Вакцинація проти поліомієліту почалася

За інформацією ВООЗ ситуація щодо поліомієліту у світі є неблагополучною. У 2014 році зареєстровано 359 випадків поліомієліту. З початку року виявлено 22 випадки поліомієліту в переважній більшості у ендемічних країнах (Пакистан, Афганістан). Резервуар «дикого» вірусу поліомієліту існує в таких країнах як Афганістан, Індія, Нігерія, Пакистан. Саме з цих країн відбувається поширення небезпечного захворювання.

У вересні 2015 року в Закарпатській області зареєстровано 2 випадки поліомієліту серед дітей у віці 1 і 4 роки. Діти були не щеплені. Для запобігання нових випадків захворювань на поліомієліт в Україні стартувала 3-х разова додаткова імунізація дітей проти поліомієліту незалежно від того, чи були раніше діти щеплені від даної хвороби.

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, для якого характерний клінічний поліморфізм – від грипозного стану, серозного менінгіту до в’ялих парезів і паралічів з залишковими м’язевими атрофіями і деформаціями опорно-рухового апарату.

Шлях передачі через повітря та брудні руки. Збудником є вірус поліомієліту роду ентеровірусів. Джерело інфекції – хворий і вірусоносій. Частіше хворіють діти до 7 років, але можуть захворіти і дорослі.

В 2002 році Україна була сертифікована як держава вільна від поліомієліту. В 2014 році вакцинація проти поліомієліту в Україні знизилась до 45%, а в 2015 році до 15%, що є великим ризиком для появи захворювань на поліомієліт. У Здолбунівському районі лише кожна четверта дитина має щеплення від поліомієліту.

20.10.2015 в Здолбунівський район надійшло 4,5 тис. доз оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ) та 800 доз інактивованої вакцини (ІПВ).

З 21.10.2015 розпочато додаткову імунізацію проти поліомієліту у всіх медичних закладах району. Щеплення буде проводитись у ІІІ раунди. В І і ІІ раундах будуть вакцинуватися діти віком від 2 місяців до 6 років, а в ІІІ раунді від 2-х місячного віку до 10 річного віку. Перерва між раундами становитиме 1 місяць. Щеплення дітям буде проводитися тричі. Для проведення щеплень необхідно звернутись до свого дільничного педіатра або сімейного лікаря.

Шановні батьки!!! Захистіть своїх дітей від такого страшного захворювання як поліомієліт.

ЦПМСД Здолбунівського районуВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети