В бій їдуть одні проФФесори

Як ми і повідомляли наших читачів (див.Здолбунів сіті від 21 серпня), раптова жага районної ради та адміністрації організувати розробку стратегій сталого розвитку своїх громад та територій обертається звичайної паперотворчістю, науково-практичною профанацією на недолугістю. Як прогнозували фахівці ЗЕОНу, науковці національного університету НУВГП, спеціалісти із громадського сектору, за такий короткий проміжок часу розробити реальні плани життя громади на якісному рівні не вдасться. Питається кому ж тоді потрібні папірці із гарною, сучасною назвою і гнилою пустою наповненістю? З цим підходимо до свята місцевого самоврядування. З надутими щоками і пустими головами і  кишенями.

 

Першими ухвалила рішенням сесії сільської ради Стратегію сталого розвитку на 2013-2017 роки Новомощаницька сільська рада 24.09.2012 року. Документ зайняв всього сторінок 15 тексту. Аналізуємо його.

Вступ: На зборах ініціативної групи було визначено три основних напрямки діяльності громади: розвиток територіальної громади, стимулювання інвестиційної діяльності та розвиток туристичного потенціалу. Перший же напрямок викликає запитання. Що це за напрямок «розвиток громади»? Це зовсім не напрямок він не несе ніякого змістовного навантаження, він просто констатує що автори погоджується щоб село розвивалось.

Мета написання стратегії: «Є створення органами місцевого самоврядування такого документу, завдяки якому вони зможуть раціонально організувати свою майбутню діяльність. Цей документ враховує весь обсяг справ для майбутнього спільного функціонування громади та…..які ресурси необхідні від органів державного управління вищого рівня». Написано правильно, ось тільки маленький нюанс. У всьому тому що сільська рада називає документом ми не знайшли жодної цифри, жодного фінансового розрахунку потреб під все намічене. Знаєте чому? Тому що за цифри відповідати колись прийдеться, а без цифр рівень надутості щік від планів залежить лише від здатностей легень.

Характеристика сільської ради. Цьому розділу мають позаздрити усі літератори краю. Ви тільки вслухайтесь «десь на третьому кілометрі асфальтового тракту в околиці заліснених висот зринають перші забудови села Нової Мощаниці, котре зараз має 345 дворів, 700 мешканців…» Причому вже через сторінку ця кількість мешканців станом на 01.01.2012 вже значиться 961 чоловік, а в самій таблиці 702 чоловіки. Згідно даних рівень безробіття в селі становить більше 45%

Аналіз сильних та слабких сторін, можливостей та загроз розвитку. За результатами СВОТ – аналізу поки що невідомо ким проведеного. отримали матрицю, яка в принципі має право на життя, якщо тільки поправити деякі формулювання. Наприклад що ховається за фразою «відновлення будівельної галузі», бажано розкрити. Здавалось би після проведеного аналізу якраз творити, планувати, прогнозувати. Натомість що бачимо у наступних розділах.

Бачення майбутнього: «Новомощаницька сільська рада є найближчим до обласного центру екологічно-чистим місцем проживання та розвиненим сільським економіко-культурним центром». Оце і все на що спромоглися? Чим ваше село із таким баченням буде відрізнятись від решти сіл Здолбунівського району, не кажучи вже про решту території України. Де родзинка, особливість краю, відмінність від інших? Сіренько, серед ненько, звичайненько і не більше. Одне речення промайнуло в місії про розвиток території як історико-культурного центру із розвиненою сільськогосподарською переробною інфраструктурою. Хоч якийсь акцент.

Напрями, операційні цілі та заходи із їх реалізації: Розробники аналізуємого творіння не стали себе перенапружувати і розробляти календарний план на усі 2013-2017 роки заходів, з виокремленням виконавців, розрахунком бюджету цих заходів і джерелом коштів. Просто гамузом збили всі свої хотюнчики до купи і записали в табличку.

Тремти Україно, цілі які озвучила Нова Мощаниця на найближчі п’ять років:

  • Розробка та затвердження генплану села
  • Будівництво двох містків через річку
  • Будівництво мінізаводу по переробці овочів і фруктів
  • Будівництво мінізаводу по переробці молока
  • Налагодження системи централізованого вивозу сміття
  • Будівництво рекреаційних зон
  • Розвиток мережі закладів харчування в тому числі автентичного

Верх креативності викликали такі пункти майбутнього нової Мощаниці:

  • Організація та проведення міжнародних науково-практичних конференцій та семінарів (!)
  • Розробка системи та порядку надання фінансово-господарських пільг новим інвесторам

Кабмін, ВРУ і податкова можуть відпочивати, коли до справи береться Новомощаницька сільська рада :). Тепер вона буде встановлювати пільги для інвесторів.

Останній розділ мав би бути самим цікавим, адже він саме розкриває Механізми реалізації Стратегії. Натомість там красується стандартне чиновницьке клеймо безвідповідальності: «Фінансування заходів із реалізації Стратегії буде здійснюватись за рахунок державного, обласного, районного бюджетів та коштів громади, грантових фондів, інвесторів». Фініта ля комедія. Все для людей, все для народу.

Микола Орлов

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети