В пошуках нелегальних працівників

Майже 1000 суб’єктів господарювання комісійно обстежили районні робочі групи з питань легалізації праці

У Рівненській області діють 20 робочих груп з питань_легалізації заробітної плати (у райдержадміністраціях та виконкомах міст обласного значення). Активну участь у їх роботі беруть представники територіальних органів Держпраці, Пенсійного_фонду, Державної фіскальної Служби, НацполіціїСлужби_зайнятості та інших структур, причетних до питань детінізації_ринку_праці. Практика показала, що найбільш поширеними формами діяльності робочої групи є засідання і виїзне комісійне_обстеження.

Так, під час комісійного обстеження члени робочої групи обходять суб’єктів господарювання у тому чи іншому населеному пункті. Спілкування з роботодавцями та найманими працівниками має декілька завдань: інформаційно-роз’яснювальна робота та превентивний моніторинг дотримання законодавства про працю, зокрема, в належному оформленні трудових відносин.
Важливо, що після комісійного обстеження районна робоча група надсилає довідку до Управління_Держпраці. На підставі цієї довідки до роботодавців, у яких виявили ймовірні порушення, з інспекційним відвідуванням прийдуть інспектори праці. І якщо факт порушення підтверджується – тоді на недобросовісного роботодавця чекатиме штраф.

За січень-жовтень 2018 року до Управління Держпраці у Рівненській області надійшло 124 довідки, які містять попередню інформацію про суб’єктів господарювання, факти легального оформлення працівників або ймовірних порушень.

До прикладу, у листопаді Дубровицька районна робоча група провела чергове комісійне обстеження за участі головного державного інспектора праці Управління Держпраці Юрія Савчука. Члени групи побували у 14 підприємців міста Дубровиця, сіл Крупове та Мочулище. З метою попередження порушень у Дубровиці розробили лист-роз’яснення про відповідальність та розміри штрафів за недотримання трудового законодавства.

Найбільше комісійних обстежень – 21 провела міська робоча група у Дубні. А найактивніше з підприємцями спілкуються робочі групи у Здолбунівському районі (обстежено 130 СПД), Сарненському районі 120 СПД), Володимирецькому (96), Березнівському (80), Дубенському (7).

Так, на початку листопада Дубенська районна група побувала у 6 фізичних осіб – підприємців. Участь в моніторингу взяли головний державний інспектор праці Управління Держпраці Михайло Семенюк, представники Дубенського ВП_ГУНП та інших органів контролю та виконавчої влади.

Одночасно з дубенчанами працювала на своїй території і Радивилівська районна робоча група. За участі головного державного інспектора праці Управління Григорія Пасєки члени групи провели моніторинг оформлення трудових відносин у 12 підприємців. У Корці районна робоча група здійснила комісійне обстеження 8 субєктів господарювання. До складу комісії увійшла головний держаний інспектор праці Управління Держпраці Алла Аврамчук. У результаті – належно оформлено 4 наймані працівники.

Спільні заходи превенції тривають – роботодавці переконуються у невідворотності легальних трудових відносин.

Фото з комісійного обстеження, проведеного Дубенською районною робочою групою.

Прес-служба Управління Держпраці у Рівненській області Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети