В Уїздцях на Здолбунівщині, труять без попередження

trujkaУ  понеділок, 28 квітня у селі Уїздці на хуторі «Підберезина» трактори з оприскувачами обробляли поля невідомою речовиною. Ця епопея з оброблянням взятих в оренду земель тягнеться ще з 2012 року, коли фермерське господарство ФГ «П’ятигірське» покропило орендовані поля прямо під хатами людей, не дотримавшись відповідного законодавства. Тоді жителі села звернулися до відповідних інстанцій щоб з’ясувати обставини. Скарги з поданим нижче текстом передали до Здолбунівської СЕС, сільради та РДА.

(із скороченням)Згідно ст. 3 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» вбачається, що основними принципами державної політики у сфері діяльності, пов’язаної з пестицидами і агрохімікатами, є: пріоритетність збереження здоров’я людини і охорони навколишнього природного середовища по відношенню до економічного ефекту від застосування пестицидів і агрохімікатів; державна підконтрольність їх ввезення на територію України, реєстрації, виробництва, зберігання, транспортування, торгівлі і застосування; мінімалізація використання пестицидів за рахунок впровадження біологічного землеробства та інших, екологічно безпечних, нехімічних методів захисту рослин; безпечність для здоров’я людини та навколишнього природного середовища під час їх виробництва, транспортування, зберігання,  випробування і застосування за умови дотримання вимог, встановленими державними стандартами, санітарними нормами, регламентами та іншими нормативними документами.Р.С.С.Р С._04.05.2014[1]

Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України №1 від 03.08.1998 року:

Пункту 6.1.5. – всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 Сº.

Пункту 6.1.7. – завчасно, але не менше, чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки й методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

Пункту 6.7.6. – пункти протруювання  розташовуються з урахуванням рози вітрів і перспективного плану населених пунктів на відстані не менше 200м від житлової зони, підприємств, приміщень для утримання худоби і птиці, джерел водопостачання. Забороняється їх розміщення в 1 і 2 зонах округів санітарної охорони курорту, на території заповідників, а також в санітарних зонах рибогосподарських водойм.

Всупереч вище наведеним нормам чинного законодавства ФГ незаконно і неправомірно використовує пестициди, а саме:

Не дотримуючись норм транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві, Державних санітарних правил ДСП № 8.8.1.2.001-98, які затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я України № 1 від 03.08.1998 року, фермерське господарство, починаючи з травня 2012 року почало використовувати пестициди та агрохімікати для скроплювання території, котрі знаходяться поблизу мого будинковолодіння.

З першого робочого дня було допущено грубі порушення керівництвом ФГ, так ні мене, ні так і інших жителів с. Уїздці Здолбунівського району Рівненської області не було повідомлено за дві доби до початку проведення оброблення території яка безпосередньо знаходиться біля мого будинковолодіння. Також керівництво ФГ не повідомило населення попереджаючими написами, які мали сповістити громадян, що проживають поблизу, про проведення оброблення території пестицидами та агрохімікатами.Р.С.С.Р С._04.05.2014_7[1]

Роботи мають проводитись працівниками підприємства до 10год 00хв., а не пізніше. Однак роботи проводяться протягом повного робочого дня. Що суперечить пункту 6.1.5. – Наказу Міністерства охорони здоров’я України №1 від 03.08.1998 року. Робота проводилася при температурі, яка перевищувала 10 Сº. На відстані значно ближчій, ніж 200м д житлових будинків.

На підставі зазначеного та відповідно ст. ст. 3, 17 Закону України «Про пестициди та агрохімікати», Наказу Міністерства охорони здоров’я України №1 від 03.08.1998 року, –

п р о ш у :

 вжити заходів щодо захисту моїх та моєї сім’ї прав на здорове навколишнє середовище;

провести перевірку правомірності застосування ФГ пестицидів та агрохімікатів під час оброблення земель в с. Уїздці Здолбунівського району Рівненської області;

притягнути винних осіб до відповідальності, передбаченої законодавством;

припинити оброблення ФГ земель в с. Уїздці Здолбунівського району Рівненської області пестицидами та агрохімікатами;

 про розгляд скарги повідомити письмово.

dnevnik_1 dnevnik_2

Щоденник погоди по с.Уїздці за квітень місяць, червоним виділено 28 квітня. Джерело Gismeteo.ua

Ці скарги викликали резонанс в адміністрації фермерського господарства, оскільки останнім належало сплатити штраф за рішенням СЕС за порушення умов обробляння та за відсутність попередження населення про майбутні заходи так званого захисту рослин. До жителів, від чийого імені подано заяву,  особисто приїжджав агроном ФГ, який назвався Олександром, і пообіцяв більше не порушувати права і принаймні повідомляти про майбутню обробку полів.

На жаль, пан агроном так і не дотримався свого слова, і відео нижче прекрасно ілюструє це порушення. Трактори їздять, а жителів так і не повідомляли. Мабуть у ФГ «Пятигірське» не знають що таке «слово честі мужчини» якщо вже про дотримання Закону мова не йде. А можливо вони упевненні у своїй безкарності?

Олександра РадкевичВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети