думки, викладайте, підказуйте, коментуйте.

Чому це не робилось досі? Відповідь очевидна. А хто хоче сваритись із потенційними виборцями, коли так хочеться на черговий термін. Строк-вище порядку? З іншої сторони – а хто клеїть ці оголошення-МИ, жителі міста чи села, які не поважають самих себе й сусідів. Може, настав час наводити лад у своєму місті?



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети