В ОДА збираються роз’яснити священикам, що таке історична пам’ятка

Голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко створив координаційну раду з питань охорони культурної спадщини. Днями вона зібралася на перше засідання і одразу заявила, що потрібно подбати про збереження старих дерев’яних церков в області, які обкладають пластиковим та металевим сайдингом, спотворюючи при цьому їх зовнішній вигляд та архітектурну цінність.

Для священиків запланували провести семінари і роз’яснити законодавчі аспекти щодо охорони культурної спадщини.

Зазначимо, що до координаційної ради увійшло 18 членів, серед яких — науковці та фахівці з історії, краєзнавства, культури, архітектури та художнього мистецтва. Очолює раду заступниця голови ОДА Світлани Богатирчук-Кривко.

У соцмережі Facebook рада створить групу, де усі охочі зможуть інформувати про порушення законодавства з охорони пам’яток.

Нагадаємо, в Рівненській області на державному обліку перебуває 338 пам’яток архітектури, з них національного значення — 95 (67 — культові споруди). На території області є вісім замків.

Прес-служба Рівненської ОДА

Від ЗС: на таку зустріч запрошувати потрібно разом із сільськими головами, оскільки не всі розуміють, що таке правовстановлюючі документи на об’єкт, як за ними треба доглядати, відповідати на приписи управління культури і виправляти недоліки, що таке спільна власність громади, а не окремо взятої конфесії чи церковної громади. А заодно розтлумачити, чим відрізняються благодійні пожертви на джерело від однієї із заповідей “Не вкради”.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети