Вадим Карасьов прогнозує відокремлення Західної України

Якщо країна розвалиться на дві частини, то Західна Україна піде вперед, – Карасьов. Якщо в Україні не буде проведена ефективна реформа власності, то країна може розколотися. Про це в коментарі «Хвилі» заявив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

«Країна, у якої немає громадян, які володіють власністю, позбавлена майбутнього. Тому що у неї немає суспільства, немає суспільного інтересу, а якщо немає суспільного інтересу – немає нації. А немає нації – немає держави », – сказав він.
«Якщо не буде проведена реформа власності, ця країна приречена. Вона стане здобиччю якихось великих гравців. Або, я думаю, країна навпіл розвалиться, і це історично також непоганий був би варіант », – розмірковує Карасьов.

Далі він навів приклад, чому розкол може піти на користь Україні. «Південна Корея і Північна Корея змагаються, Китай і Тайвань. Ось чому Китай пішов на реформи, тому що як можна довести своїм китайцям, що такі ж китайці на острові живуть удесятеро краще? І китайці тоді скажуть: так, пішли ви, така влада! Тому треба йти на реформи. Дві Німеччини – те ж саме було », – наводить він історичні факти.

zaxidНа його думку, «курс на модернізації часто не від хорошого життя, а тому що країна була розділена». «Виходить так, якщо один народ, але частина під однією владою живе добре, а інша частина цього ж народу під іншою владою живе погано, виникає питання: отже, не ми винні, не ми ліниві або там вузькоокі або ще які-небудь, а влада заважає нам працювати », – логічно мислить Вадим Юрійович.

Політолог прогнозує, що якщо розділити на дві частини, то «Західна Україна піде вперед, зрозуміло, що вони працювати вміють, у них немає металургійних активів, але у них є руки, спосіб життя міський».
Карасьов вважає, що «Захід їх (Західну Україну – прим.« Хвилі ») візьме до себе як словаків, як чехів взяли, вкладуть туди гроші, побудують заводи складання автомобілів, зроблять хороші земельні … А там латифундій не буде, буде нормальне фермерське господарство і вони покажуть, як вони живуть».
На думку політолога, такий розквіт вплине на східну Україну: «Тоді східна Україна стане перед вибором: а що нам робити – або перетворюватися в Придністров’я чи все-таки теж починати щось робити».

Карасьов сказав, що це може один з варіантів розвитку ситуації в Україні після 2015 року. «Такий варіант я не виключаю», – сказав він.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети