Вакцинація – найдієвіший спосіб попередити кір!
З початку 2018 року в Україні захворіли на кір більше п’яти тисяч осіб, з них майже 70 відсотків-діти, решта доросле населення. Найбільше людей захворіло в Закарпатській, Чернівецькій, Львівській, Одеській та Івано-Франківській областях. В Рівненській області зареєстровано 17 випадків захворювання на кір. Серед захворілих 13 дітей (переважно від 1 до 4 років), 4 дорослих віком від 19 до 23 років.
Кір, як відомо, це інфекційне високо контагіозне захворювання. Індекс контагіозності при кору становить 95-96%, тобто на нього захворіють 95-96% сприйнятливих людей, які були в контакті з хворим, незалежно від їх віку. Кір розповсюджується повітряно-краплинним шляхом, коли хворий кашляє або чхає. Можуть захворіти як діти, так і дорослі в будь-якому віці. Інкубаційний період триває до 20 днів. Перші симптоми кору схожі з застудою: висока температура тіла до 38,5-39 оС, кашель, нежить, почервоніння очей, рясне висипання на шкірі у вигляді червоних плям, що проявляється на шкірі обличчя і розповсюджується на все тіло. Кір може ускладнюватися пневмонією (запаленням легень), отитом (запаленням вуха), енцефалітом (запаленням мозку), ентероколітом (проносом).
Спалах кору в країні через низький рівень охоплення населення вакцинацією. Зазвичай хворіють ті, хто не був щеплений проти кору. До застосування протикорової вакцини спалахи хвороби спостерігались кожні два-чотири роки. Періодичні підвищення захворюваності пояснюються наявністю сприйнятливих дітей. Максимальна захворюваність реєструється в осінньо-зимовий та весняний періоди. Після перенесеного кору формується стійкий довічний імунітет. Повторні випадки спостерігаються рідко (2-4%). Немовлята до 3-4 місяців, які отримали пасивний імунітет від матері, не хворіють.
З метою захисту від кору необхідно отримати дві дози вакцини КПК (від кору, паротиту, краснухи). Згідно з календарем щеплень для захисту від кору, паротиту, краснухи дітям роблять безоплатні щеплення в 12 місяців та 6 років.
До уваги батьків, якщо ви пропустили першу або другу дозу вакцини КПК за графіком, зробіть щеплення якнайшвидше. Інтервал між першою та другою дозами вакцини повинен складати щонайменше 1 місяць.
Щеплення необхідно робити не тільки дітям, рекомендується й дорослим . В дорослому віці кір переноситься дуже важко. Кір небезпечний для вагітних і може спричинити передчасні пологи.
Якщо ви не вакциновані від кору, або не хворіли на кір, зверніться до лікаря, щоб зробити необхідне щеплення.
ДУ «Рівненській обласний лабораторний центр МОЗ України» має можливість всім тим, хто не має даних про отримані щеплення перевірити свій рівень імунітету до кору. Вартість дослідження є найнижчою в області і коштує 47 грн. 27 коп. Обстеження проводиться у вівторок та середу. Діє попередній запис за телефоном (096) 947-91-60.
Р.S. Згідно отриманих результатів лабораторних досліджень підозра щодо захворювання кором учня Здолбунівського вищого професійного училища залізничного транспорту не підтвердилась.
Завідувач Здолбунівського РЛВ ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» Будинка Н.Р.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.